lenka.g lenka.g komentáře u knih

Důvěra až za hrob Důvěra až za hrob David Rollins

Třetí kniha, kterou jsem od autora četla a mne prostě pořád baví. Ano, trošku připomíná DeMillea i Childa a právě proto mne série s Vinem Cooperem baví.

25.10.2020

Poslední polibek, co za něco stál Poslední polibek, co za něco stál James Crumley

Zápletka hodně zajímavá, konec nečekaný. Ale... hlavní hrdina je tak v pohodě týpek se drsňáckým smyslem pro humor, až to hezký není a podle mne by příběhu docela prospělo, kdyby v něm nebylo tolik chlastu.

28.08.2020 3 z 5

Rozstřel Rozstřel Lee Child

Některé povídky byly super, jiné dost slabé. Je ale třeba říct, že nejsem milovník povídek a také že ne všechny postavy jsem znala, což jim možná v mých očích trošku ubíralo na atraktivitě. Každopádně nápad vedoucí k téhle antologii byl velmi zajímavý!

01.12.2019 4 z 5

Let Let Sergej Lojko

Začalo to velmi slibně, druhá polovina byla na moje gusto příliš plná postav a odboček, ale rozhodně stálo za přečtení.

21.10.2019 4 z 5

Druhá dívka Druhá dívka David Swinson

Když jsem viděla to hodnocení (95%), patrně jsem čekala nějakou bombu. A ono je to jenom docela slušná detektivka, podle mne tak na 85% maximálně. Třeba proto, že poldů, co nejsou moc čistí, už tu byla spousta, nebo proto, že vlastně neumíráte napětím, prostě jen čekáte, jestli tu holku najde, nebo ne, a to je všechno.
Ale čte se to hezky a hlavní hrdina je vlastně sympaťák :)

21.05.2018 4 z 5

Osudné rozhodnutí Osudné rozhodnutí Jilliane Hoffman

Nelíbilo. Příliš negativních emocí, pro mne naprosto nepochopitelné jednání hlavní hrdinky - mám na mysli ve vztahu k policii... Podivně ponurá atmosféra knihy...

24.03.2018 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tak úplně nevím, jak tuhle knihu hodnotit. Autora mám ráda, hokej miluju, ale nevím, jestli bych, nebýt těchto skutečností, knížku dočetla, protože první třetina knihy je poněkud zdlouhavá. Celkově je skvělá a rozhodně není jen o hokeji, ale myslím, že dost lidí ta první část může odradit.

23.02.2018 4 z 5

Nostradamova závěť Nostradamova závěť Tom Egeland

Mám tento styl knížek v oblibě, ale tahle mi nějak nesedla. Což je patrné už z toho, že jsem ji četla pět dní. Přitom nemůžu říct, že by se četla špatně, že by nebyla zajímavá, že neměla nápad... asi mi vadilo, že je místy rozvleklá.
Viděla bych to tak na 70%, což dát nemůžu, takže bohužel jen za tři hvězdičky.

19.01.2018 3 z 5

IQ IQ Joe Ide

Já tedy snižuji hodnocení ze sta procent, ale mně se tahle knížka nelíbila. Mnohem víc než holmesiáda je to tarantinovka z prostředí černošských gangů v LA. Negři, jak sami sebe nazývají postavy v téhle knížce, drogy, rap, pomsta... to nejsou moje oblíbené kulisy.

21.12.2017 3 z 5

Povídky na tělo Povídky na tělo Martina Formanová

Četlo se docela hezky, není to nic náročného, ale některé povídky mi přišly takové... nedopečené.

11.11.2017 3 z 5

Sráči Sráči Richard Price

Nerada odkládám nedočtené knihy, ale bohužel, tady se mi nepodařilo se začíst. Složité vyjadřování, tak nějak nepřehledně psané.. neměla jsem z knížky požitek, a tak jsem se rozhodla netrápit.

16.07.2017

Katova komnata Katova komnata Petr Vala

Nejsem fanouškem tohoto žánru, přesto tohle bylo nejhorších 80 stran mého života. Aspoň že je to krátké:)

06.01.2017 odpad!