Liduka Liduka komentáře u knih

Pohodové rodičovství Pohodové rodičovství Milan Studnička

Celkem pěkná kniha, ale v praxi bohužel mnohdy nejde uplatnit tyto principy, hlavně když jeden z rodičů je úplně nepoužitelný a máma je pak přetažená z toho že dělá otce i matku zároveň. Takže je sice hezký, že by měl chlap ženě ulevit a vzít si dítě na starost, aby si ona odpočala a pak byla furt na děti milá, ale bohužel to takhle v rodinách ve většině případů ani nejde udělat. Práci, kterou v domácnosti máte za vás nikdo neudělá.

24.07.2022 3 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

SPOILER: Zpočátku jsem si říkala, proč Hannah spáchala sebevraždu kvůli takovým blbostem, ale postupně se ty problémy nabalovaly a nabalovaly a to hlavně na konci. Nicméně jsem nějak nepochopila, proč Claye, tak najednou vypoklonkovala, když jim spolu bylo dobře a nechtěla mu nic vysvětlit a taky proč lezla s Brycem do výřivky a nechala ho, aby si dělal co chtěl. Každopádně musím, ale uznat, že jsem se nedokázala odlepit a s napětím čekala, co Clay Hannah udělal, že si zasloužil na těch kazetách být.

03.07.2022 5 z 5

Nevěsta, kterou potkalo štěstí Nevěsta, kterou potkalo štěstí Janna MacGregor

SPOILER: Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická - takový trochu rebel a to mám ráda. Do Nicka bych se taky dokázala zamilovat. Jediné, co mi zkazilo trochu celkový dojem byly opět ty nevkusné milostné scény, za to strhávám jednu hvězdičku

18.06.2022 4 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

(SPOILER) Musím říct, že mě to zklamalo. Amélie mi nebyla moc sympatická a ani Nolan to nevytrhnul. Tak nějak jsem čekala, že Jenna řekla Nolanovi něco moc důležitého, co se Amelie nakonec dozví a nebo lepší důvod proto, proč dostala onu záhadnou knihu. Jo a ty velryby jsem nějak nepochopila. Asi mám dlouhé vedení. Každopádně Orman se ale dost povedl a klidně bych si knihu o něm přečetla. Kvůli němu hodnotím třemi hvězdičkami.
Jediné co si z knihy odnesu je toto moudro:
"K čemu je život, když se ničeho nesnažíš dosáhnout?"
"A k čemu je život, když ho pro samé dosahování ani nemáš čas žít."

12.06.2022 3 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

SPOILER: Nechápu, že jsem mohla tuhle knihu tak dlouho odkládat, když Dopisy ztraceným byly tak úžasné. I tahle kniha se mi moc líbila. Autorka píše neskutečně čtivě, že se nemůžete prostě odtrhnout. Reva i Emmy mi bylo líto a líbilo se mi jak to mezi nimi jiskřilo. Jenom by mě zajímalo, jestli Matthew u rodiny zůstal anebo ne.

21.05.2022 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

(SPOILER) Vcelku příjemná YA kniha. Miluju knihy s dopisováním a kdy se hlavní hrdinové nemají zpočátku v lásce. Začátek se mi moc líbil - to jejich pošťuchování. Hlavní postavy se ale přestaly nenávidět nějak moc brzy a pak už mě to trochu přestalo bavit, navíc se ten jejich vztah vyvíjel nějak moc rychle. Odhalení identity se podle mě autorce moc nepovedlo - tedy myslím to jakým způsobem se Porter zachoval, když zjistil, že Bailey je jeho Lištička a pak to jejich handrkování na konci kdo je vlastně na koho naštvaný a zbytečné prodlužování knihy. No a ta scéna s brokovnicí mi přišla už přitažená za vlasy. Samotný konec mi taky zkazil celkový dojem z knihy. Bohužel dávám jenom 3 hvězdičky.

16.05.2022 3 z 5

Zpověď jednoho děvčete Zpověď jednoho děvčete Alžbeta Hulová

No co říci. Kniha se mi četla docela těžko a musela jsem se do toho i nutit. SPOILER: Nel ani Erik mi nebyly moc sympatičtí (zpočátku možná, ale postupem času se mi protivili čím dál tím víc) a Tomáš byl až moc dokonalý. Popravdě jsem čekala, že Nel skončí s Erikem, když se o něm píše v anotaci a tak nějak jsem doufala, že se nakonec ukáže, že Tomáš je nějaký hajzlík, ale ono ne. O to větší bylo moje zklamání, když se na konci knihy nedali s Erikem dohromady.

30.04.2022 3 z 5

Oheň a led Oheň a led Julie Garwood

Kniha mě dost zklamala. Autorku mám ráda, ale nějak se mi nestrefila do noty. SPOILER: Celkově mi kniha přišla dost zdlouhavá a děj pokulhával. Samotná zápletka přišla taková nic moc a mezi hlavními postavami to až tak moc nejiskřilo a pak najednou skončili v posteli. Autorka má rozhodně lepší díla.

