Lenu04 Lenu04 komentáře u knih

Pošetilost a přetvářka Pošetilost a přetvářka Julia Barrett

Obal knihy je takový nevýrazný a strohý, kdybych nevěděla, že je to pokračování knihy Pýcha a předsudek, tak by mě to nenapadlo číst:) Autorka do příběhu zakomponovala scény z jiných románů od Jane Austen. Přišlo mi, že postava Elizabeth a její setry Jane se ztrácí, hlavní hrdinkou je Darcyho sestra, která prožívá dilema ohledně lásky a mužů (to je napínavé, i když konec lze tušit, když člověk zná díla Jane Austen). Ani špatné ale ani moc skvělé pokračování, více se mi líbila kniha od Astonové Dcery pana Darcyho- to se mi četlo lépe, tohle bylo méně čtivé.

03.09.2014 4 z 5

Milostné pletky v Habsburské monarchii Milostné pletky v Habsburské monarchii Katrin Unterreiner

Skvělá a zajímavá kniha o našich předcích, jaké používali formy antikoncepce (v dnešní době úsměvné), jak se starali či nestarali o své nemanželské děti. Tehdy se manželství uzavíralo z jiného důvodu než je tomu dnes, takže nevěra byla hodně častá, avšak se na ni nehledělo stejně - páni nevěrní být mohli, ženy nikoliv (i když u císařské rodiny a vysoké šlechty i žena mohla mít milence, horší to bylo, když chtěla odejít do svého manžela).
Napsané srozumitelnou a zábavnou formou pro všechny milovníky historie.

26.08.2014

Ztracené memoáry Jane Austenové Ztracené memoáry Jane Austenové Syrie James

Skvělá kniha pro milovníky Jane Austen! Líbí se mi spojení faktů a fikce a poznámky autorky, kde vysvětluje mnohé věci typické pro tu dobu a život v ní.

21.08.2014 5 z 5

Bella Italia- Vzpomínky na Italii Bella Italia- Vzpomínky na Italii Nonna Auská

Odpočinková kniha (tzn. neurazí, ale ani moc nenadchne) o životě 2 Čechů v Itálii poblíž Florencie.

21.08.2014