Milosrdná jizva

Milosrdná jizva https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492307/bmid_milosrdna-jizva-yqj-492307.jpg 4 9 3

Kirsten studuje na střední škole, když náhle přijde o rodinu. Stáhne se do sebe a úlevu od vnitřní bolesti hledá v sebepoškozování. Další velká rána přijde ze strany přítele – to už dívka neunese a skončí na psychiatrii. Když se jí známý pastor zmíní o léčebné komunitě na jednom ranči, Kirsten se rozhodne, že nabídku přijme – vidí v tom příležitost, jak od všeho utéct. Od sebe sama však neuteče Postupně se přece jen začne otevírat druhým a přijímat uzdravení, dokonce i v těch nejbolavějších místech. Začíná chápat, že neexistuje nic, co by „nikdy nekončící milost“ nemohla vykoupit. Kniha Milosrdná jizva oslovuje především mladé čtenáře, kteří se potýkají se zraněností v oblasti sebepřijetí a vztahů. Má potenciál stát se „povinnou četbou“ pro všechny, jimž na mladých lidech s problémy záleží a snaží se je podpořit, ať už jde o rodiče, učitele, kamarády, psychology nebo sociální pracovníky.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Paulínky

The Merciful scar , 2013

lidunka1
15.05.2023 5 z 5

Kniha mě vtáhla.
Po přečtení mi došlo pár skutečností:
1. fyzická práce je blahodárná pro duši
2. Když neobjevíme kořen svých problémů, nebudeme se uzdravovat.
3. Bůh často působí jinak, než bychom si představovali.
4. Každý má svá tajemství a věci, které potřebují vyjít na světlo.
5. Proces uzdravování není možný bez bolesti.

Ann.e
09.03.2023 5 z 5

Krásná kniha o Božím odpuštění, milosrdenství, kdy se člověk dostane z toho nejhoršího k tomu nejlepšímu. Příběh měl až hojivý účinek, brala jsem některé věty jako balzám na duši. :) Prostě křesťanský román, jak má být! :)

Vojslava
03.09.2022 4 z 5

Tyhle čtyři hvězdy jsou skoro pět... protože chápu, co to se čtenářem, tedy spíše čtenářkou, která je míněnou cílovou skupinou, udělá - a udělá to dobře, trochu po lineárním americkém způsobu, ale nastaví zrcadlo pěkně nemilosrdně, dá nápovědu, každý se při některém výroku ostře nadechne, protože si řekne - to je o mně, jak to, že jsem to neviděl - a přitom ze všeho prýští evidence, jak silná může být podpora, když ji dokážeme vidět, přijmout a tvořit. Ano, může to být knížka k posunu a také třeba jenom k uvědomění si něčeho. Jen jsem si říkala, že prostředí je pořád chráněné a hodně idylické, kdo z nás to má? Většina se bude rvát se svými démony úplně jinde a za daleko horších podmínek... ale doufám, že poselství, že ten boj je možné vyhrát, čtenáři přijmou. Pak nebude na prostředí záležet.

Autoři knihy

Nancy Rue