18.04.2022 3 z 5

Milostpaní a jiné povídky Milostpaní a jiné povídky Vlasta Javořická

Musím říci, že kniha povídek se mi moc líbila. Autorka se tam často věnovala období války, ale některé povídky byly i bez zmínky o ní. SPOILER: Ženy to neměly lehké, buď čekaly na svého milého jestli se z války vrátí nebo jim muži přichystali těžký osud, případně se musely zasadit o to, aby si mužovo srdce získaly. Každopádně jsem si knihu ale užila a určitě si od autorky přečtu ještě něco jiného. Nejvíc se mi líbila Helenčina pýcha, Lekníny a lékařova dcera.

13.04.2022 5 z 5

Ztracený anděl Ztracený anděl Catherine Cookson

SPOILER: Moc krásná, i když smutná kniha. Tak nějak jsem doufala, že Irene najde třeba zalíbení v jednom z mužů, kteří s Bellou žili a že najde svoje štěstí. Přesto, i když měla dost těžký osud, tak mě velmi dojal ten konec, jak našla svého syna. Musím přiznat, že i slza ukápla a to se mi u knih moc často nestává.

03.04.2022 5 z 5

Klíč Klíč Marianne Curley

Musím říci, že jako celek se mi série moc líbila, ale poslední díl byl kupodivu nejslabší. Strašně se mi pletlo, kdo vlastně v jednotlivých kapitolách vypráví příběh. SPOILER: Sice se tam pořád něco dělo, ale nemělo to takovou šťávu jako ty předchozí díly. Navíc mě totálně rozčiloval Dillon a také Matt svou podezíravostí vůči všem. No a ten konec s Rochelle mě pěkně naštval.

27.03.2022 4 z 5

Vesmír Vesmír Mike Goldsmith

Moc zajímavá kniha o vesmíru. Všechno v kostce shrnuto a bonusem byly žebříčky.

20.03.2022 5 z 5

Temnota Temnota Marianne Curley

Lepší než první díl. Více napětí a dobrodružství. SPOILER: Jen se mitěžko četly ty pasáže s mučením Arkariana. Každopádně jsem ráda, že kniha končí dobře :-) což jsem taky očekávala. Jdu se vrhnout na poslední díl

05.03.2022 5 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Skvělá kniha, která se četla úplně sama. SPOILER: Jen mě mrzelo, že se nakonec Isabela s Ethanem nedali dohromady. Všechno k tomu tak nějak nasvědčovalo a prd :-D Tak jsem zvědavá na další díl.

25.02.2022 5 z 5

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Tak tohle byla jízda. Škoda, že název naznačoval obsah knihy. Hltala jsem ale stránku za stránkou a byla zvědavá, jak do té smrti otce, byla Dawn zapletená. A nebyla jsem rozhodně zklamaná. Dost drsné, co udělá vlastní dítě.

16.02.2022 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Líbilo se mi to, ale méně, než Dopisy ztraceným. SPOILER: Rob měl dost problémů a byla jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Každopádně mi přišlo, že Rob s Maegan na ten svůj vztah šli nějak moc rychle. U Dopisů se mi líbilo, jak se hlavní dvojice sbližovala pomalu, tady to bylo moc narychlo. dali si první pusu a hned na sebe skočili.

05.02.2022 4 z 5

Cestou k tobě Cestou k tobě Emily Houghton

Asi nepůjdu s proudem, ale mě kniha zklamala. Sice byla napsaná velice čtivě a emotivně, ale nic moc se tam nedělo a Alice mi byla dost nesympatická. Alfie to naštěstí trochu vylepšoval. Každopádně kniha mohla být trochu kratší a nic by se nestalo.

01.02.2022 3 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Hezké vánoční příběhy. Nejvíc se mi líbil ten poslední. Nicméně mi tam vadily ty nevkusné sexuální narážky. Vím, že tyhle dvě spisovatelky si na to potrpí a čekala jsem, že se tam něco určitě na tohle téma objeví, ale prostě mi to vždy kazí celkový dojem z knihy. Nicméně doporučuji k přečtení.

25.01.2022 4 z 5

Velká kniha pohádek 2 Velká kniha pohádek 2 Walt Disney

Podle mě super kniha pro děti, kde jsou shrnuty všechny tři filmy. Navíc má moc hezkou grafiku. Můžu jenom doporučit.

22.01.2022 5 z 5

Věčná hrobka Věčná hrobka Kevin Emerson

Opět skvělá kniha o dobrodružství Olivera a jeho kamarádů. Pěkně mě naštvalo, že poslední díl není vydaný. Je sice jasné jak to skončí, ale když už tedy nakladatelství začalo vydávat knižní sérii a poslední díl nevydá, no co to jako je?

27.12.2021 5 z 5