Lalina3 Lalina3 komentáře u knih

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Stejně jako někteří mám opět problém s hodnocením - 3, nebo 4?- na jednu stranu je kniha zajímavá, ke konci dosti napínavá, ale na druhou stranu velkou část knihy se nic neděje a až do 3/4 knihy se to táhne a vlastně nic vám nedává důvod číst dál :D Snad tohle byl jen dloooouhý úvod a příští díl bude rychlejší a čtivější, protože což o to, potenciál to má!

20.10.2021 3 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Nerozumím tomu, jak se do čtyř náklaďáků vleze celý cirkus + zvířata a jak stihnou za cca. 10 hodin postavit arénu, ubytovnu, společenskou místnost, klece pro zvířata atd. Nerozumím, jak může mít Hošiko podle jejích slov každý večer vystoupení, když taky nějakou dobu musí cestovat z místa na místo, ne? Nerozumím.
Jinak byla kniha naprosto dechberoucí, prostředí i postavy mi opravdu sedly. Krutá byla dost, to ano, ale sedělo to sem, takže bych v tom neviděla problém. Zamilování téměř ze dne na den mi tu taky nevadilo. Přesto tu ale byly nejasnosti, mnou zmíněné na začátku tohoto komentáře a mnoho dalších. A na to jsem vysloveně alergická. Ráda bych se dozvěděla mnohem víc o samotném cirkusu a prostředí, které bylo vykresleno jen velice stručně.
Další díl si ale samozřejmě přečtu, námět je naprosto luxusní, zpracování taky dost dobré, jen kdyby tu nebyly takové technické kraviny.

08.05.2019 4 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Zdá se mi, že autorka se snaží vymyslet co největší šílenosti, aby to mělo co největší grády.
Dost mě otravují a štvou pořád nové a nové dimenze, kde jsou různé verze Margueritiných rodičů, Thea, Paula, jí samotné, Conleyho... Naprosto jsem se v tom ztratila. Stačily by tak maximálně tři dimenze, tohle už je opravdu přehnané.
Většina knihy mě ale bavila, párkrát jsem se i nasmála.
Konečně jsem si taky oblíbila Thea a Paula.
Třetí díl si přečtu, už jen kvůli tomu, že jsem velice zvědavá, jak tohle všechno hodlá autorka rozmotat, aniž by to ještě více zamotala.

Mimochodem, tahle kniha snad ani neprošla korekturou. Tolik překlepů jsem ještě nezažila, minimálně 20 by se jich tu našlo a postupně už mě začaly otravovat.

27.03.2019 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Co se týče cestování dimenzemi, přišlo mi to nedoladěné. Když už tvořím sci-fi, tak ho musím vysvětlit... Námět je hodně dobrý, bohužel ho autorka zatím nedokázala tak úplně využít.
Milostný trojúhelník mě zde otravoval, vlastně asi jako všude...
Co hodnotím hodně kladně, je čtivost. Knížku jsem přelouskala rychle.
Takže za mě 4*, už jen kvůli originalitě a čtivosti. A taky naprosto božské obálce!

26.03.2019 4 z 5

Cooking with Šůša Cooking with Šůša Michaela Šupáková

Za mě spokojenost :)
Nádherné fotky, přehledně popsané recepty, ingredience se dají sehnat, i když na malé vesnici je trošku problém, ale dají se i nahradit více obvyklými.

04.11.2018 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Hm... Mám dost rozporuplné pocity. Ze začátku jsem myslela, že knihu snad ani nedočtu, pak jsem se ale začetla a nemohla jsem se odtrhnout. I tak mi ale přišel zvláštní zvrat u Anny... Takhle rychle to ve skutečnosti nejde.
Na konci knihy jsem ale byla úpřímně šokovaná. Ale některé věci se nedořešily, to mě štve.
Myslím, že to šlo rozvést ještě víc, třeba Timovu osobnost a jeho život, pořád jen surfování a restaurace dokola, nic nového. Kniha prostě nesplnila očekvávání... Ale i tak byla opravdu moc čtivá.

05.08.2018 3 z 5

Porodní bába na Syltu Porodní bába na Syltu Gisa Pauly

Fajn zápletka. Doufám, že byl úmysl autorky ji rozluštit už v prologu.
K hlavní zápletce se přidružily další. Ty mě zajímaly a čekala jsem, že se nějak propojí a hlavně, že se vyřeší... Nepropojily a nevyřešily. Nakonec autorka pozabíjí polovinu postav, aby to mělo nějakou akci a rozdělí skoro všechny vztahy, abychom se měli s čím trápit po dočtení. Naprostá paráda.
Kniha měla velký potenciál, autorka si ale se zápletkou neporadila. Prostředí i postavy byly krásně vykreslené, i když občas dost nesympatické.
Do konce knihy jsem chtěla dát 5*, protože jsem čekala nějaké dokončení. Propojení důkazů, atd... Nedočkala jsem se a to mi teda vyrazilo dech.

15.06.2018 2 z 5

Lék na smutek Lék na smutek Táňa Keleová-Vasilková

Na mě to bylo docela depresivní a smutné...
Podle mě nejslabší knížka, kterou jsem od této autorky četla.

25.03.2016 3 z 5

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Nebavila mě.

16.04.2019 2 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Co tohle bylo? Předchozí díly pecka, 3/4 této knihy taky a pak? Posledních 50 stran jsem jen čuměla, co to autorka jako dělá? To to chtěla mít tak rychle za sebou? Něco, co bych klidně uvítala na celou knih, dala do dvaceti stran.
Zklamaní. Velké. Tento díl jsem si nechávala v knihovničce dlouho, protože vím, že další díly nejsou a měla jsem ho tam nechat. Pokazil dojem z celé série.
Tessu jsem měla ráda, ale v poslední čtvrtině knihy se teda chová jako husa.
SPOILERY
Ve druhém díle jsou od sebe pár dnů a už neskutečně trpí, umírají a tady se za dva roky vidí šestkrát (samozřejmě kdykoli se vidí, nezapomenou se spolu vyspat) a nijak extra to neprožívají. Pak se teda Tessa rozhodne si ho ze vteřiny na vteřinu vzít, tak jednou do Las Vegas, aby to bylo co nejrychleji, jenže v půli cesty si to rozmyslí. Vezmou se až o několik let později (a bůhví jestli, myslím, že to tam ani nebylo řečeno).

06.04.2019 3 z 5