lifeoptimist lifeoptimist komentáře u knih

Vaříme levně a chutně podle Ládi Hrušky Vaříme levně a chutně podle Ládi Hrušky Katka Potůčková

Nemůžu říct, že by to bylo něco oslňujícího, ale když si vezmeme, že spousta lidí vychvaluje recepty z FB a jiných zdrojů, co jsou kolikrát tytéž nebo ještě jinak upravené, tak není co dodat.
Něco mě zaujalo, něco jsem zkusila a lučinu podle Ládi Hrušky dělám pořád a rozhodně je lepší než z obchodu :-)

31.12.2018 3 z 5

Fantazii se meze nekladou Fantazii se meze nekladou J. D. Robb (p)

Výborná, i když mi to trvalo dlouho přečíst (práce, vánoce.....) no už mi chybělo ponořit se do Dallasovky :-)
Opět z dost šíleného tématu, asi jako klonování, doufám, že se tohohle nedožiju :-)

26.12.2018 5 z 5

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

V dětství jsem četla snad......ani nevím, moje srdcovka :-)

25.12.2018 5 z 5

To se ti jen zdá To se ti jen zdá J. D. Robb (p)

bohužel musím strhnout hvězdičku .... jednak mě štve, že už se knihy nejmenují smrtící, ale taky mě štvalo, že všeci si zase vykají - katastrofa....to si jako nemůže Alpress resp. překladatel-ka zjistit, co bylo v předchozích knihách notabene když překládám pomalu 30. díl série? Ach jo, nikdy si prostě originál nepřečtu, na to prostě jazykově nemám a nemyslím si, že někdy budu mít..... Ale i tak příběh super, a kdo tuhle sérii žere, tak snad překousne i tento blbý překlad.... takže tak

12.12.2018 4 z 5

Smrtící sliby Smrtící sliby J. D. Robb (p)

Jako vždy, výborná.... v této sérii jsem ještě nečetla knihu, která by mě nezaujala - možná už jsem předpojatá, ale já tuhle sérii žeru :-) .... jen tak dál

25.11.2018 5 z 5

Sladké pečení - Ottova kuchařka naší vesnice Sladké pečení - Ottova kuchařka naší vesnice Hana Sedláčková - Pačová

Dostala jsem ji jako dárek, na Vánoce určitě některé recepty vyzkouším :-)

17.11.2018 3 z 5

Smrtící kalich Smrtící kalich J. D. Robb (p)

Další skvělý díl, zase "z jiného soudku" :-) :-) a opět bych ho zařadila k těm poklidnějším. Také doufám, jak už tu někde bylo v kometářích zmíněno, že v dalším díle Roarkova asistentka bude zase Caro, pokud si dobře pamatuju, tak je to její křestní jméno, tak nějak nepobírám, že z ní najednou udělal překladatel Carovou ....

10.11.2018 5 z 5

Smrtící hrátky Smrtící hrátky J. D. Robb (p)

ÁÁÁÁ další svělá Dallasovka, musela jsem začít prokládat i jinými knihami, jinak bych celou serii zhltala snad do konce roku :-) :-) prostě moje srdcovka

24.10.2018 5 z 5

Ostrý střih Ostrý střih Sandra Brown

Většinou nemám moc ráda, když známe vraha hned,nicméně tady to bylo zajímavé a závěr pěkně gradující. Hvězda dolů, protože mám doma taky fenku Meggi a nelíbilo se mi, co se v knize stalo :'(:'(:'(

11.10.2018 4 z 5

Smrtící stvoření Smrtící stvoření J. D. Robb (p)

Sice mi trvalo trošku déle dočíst, ale i tak skvěle, jelikož se jaksi oproti minulému dílu slovník hlavních postav vrátil tam, kde byl. Takže předpokládám, že minulý díl utrpěl kvůli překladu.
Každopádně další z vychytaných zápletek a opravdu žasnu, kam na to ta Nora chodí, a to mě ještě cca 20 dílů čeká :-) :-) ....šup šup na další už se těším

05.10.2018 5 z 5

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

Nemůžu si nějak pomoct, autorka má skvělé nápady na příběhy, už jsem četla několik jejich knih, ale prostě na můj vkus z toho tzv. nevytříská, co se dá. Prostě skvělý nápad, skvěle rozjeté, ale pak se to zadrhne a rozhodně konce, které by mohly být napínavé, zajímavé, jsou nedotažené, useklé ..... prostě nevím, jak to víc popsat. Vždycky mě to zklame, a je mi to líto, protože je tam obrovský potenciál....bohužel

29.09.2018 3 z 5

Začátek sezóny Začátek sezóny Linda S. Howington

Tak osobně bych hodnotila mezi 3* a 4*.....protože čtu hodně Noru Roberts, tak chtě nechtě musím uznat, že mi její knihy přijdou lepší. Zvlášť tady je škoda toho nemastného a neslaného konce, myslím, že autorka nevyužila potenciál dobře rozjeté zápletky, ale i tak jsem se v celku pobavila a Midas je prostě zlatíčko ;-)

23.09.2018 3 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Trocha detektivky, trocha slaďáku a trocha humoru - vraha jsem sice odhadla, ale až skoro na konec, za mě dobrý :-)

22.09.2018 5 z 5

Zlověstné vlny Zlověstné vlny Mark Douglas-Home

Skvěle, kniha se více podobá prvnímu dílu, který se mi líbil daleko víc, jak druhý. Takže super počtení a nečekaný závěr :-)

16.09.2018 5 z 5

Smrtící nevinnost Smrtící nevinnost J. D. Robb (p)

Pro mě jedna z lepších, ale vraha jsem tipla/odhadla již ve třetině knihy :-) ale ani to mi nevadilo, protože jak znám Noru, čekala jsem, zda to tak bude nebo mě ještě překvapí :-)

14.09.2018 5 z 5

Smrtící zrození Smrtící zrození J. D. Robb (p)

teda..... no zápletka super, hrozně se mi líbilo, jak se to nakonec pěkně propletlo, ale už od začátku jsem zůstávala hledět, co to jako padá Evě a Roarkovi z pusy za výrazy???? Nějak jsem to nepobrala, jako že by 22 dílů bylo všecko tak jako normálně a najednou se jim tak změnil slovník??? překlad se teda opravdu nevydařil a musím tedy chtě nechtě sebrat hvězdičku, protože ani ty vtipné výměny a přestřelky jaksi nebyly.... nevím jestli vinou překladu nebo v tomhle díle nebyly - no uvidím, jak dál, stejně se na další díly těším

02.09.2018 4 z 5

Na útěku Na útěku Mahtob Mahmoody

Kniha zajímavá, nicméně jak zde již bylo psáno někde zbytečně zdlouhavá, ale bylo zajímavé ucelit příběh a vědět, tzv. jak to bylo dál

27.08.2018 3 z 5

Smrtící vzpomínky Smrtící vzpomínky J. D. Robb (p)

Celkově bych řekla - "taková poklidnější", což jí ale neubírá, a odhaluje další střípky z minulosti Evy

21.08.2018 5 z 5

Smrtící klon Smrtící klon J. D. Robb (p)

Hodně ..... Drsné... Docela mě to děsí jako bylo by super mít očkování proti rakovině nebo náhradní orgány.....ale aby si takhle někdo hrál na Bohy....no snad se toho nedožiju....jinak další super díl

14.08.2018 5 z 5

Smrtící vize Smrtící vize J. D. Robb (p)

Výborná a nakonec i menší překvapení....zase mě Nora dostala

05.08.2018 5 z 5