Lenu04 Lenu04 komentáře u knih

Velká česká kniha o matce a dítěti Velká česká kniha o matce a dítěti Taťána Hanáková

Kniha se zabývá oplodněním, těhotenstvím (vyšetření, poradny, vývoj, potíže, jak být zdravá a fit, onemocnění, vícečetné těh. ), porodem (spontánní, na operačním sále), šestinedělím, kojením a výživou do 1 roku, ošetřováním novorozence a péčí dítěte do 1 roku. Jsou v ní praktické rady a informace, obrázky (i když bych uvítala občas více fotografií - hlavně u péče o dítě), přehledné tabulky. Jediná její nevýhoda je, že je velká a těžká - na konci těhotenství se s ní špatně manipuluje:).

27.01.2017 5 z 5

Příručka pro tatínky Příručka pro tatínky Colin Cooper

Hezky, srozumitelně, stručně a jasně popsaná kniha o dítěti - o vztahu otce s dítětem, jak se starat o dítě (držení, koupání, přebalování, oblékání, krmení, bavení, ochrana dítěte, spaní, cestování), jak zvládnout pláč. Samostatná kapitola Mé dítě povyrostlo - o batoleti, průvodce zdravím dítěte. Líbí se mi, že kapitoly jsou doplněny fotografiemi - např. jak měnit plenu, oblékat a svlékat overal atd. - prostě praktická příručka nejen pro tatínky:).

27.01.2017 4 z 5

Otázky a odpovědi o porodu Otázky a odpovědi o porodu Roman Chmel

Kniha pojednávající o období před porodem, porodu (otec u porodu, příjezd do porodnice a příprava na porod, začátek, porod, prodloužené těhotenství, alternativní možnosti porodu) a po porodu (dítě, matka po porodu, kojení a umělá výživa, šestinedělí) ve formě otázek a odpovědí. Kniha je z roku 2005 a jde to poznat - nejsou tam popsány nejnovější poznatky - pro zvídavé je lepší nějaká aktuálnější kniha.

27.01.2017 2 z 5

Péče o novorozence a kojence Péče o novorozence a kojence Martin Gregora

Výhodou knihy je, že je hezky chronologicky uspořádaná - v porodnici, doma, ale na můj vkus je moc stručná a chybí více obrázků a fotografií (klidně u každé kapitoly něco mohlo být).

27.01.2017 2 z 5

Jak přežít těhotenství Jak přežít těhotenství Veronika Hájek Hurdová

Kniha napsaná vtipně, s nadhledem a nadsázkou a navíc jsou v ní i rady. Příjemné čtení - kniha mi pomohla nebrat to těhotenství tak vážně:), ale spíše pozitivně!

01.11.2016 4 z 5

Císaři se košem nedává aneb Habsburské namlouvání Císaři se košem nedává aneb Habsburské namlouvání Blanka Doktorová

Zajímavá kniha o habsburských manželkách - o některých je psáno podrobněji, o některých jen stručně.

04.10.2016 4 z 5

Liechtensteinové Liechtensteinové Pavel Juřík

Kniha se podrobně zabývá historií tohoto rodu a popisy sídel - jsou zde uvedeny i fotografie interiérů zámků - např. Valtice, Lednice. Skvělá kniha pro milovníky historie!

04.10.2016 5 z 5

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Jindřiška Smetanová

Na styl psaní jsem si musela zvyknout, ale jinak příjemná kniha plná lásky a taky myšlenek, na které se v dnešní době zapomíná (že peníze nejsou všechno, ale důležitější je zdraví, přátelství, rodina, vzájemná úcta a pomoc, podpora atd.)

30.08.2016 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Oddechové čtení na léto úplně ideální! Kniha je plná humoru - několikrát jsem se musela smát i nahlas, až se po mně lidé dívali:) Na konci knihy mě hodně štval hrabě Kostka a to jeho skrblictví.

16.08.2016 5 z 5

Panství Downton Panství Downton Jessica Fellowes

Kniha vhodná pro fanoušky seriálu, jsem ráda, že se konečně objevila v češtině. Líbí se mi, že uvádí i historická fakta nenásilnou formou, i když stručnou - klidně by to mohlo být podrobnější:).

13.07.2016 4 z 5

Slečna Darcyová se nevzdává Slečna Darcyová se nevzdává Elizabeth Aston

Kniha se mi moc líbila, hlavně odvaha hlavní hrdinky, konec předvídatelný:).

13.07.2016 5 z 5

Strastiplné peníze paní Darcyové Strastiplné peníze paní Darcyové Elizabeth Aston

Kniha se čte velmi dobře, akorát konec je strašně rychlý.

13.07.2016 4 z 5

Skvělá oddechovka, místy dost vtipné, psané hodně s nadsázkou (aspoň tedy doufám:)

13.06.2016 3 z 5

K domovu se nedívej, anděli K domovu se nedívej, anděli Iva Hercíková

Příběh hodně zajímavý, akorát divně napsané - mění se úhly pohledu a chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla.

24.03.2016 3 z 5

Vykoupení Vykoupení Lisa Jane Smith

Kniha mi přišla napínavá - jsem si říkala, jestli to už doopravdy bude poslední díl a nebo se ještě něco stane a bude to mít pokračováním a taky jak se to vyvine mezi Elenou, Stefanem a Damonem. Ten konec byl takový moc rychlý a příliš romantický. Ale četlo se to samo, tento díl patří mezi ty lepší.

19.01.2016 4 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Pro mě úžasná kniha! Skvělé spojení minulosti (Jane Austen) a současnosti (Sophie), detektivní zápletka se mi líbila - bylo to napínavé, i když člověk tuší, jak to dopadne:)

17.12.2015 5 z 5

Madame de Pompadour Madame de Pompadour Margaret Crosland

Knihu jsem četla jen z toho důvodu, abych se dozvěděla více o životě této ženy. Kniha je napsána zvláštně - některé věci ze života napsány podrobně, ale co se týká života s králem, tak tam moc podrobností není - je to takové zkratkovité a má to rychlý spád jako kdyby to spisovatelka chtěla přeskočit a spíše popsat její život před seznámením s králem (v jakém prostředí vyrůstala) a po smrti krále.

17.12.2015 2 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Lisa Jane Smith

Lepší než předchozí kniha - je to napínavé, pořád se něco děje. Rozhodně nenudí.

09.11.2015 3 z 5

Upír z činžáku Upír z činžáku Andrzej Pilipiuk

Vtipná parodie na upíry, kteří jsou krásní a bohatí. Skvělá oddechovka, při které se člověk pořádně zasměje.

09.11.2015 4 z 5

Jsem nebe Jsem nebe Iva Hercíková

Kniha se čte rychle, je to oddechové čtení, i když tyto povídky mě až tolik nebavily.

02.10.2015 2 z 5