Lena91 Lena91 komentáře u knih

Tohle je má píseň Tohle je má píseň Richard Yaxley

Na tuto knihu jsem se dlouho chystala a když jsem ji konečně přečetla, mé pocity jsou rozporuplné. První část byla skvělá, ale to asi hlavně díky tomu, že takovýto příběh (Rafaelův) jsme všichni očekávaly podle obálky a anotace. Druhá část byla opravdu o ničem...Ačkoliv chápu, že autor chtěl povyprávět třígenerační příběh a že ne každý má ten život bohatý na zážitky a situace, druhá část mě prostě zklamala. Třetí část, v níž se pomalu odkrývají střípky ze života Rafaela, je spíše průměrem, ale ve finále je to zakončené vcelku smysluplně. :)

23.02.2019 3 z 5

Skrytá píseň Skrytá píseň Valentina Nazarova

Ještě než jsem otevřela Skrytou píseň, jsem věděla, že to bude úžasné čtení. A taky je. Přesně tento typ příběhů mám ráda. Pomaloučku se odkrývající úlomky tajemství, objevování indícií k nalezení dalšího úlomku, informace, která mladou Niku posune zase o něco blíže k nalezení své sestry. Takové to mladistvé pozadí, sex, drogy a roc´n´roll spíš přitáhne mladší čtenáře, ale každého hudebního fanouška skrytá píseň prostě dostane. 5*

19.05.2018 5 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Milovníkovi knih prostě musím dát 5* za rafinovaně promyšlený děj poodkrývající tajemství celého příběhu a hlavně "Pandosta". Láska ke knihám, tajemství původu vzácných tisků, vražda a další zápletky se v knize odhalují čtenářům ze stránky na stránku prolínáním tří časových pásem, které ačkoliv může být matoucí, je prostě geniální.

18.09.2017 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Pokud se chystáte na Nikdynoc, nezanevřete na ni po pár přečtených stránkách. Začátek je totiž slabší, ztrácíte se mezi přítomností a vzpomínkami hrdinky Mii a zdá se vám, že nic nedává smysl. Ale jakmile se přelomí ten ne zcela podařený úvod o cca 100 stranách, kdy se Mia dostane s Tricem do "školy pro vrahy", začne být kniha najednou čtivá, napínavá, plná akce i erotických momentů. Plná prostých slov, což mi ale nevadilo vzhledem k tomu, že se jedná o komunitu největších vrahounů. Co mi ale vadilo jsou poznámky pod čarou, které někdy byly úplně zbytečné až hloupé.

09.06.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Parisová prostě umí... Pohlcující příběh, který stránku po stránce graduje k rozuzlení záhady objevujících se matrjošek....opět výborná kniha.

12.04.2019 5 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Neuvěřitelná kniha s neuvěřitelně silným příběhem. Náhled do dvou zcela odlišných světů hlavní hrdinky Starr, které, ačkoliv se je snaží striktně oddělovat, se kvůli vraždě mladého černocha bílým policistou, značně protínají. Rasismus, problematika černošských gangů a ghett, vztahy mezi rasami a hlavně velká nespravedlivost, to všechno je tato báječná kniha, která se právě zařadila mezi Top knihy.

29.11.2018 5 z 5

Hrob kolibříka Hrob kolibříka Jennifer Skutelsky

Zvláštní, jiný, nový... takový mám pocit z tého zvláštní, jiné knihy. Určitě neotřelé dílo, ve kterém kombinace magického realismu s jeho typickými popisnými pasážemi krajiny a zápletka téměř až nadpřirozená vytváří něco, co Vás zaujme a nenechává vás knihu odložit.

28.06.2018 3 z 5

Čtyři kousky chleba Čtyři kousky chleba Magda Hollander-Lafon

Tahle knížka mě popravdě vůbec nezaujala. Ačkoliv chápu, že člověk s těmito prožitky se s tím musí nějak vypořádat, místo svědectví z Osvětimi nám takhle paní přináší spíše možnosti, jak se s tím vypořádat, čímž se najednou ocitneme uprostřed nějaké ezo knížky. Zachraňuje to pouze ta historická poznámka na konci.

06.05.2018 1 z 5

Čarodějův odkaz Čarodějův odkaz Ondřej S. Nečas (p)

Taková příjemná pohádková fantasy oddechovka. :) Žádné velkolepé nové světy a říše, ale stará klasika (čaroděj, princ, kouzla, láska)

24.03.2018 3 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Snad ani není možné se rozhodnout, která z knih Charlieho Lovetta je lepší. Obě jsou úžasné, propracované a čtivé natolik, že odtrhnout se je téměř nemožné. Pane spisovateli s velkým P.. ...chci další příběh :)

06.11.2017 5 z 5