lidunka1 lidunka1 komentáře u knih

Každý umírá sám Každý umírá sám Hans Fallada (p)

Vždycky jsem si říkala, že největšími hrdiny, kteří bojovali proti Hitlerovi byli protifašisticky smýšlející Němci. Není to lehké čtení, ale autor píše brilantně. Šestisestránkový román napsal za 4 týdny. Výborně vykreslené postavy. Doporučuju.

22.07.2023 5 z 5

S duší lvice S duší lvice Petra Langová

Mě to nebaví. Končím ve třetině knihy. Když se člověk rozmazlí klasiky jako je Steinbeck nebo Remarque, tak mu pak četba těchto knih přijde jako párek ve srovnání se steakem

15.07.2023 2 z 5

Pijan Pijan Hans Fallada (p)

První část knihy byla velmi čtivé, druhá byla trochu slabší. Co se příběhu týče zase jsem si ověřil, jak snadno může člověk "z dobré společnosti" padnout na úplné dno.

01.07.2023

O smrti a životě O smrti a životě Irvin D. Yalom

Silná kniha. Manželé Yalomovi píší na střídačku jednu kapitolu. Marilyn má rakovinu. Člověku dojde, jak velikou moc má hluboká láska, jak důležité je pěstovat vztahy a jak moc bolí odchod milované bytosti.
"Je lepší něco cítit než necítíte nic."

27.06.2023

Rádio v mrazáku Rádio v mrazáku Jana Hanušová

Trefné, čtivé.

23.06.2023 5 z 5

Bouda, která krmí milion dětí Bouda, která krmí milion dětí Magnus MacFarlane-Barrow

Úžasné svědectví o tom, jaké to je nechat se vést Bohem a najít službu jako smysl svého života.

23.06.2023 5 z 5

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

Jsem v půlce a už mě to nebaví...

23.06.2023 3 z 5

Máma má alzheimera Máma má alzheimera Luboš Hacala

Smekám před autorkou: nejen že je to inteligentní a citlivá žena, ale má i dar psát. Moje maminka má tuto diagnózu, tak jsem hledala někoho se stejným osudem. Není to příjemné čtení, ale pomáhá se se situací vyrovnat.

12.06.2023 4 z 5

Co je ti do toho Co je ti do toho Hana Lundiaková

Ještě nikdy jsem nedala knize, kterou jsem četla hodnocení odpad. Dnes poprvé.
Příběh: pro mě nesrozumitelné
Jazyk: příšerný. Když jsem četla úryvek své kamarádce, která má dcanactiletou dceru, tak řekla, že takhle se její dcera nevyjadřuje.
Vůbec mi nesedl autorčin styl, musím říct, že mi z těch vět bylo na zvracení. Nepochopila jsem, jak takovou slátaninu může vůbec nějaké nakladatelství vydat.
Měla jsem dojem, že konzumuju.něco smradlavého a zkaženého. Po 30 stranách jsem knihu s odporem odložila a přemýšlela jsem, zda ji nahodit do odpadků.
Bez přehánění: toxická kniha, která mou duši zaplavila hnusem.

28.05.2023 odpad!

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Trochu pomalejší rozjezd, ale pak se to četlo výborně. Tři vrstvy vyprávění ještě zvyšují napětí. Moje první knížka od pana Březiny a fakt svižná a čtivá detektivka.

28.05.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

První část je trochu vlekla. Autorka skvělé vykreslila psychologii postav a na své si přijdou i milovníci přírody.
Jako extrovert, který nemůže bez lidí žít, si vůbec neumím představit, že bych na místě Key přežila. A zklamání z lásky a opuštění jsme zažili asi všichni. A s předsudky se setkáváme taky.
Napsáno skvěle, jednu hvězdičku ubírám za pomalý rozjezd.

21.05.2023 4 z 5

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Bylo krásné číst po dlouhé době klasiku. Ty barvité popisy přírody! Dnes jde v literatuře hlavně o akci.
Já si z knížky odnáším to, že člověk je tvor náboženský. U líčení povah bratří mi došlo, že jen těžko můžeme změnit sami sebe, snad jen trochu zhoršovat.

18.05.2023 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Někdy mám pocit, že jsem snad musela číst něco jiného než ostatní. A zase mám tendenci se srovnávat s druhými. No, potěšilo mě, že někdo knihu dokonce označil za odpad. To bych zase neřekla, ale 4 nebo 5 hvězdiček, to mě šokuje.

18.05.2023 2 z 5

Emma Emma Jane Austen

Tak tohle po 40 stránkách vzdávám. Přijde mi to tak plitké a povrchní. Nechť se paní Austen nehněvá, ale čtení jsem zanechala a vrácení se již k její tvorbě nehodlám

17.05.2023 2 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Knihu hodnotit nebudu. To, že syn je autista by mi nevadilo, ale že má ještě mámu fanatičku , na to už nemám. Doprčic, to někdo nemůže napsat něco milého a hladivého? Odkládám nedočtené a vracím do knihovny.

16.05.2023 2 z 5

Kolibřík Kolibřík Sandro Veronesi

Nemám na tuto.knihu náladu.

15.05.2023 3 z 5

Milosrdná jizva Milosrdná jizva Rebecca St. James

Kniha mě vtáhla.
Po přečtení mi došlo pár skutečností:
1. fyzická práce je blahodárná pro duši
2. Když neobjevíme kořen svých problémů, nebudeme se uzdravovat.
3. Bůh často působí jinak, než bychom si představovali.
4. Každý má svá tajemství a věci, které potřebují vyjít na světlo.
5. Proces uzdravování není možný bez bolesti.

15.05.2023 5 z 5

Mága Mága Františka Jirousová

Tohle bylo na mě moc velké psycho. Potřebuju pro svou pohodu, aby věci byly aspoň trochu normální. A Mága byl až moc střelenej a nekonformní. Nedokážu o tom číst.

13.05.2023 3 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Toto byla přesně knížka pro mě do postele při nachlazení. Trochu lásky, dost trápení, děj měl spád. A tou porodní bábou jsem se opravdu lehce sama stala. Výborná oddechovka, ale žádný laciný slaďák.

13.05.2023 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Dávám knížkách 30 stran. A když mě nezaujme, odkládám. Vůbec mě nebavila. Strašně rozvleklý začátek. Jodi mě poprvé zklamala.

08.05.2023 2 z 5