Lenji78 Lenji78 komentáře u knih

Zůstaň slepá Zůstaň slepá Jana Javorská

Příběh dobrý, jen styl mi moc nesedl, nějak mi nešel "na jazyk", byl jaksi "kostrbatý", kolikrát jsem si musela větu přečíst několikrát, aby mi dávala smysl. U zahraniční autorky bych to pochopila - překlad se ne vždy vydaří, ale pokud je to autorka Češka..
Také některé situace mi přišly takové naivní až nevěrohodné, takže průměr, nenadchne, neurazí.

31.03.2015 3 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Zajímavé téma, ale už jsem od této autorky četla lepší knížky. Pořád jsem si říkala, jak to asi vyřeší? Ale řešení mi přišlo zvláštní, jakoby nevěděla co jiného..
PS: v knize je zmíněn případ výměny dětí zde v Čechách - zajímalo by mě jestli jí byl inspirací?

20.03.2015 3 z 5

Mami, slituj se Mami, slituj se Cristina Obber

Přijde mi, že z námětu se dalo "vytěžit" mnohem víc, nečekala jsem snad ani, že bude příběh brutálnější, ale autorkou podaný mi přijde plochý, nevěrohodný. Život v Sýrii rozhodně není jednoduchý a pohodlný, pro ženu už vůbec ne, ale z knihy se to nedozvíte, připadá mi to takové popisné jako třeba turistický průvodce, čekala jsem, že budu prožívat zoufalství hlavní hrdinky spolu s ní (samozřejmě obrazně řečeno ;-)), ale vůbec jsem se do hlavní postavy nedokázala vcítit. A jak už psal někdo přede mnou, konec byl takový ustřižený, jakoby už autorku sám příběh nebavil a chtěla to mít rychle za sebou.
Shrnuto a podtrženo - průměrná kniha, pokud se zrovna nudíte a nemáte po čem sáhnout, taková knižní fastfoodovka.

05.03.2015 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Právě jsem dočetla, hlavou se mi honí spousty otázek, nemůžu uvěřit, že je konec příběhu. Neuvěřitelné! Tuto Paní spisovatelku řadím na přední příčky svých oblíbených autorů. Rozhodně doporučuji k přečtení. Chystám se i na další její díla.
Rozhodně si myslím, že každá druhá věta (a to asi nepřeháním) by měla být jak se říká vytesaná do kamene. Kolik životní moudrosti dokázala autorka do tohoto příběhu vložit!

04.03.2015 5 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Další povedená kniha, tuhle autorku já mám ráda, při čtení jejích knih mi naskakuje husí kůže. Skvěle vystihla atmosféru psychiatrické léčebny, i když je pravda, že nechápu čím dle anotace překonala samu sebe. Ptáčník nebo Pečovatel mi přišel daleko víc děsivější než Panenka.

01.09.2014 4 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Tak tohle mi přijde vážně škoda papíru. I v tolik propíraných 50 odstínech se dá najít nějaký příběh, ale tady... Postavy jsou neuvěřitelné, nesympatické, situace nereálné. Celé mi to přijde jak sbírka trapných erotických povídek, hlavně že je tam sex, to se momentálně prodává dobře, že. Nevím, do jaké míry má na celkovém dojmu podíl překlad, ale i žák 3. třídy má lepší vyjadřovací schopnosti než autorka tohoto veledíla.

13.03.2014 odpad!

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Tahle knížka mě neskutečně bavila, i když to není žádné náročné a hlubokomyslné dílo, rozhodně stojí za přečtení.

10.03.2014 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Je to skvělá kniha, silný příběh, krásně napsaný, ale přesto nemůžu dát plný počet hvězd. Nevadí mi popisování sexu v knize, ale tady to bylo takové zvláštní - chvílemi se mi vybavovaly scény z Ivana Čonkina.
Na druhou stranu tento - nedostatek? - plně vyváží zbytek příběhu, kdy opravdu sedím "s bradou na kolenou" a hltám stránku za stránkou.
Shrnuto a podtrženo: vřele doporučuji k přečtení a vrhám se na další díl.

12.02.2014 4 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Asi jsem první knihu od této autorky nevybrala nejlépe, neříkám, že byla kniha špatná, ale něco tomu chybělo. A ten závěr? No nevím, třeba ještě časem dám této autorce šanci.

04.02.2014 2 z 5

Slepota Slepota José Saramago

Příběh se mi líbil, bohužel jsem se nedokázala přenést přes zvláštní styl psaní a nakonec jsem knihu odložila nedočtenou. Ale jednou, jednou se k ní vrátím...

21.01.2014 2 z 5