Liana Liana komentáře u knih

Farba mágie Farba mágie Terry Pratchett

Uz dlho som sa chystala precitat si slavneho Pratchetta a tak som sa pustila do toho pekne po poriadku od prve kihy. A nesklamalo ma to. Styl humoru ako aj celkovo mi to uplne sadlo. Tak dajako som si to aj predstavovala. Ale jednu hviezdicku musim dat dolu, lebo mi tam predsa len nieco trochu vadilo a chybalo. Chybala mi ta dajaka pointa. Teda na zaciatku to bolo OK, ale potom od tej casti ako opustili mesto, mi akosi chybalo kam vlaste smeruju a za akym cielom. Akosi isli z akcie do akcie a zmiesta A do miesta B a potom do miesta C, ale tak dajak bezcielne. Ale to len taka mala vytka, inak sa mi to pacilo a tesim sa a dalsie casti.

19.09.2015 4 z 5

Prečo sme sa vlastne rozišli? Prečo sme sa vlastne rozišli? Liane Moriarty

Toto je moja druhá kniha od tejto autorky a zase za 5 hviezdičiek. Proste skvelá. Obdivujem s akou ľahkosťou a plynulosťou dokáže autorka písať, pričom skáče z postavy na postavu a napriek tomu to vôbec pri čítaní neprekáža, práve naopak. Teším sa na jej ďalšie knihy.

29.03.2015 5 z 5

Tri gaštanové kone Tri gaštanové kone Margita Figuli

Nečakala som, že ma táto knižočka tak zasiahne a osloví. Jedným slovom nádherná. Všetkým ju odporúčam.

08.03.2015 5 z 5

Bílé noci Bílé noci Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Krásne poetické, melancholické dielko, veľmi potešilo.

05.03.2015 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Krásna kniha, ani neviem ako a už idem na tretí diel... Xemeriusove hlášky sú najlepšie, knihu skvele oživil :-)

31.12.2014 5 z 5

Spící město Spící město Martin Vopěnka

Z tejto knihy mám zmiešané pocity. Na jednej strane cítiť, že autor písal knihu s láskou k svojim deťom. Pekne spracoval vzťahy medzi súrodencami, jednotlivé dialógy, vzťahy v rámci rodiny ako aj k iným ľuďom. Na druhej strane tá naivita 15 a 12 ročných detí je prehnaná a neuveriteľná. Mám pocit, že autor sa do toho až moc citovo zaangažoval a prestal objektívne vnímať správanie sa a myslenie už v podstate teenagerov. Pre neho sú to ešte stále malé nevinné deti.
Taktiež, čo sa týka samotného obsahu a deja, je to také rozpačité. Na jednej strane skvelý námet, na druhej strane absolútne nedotiahnutý príbeh. Chápem, že si autor necháva priestor aj pre ďalšie pokračovania, ale napriek tomu ten záver bol akýsi tak narýchlo a nasilu zbúchaný, čím degradoval v podstate celý príbeh, pretože zrazu akosi stratilo zmysel všetko to úsilie o nájdenie malého bračeka, všetky tie peripetie, ktoré súrodenci podstúpili... Ďalšie časti sa už nechystám čítať, nenalákala ma na to ani upútavka v závere knihy.

20.10.2014 2 z 5

Svetlo z Lisieux Svetlo z Lisieux Anton Hlinka

Výborná kniha, veľmi dobrý doplnok ku knihe Príbeh mojej duše. Sv. Terezka sa stala mojou obľúbenkyňou.

27.09.2022 5 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Táto kniha sa mi veľmi páčila. Dostala som v nej všetko, čo som chcela. Napínavý príbeh, záhadu, atraktívne netradičné prostredie, ľahký štýl formou young adult, zábavu. Obzvlášť sa mi páčil začiatok knihy, kde nás autorka šikovne uviedla do prostredia akadémie tak, že som si pripadala, akoby som ja osobne nastúpila na tú školu. Od úvodného prvého dojmu z okolia, cez opis izby, intráku, zoznámenie sa so spolužiakmi, podrobnejšiu prehliadku akadémie a pravidiel na nej, zoznámenie sa s učiteľmi a študijným programom... a všetko to bolo krásne napísané s ľahkosťou, že to človeka bavilo. No a potom samozrejme samotná zápletka... som zvedavá, ako to bude pokračovať. Čo ma v knihe rušilo bolo časté zanadávanie si, resp. bratie Božieho mena ako nadávky. Celkovo ma však kniha bavila a teším sa na 2. diel.

