Zvonokosy II. - Babylón

Zvonokosy II. - Babylón https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70335/bmid_zvonokosy-ii-babylon-Dio-70335.png 4 56 10

Zvonokosy série

Mezi další nejvýznamnější aktéry pozdějších skandálních událostí, jež propukly o posvícení a jimiž se městečko Zvonokosy stalo nejvyšším politickým tématem Francie, byl lehce primitivní farář Severin Calaba, jež se sice snažil být se všemi zadobře, pravidelně navštěvoval místní hostinec a léta spal se svou hospodyní a zároveň i kuchařkou, která nebyla nijak oslnivého vzhledu, ale farář jen toužil po ukojení svého těla, nikoliv po dosažení smyslných rozkoší.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Clochemerle Babylone , 1957

aliza
11.02.2023 3 z 5

Druhý díl Zvonokos, opět lechtivý humor, opět pasáže dobře čtitelné a pasáže docela nudné.

Belanna
11.09.2022 4 z 5

Další příhody odehrávající se ve známém městečku Zvonokosy.

Afilada
06.04.2021 4 z 5

Klasika, nepohorší, potěší, pobaví, poučí.

PeterBahn
25.12.2020 3 z 5

Trochu s překvapením sleduji, že druhý díl (Babylon) je ze „zvonokosské série“ hodnocen nejlépe. Za mě to byl fajn díl, ale asi přeci jen nejméně nosný. Možná snad až na to posvícení, a jeho následky, pokud si to dobře po cca 15 - ti letech vybavuji.

pepa4081
22.05.2020 4 z 5

Pan Chevallier je výborný vypravěč. Různé události ze Zvonokos líčí s humorem a lehkostí, přitom jsou v jeho knihách moudré pravdy, které platí stále. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Marla
22.09.2019 5 z 5

Farář Calaba odešel na věčnost v krásném podletí ve svých milovanych Zvonokosech a s ním odešlo vše klidné a známé Na zvonokosany se řítí vlna změn v čele s novým farářem, následovaným zástupem dívek, kterým se podařilo otěhotnět bez manžela a toto panoptikum uzavírá obci placený nezaměstnaný. Ach zvonokosané, co vás ještě čeká....

druzickaster
03.06.2018 5 z 5

Není to špatné, krapet jiné než první díl, spíš vyprávění, než přímá řeč, ale myšlenky a situace i když téměř sto let staré, stále aktuální. No mrknem i na poslední díl.

Liana
02.08.2017 3 z 5

nebolo to zlé, ale ani nič extra. chýbala mi tam dajaká zápletka, viac deja, proste prišlo to také rozprávanie o ľuďoch z mestečka, ale nič mimoriadne zaujímavé. Štýl písania je však vysoko čtivý a páči sa mi tá irónia v celom texte a trefné poznámky

Kulhavá
30.03.2016 5 z 5

Pro mě naprosto skvělá kniha. Musíte se smát a zároveň zírat, kolik hluboké pravdy v knize najdete.

maryzka
20.04.2012 3 z 5

Přečetla jsem pár stránek a vypadá to k popukání, Mladí chtějí žít jinak a starý jim to nechtějí dovolit objevují se tady výkřiky pokroku, které drbny nazvaly babylon- objevuje se zde gramofon, auto jazz .Jinak Zvonokosy jous ještě poklidná vesnice ale vnější svět o tom dává vdět- nastup Hitlera k moci- některé pasáže ukazují, že i šlechtě měla víc mezinárodní rozhled než politik obzvláště baronka z Kratihaju VELICE ENERGICKÁ OSOBA i když ještě zusatavala v zajetí své třídy.tak jsem to konečně dočetla čtení velice k popukání, jenom lituji že názory na politiku na náboženství a na manželské děti i na prostituci, mezitím na to bdí paní Cizrnikova a houf starých panen. Závěr je efektivní jobjevení pramene který se stal základem lázní je velice k popukání když si to člověk představí

francouzská literatura

Gabriel Chevallier