leanechvilova leanechvilova komentáře u knih

Život za oceánem Život za oceánem Dominika Valentová

“Která cesta je ta pravá? Román o hledání svého místa ve světě.”

Zamilovala jsem se. Knihu jsem nedokázala odložit, protože se jedná o naprosto úžasný, čtivý příběh s hromadou krásných myšlenek!
V mnoha momentech příběhu jsem se sama viděla, a o to více mi právě příběh dal. Díky příběhu jsem si spoustu věcí uvědomila a také přišla na nový úhel pohledu. Kniha ke mně přišla v ten nejlepší pravý okamžik.

Moc se mi líbila celá reálná a upřímná atmosféra příběhu, která ukazuje život prostě takový jaký je.
Také se mi líbily vnitřní monology, které úžasně popisovaly, co se v člověku děje, jeho pocity a myšlenky, když se snaží najít sám sebe.

Moc se mi líbilo vylíčení bostonského života, všechna ta krásná místa a celá atmosféra města. Na tolik mě to nadchlo, že jsem město hned přidala na svůj travel bucket list.

A navíc jsem si oblíbila hlavní hrdinku, která je velmi sympatická. Moc se mi na ní líbilo, jak si jde za svým snem a i když se necítí zrovna komfortně, tak se nevzdává. To velice obdivuji!

Takže wow! Tohle se vážně povedlo! Doufám, že se někdy dočkám pokračování příběhu.

A ještě je potřeba zmínit tu nádhernou obálku, to je láska na první pohled.

22.12.2021 5 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Je to opravdu nádherný, sladký a dojemný příběh.
Začátek knihy je bohužel pomalejší. Ale pak se příběh najednou dostane do bodu, kdy se stává naprosto čtivým a vy se od něj nemůžete odtrhnout.
Příběh je sladká a roztomilá záležitost pro zlepšení nálady, u které se bude culit. Zároveň byl příběh i dojemný, dokonce jsem i brečela.
Strašně moc se mi líbilo zapojení vesmíru a osudu do příběhu.
Knížku rozhodně doporučuji.

20.03.2021 4 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Styl psaní Jenny Han jsem si vážně moc oblíbila. Samotné téma knihy je vážně zajímavé a originální. Kniha je moc čtivá a ani ji nechcete pustit z ruky. Nechyběly i nečekané zvraty v příběhu. Navíc otevřený konec vás nutí k tomu, že se hned chcete pustit do druhého dílu, protože prostě potřebujete vědět jak to vše dopadne. Takže se jedná určitě o dobrý začátek série. A už se těším až se pustím do zmiňovaného druhého dílu.
Knížku rozhodně doporučuji!

11.07.2019 4 z 5

Velmi oddechový příběh. Chvílemi až moc oddechové, takže nemá smysl v tom hledat hlubší zápletku či pointu příběhu. Mia a její chování či rozhodování mi přišlo občas až na ránu. A některé sexuální scény byly až trochu k smíchu. Ale ve finále se mi knížka líbila a romantika a vášeň v ní rozhodně nechyběla. A už se těším na pokračování.

13.10.2018 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Úžasná knížka, která mě vážně dostala. Zajímavý příběh a ještě k tomu krásně napsaný.

06.08.2018 5 z 5

Jak Grinch ukradl Vánoce! Jak Grinch ukradl Vánoce! Dr. Seuss (p)

Grinch je moje srdcovka, bez něj si nedokážu představit Vánoce!
Nádherný příběh s nádhernými ilustracemi.

02.01.2023 5 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Young Adult knížka, která se zabývá neobvyklým tématem pro tento žánr. Takže v tomhle ohledu je určitě originální. A bylo zajímavé o něčem takovém číst.
Knížka se dobře četla. Ale chvílema mi hlavní hrdinka Valerie lezla na nervy. Ale tak to se dalo ještě překousnout.
Knížku bych označila jako žádná hrůza ale ani žádný trhák. Takže rozhodně znovu bych ji už nečetla. Ale takhle na jedno přečtení se mi líbila. A klidně bych ji doporučila, pokud si chcete přečíst trochu jiné dílo z Young Adult.

11.03.2020 3 z 5

Pocitáty Pocitáty Kateřina Rezková

Knížka mě zaujala hned na první pohled. Ilustrace je naprosto dokonalá!! Bohužel obsahem už mě tolik nezaujala. Některé myšlenky byly vážně úžasné. Ale bohužel celkově mi kniha přišla až moc minimalistická. Bohužel některé myšlenky byly jakoby nedotažené.
Knížka rozhodně stojí za přečtení, ale není nutnost ji mít ve své knihovničce.

16.05.2019 3 z 5