17.05.2021 5 z 5

Záhrada horúceho piesku Záhrada horúceho piesku Corban Addison

Knihu musím hodnotiť 5 hviezdičkami. Napriek tomu, že sa venuje vážnym témam a nesie v sebe hlboke posolstvo pre nás všetkých, napriek tomu je písaná ľahko, svižne a veľmi pútavo. Odporúčam.

13.04.2021 5 z 5

Skandální aféra Josefa Holouška Skandální aféra Josefa Holouška Karel Čapek

Kruté, smutné a žiaľ tak trefné.

12.03.2021 5 z 5

Slová načmárané na stenách Slová načmárané na stenách Julia Walton

Zaujímavý námet na knihu. Kniha sa čítala ľahko, rýchlo, bola pútavá. Hviezdičky strhávam za to, že na môj vkus sa tam úplne zbytočne hanilo kresťanstvo. Príbeh mohol byť dobrý úplne aj bez toho. A tiež za to, že niektoré spovede Adama doktorke mi prišli vážne nereálne a prehnané. Trošku pritiahnuté za vlasy.

08.12.2020 3 z 5

Malomocný kráľ Malomocný kráľ Zofia Kossak-Szczucka

Veľmi pekná, dobre napísaná kniha plná veľkých a múdrych myšlienok. Táto kniha mi dala veľmi veľa. Radím ju medzi top knihy, ktoré som čítala. Odporúčam.

19.12.2019 5 z 5

Čarotepka: Poslanie Morrigan Crowovej Čarotepka: Poslanie Morrigan Crowovej Jessica Townsend

Veľmi som si zamilovala túto sériu. Druhý diel sa mi páčil ešte viac ako prvý. Krásny príbeh, tak rozprávkový, čarovný, pestrý a pútavý... Akurát mi je hrozne ľúto, že si teraz musím počkať na ďalší diel a dúfať, že ho vydajú aj u nás.

27.11.2019 5 z 5

Pozoruhodné skúšky Morrigan Crowovej Pozoruhodné skúšky Morrigan Crowovej Jessica Townsend

Skvelé. Krásne, rozprávkové, ...
Veľmi ma to bavilo, celý ten krásne vymyslený svet, hneď sa vrhám na pokračovanie. Všetkým, čo máte radi rozprávky, vrelo odporúčam.

24.10.2019 5 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Tento prequel bol síce dobrý, ale niečo mi v ňom vadilo, resp. chýbalo, preto hodnotím len 4 hviezdičkami. Vysvetlilo sa toho hrozne moc, zároveň však mi tam v závere prišli niektoré veci trochu nelogické. Celkový dojem z knihy je rozpačitý, ale napriek tomu neodmysliteľne patrí k celej sérii.

13.09.2019 4 z 5

Heathcliffov návrat na Búrlivé výšiny Heathcliffov návrat na Búrlivé výšiny Lin Haire-Sargeant

Príbeh výborný, kniha ma veľmi bavila, na 5 hviezdičiek. Ale... nakoniec som dala len 3 hviezdičky. A to z dôvodu konca. Nechcem prezrádzať, ale ten koniec autorka naozaj prestrelila, bol v rozpore s originálom a ako tu už viacerí predo mnou písali, celé to nakoniec vďaka tomu vyznelo ako zlátanina. Tiež sa mi nepáčilo prekladanie príbehu vsuvkami rozprávania Emily a Charlotte Bronteovými, ako aj zakomponovanie Jany Eyrovej do príbehu. Kvôli týmto dôvodom dávam len 3 *, avšak samotný príbeh je naozaj pekný, pútavý a dobrý. Odporúčam si prečítať ako doplnok k Búrlivým výšinám.

01.10.2018 3 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Moja zatiaľ 3. Pratchetovka. A táto sa mi páčila z tých troch najviac. Skvelý humor, a veľmi sa mi páčila hlavná účinkujúca dvojica Bábi a Esk. Proste skvelé a tešim sa na ďalšiu v poradí - t.j. Mort.

11.04.2018 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Dobrý detektívny príbeh - páčil sa mi.

08.04.2018 5 z 5

Stratená knižnica Stratená knižnica A. M. Dean

Mne sa kniha veľmi páčila. Napínavá od prvej strany až do konca bez hluchých miest. Veľmi sa mi páčili aj historické fakty podané tak, že ma vôbec ale vôbec nenudili. Odporúčam.

03.04.2018 5 z 5

Zvonokosy II. - Babylón Zvonokosy II. - Babylón Gabriel Chevallier

nebolo to zlé, ale ani nič extra. chýbala mi tam dajaká zápletka, viac deja, proste prišlo to také rozprávanie o ľuďoch z mestečka, ale nič mimoriadne zaujímavé. Štýl písania je však vysoko čtivý a páči sa mi tá irónia v celom texte a trefné poznámky

02.08.2017 3 z 5