lakyh lakyh komentáře u knih

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Neskutečně čtivé, těžko se dá knížka odložit, protože napětí nikdy nekončí, nejsou tam zbytečné mrtvé pasáže. Opět skvělý příběh, motiv a rozuzlení. Navíc skvělé vykreslení vraha a jeho trpělivosti na příležitost, taktéž trpělivost a odhodlá policistky ala nebezpečné pacientky, která se dostala do hodně těžké situace, při které se ježá chloupky po celém těle. Rozhodně je tato knížka nejvíce "děsivá", občas jsem se fakt trochu i bál a prožíval ten strach a napětí společně s postavami a někdy i pár hodin po zavření knížky ve mě přetrvávali podivné pocity a to napětí. Skvělé!

27.04.2016 5 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

Nikdy jsem nebyl tak kritický, tady ale musím. Tato kniha byla úplnou kopií té první, stejné výrazy, stejné fráze, situace...a bylo to tak zřejmé, až to bylo fakt trapné! Opět žádná zajímavost ze světa bdsm, chudé stejně jako v prvním díle. Možná, že tady přibylo více štípání k tomu plácání po zadku, ale to je fakt málo na knížku, která má být o bdsm vztahu. A ty dokonalé orgasmy, kterých může mít bezpočet za sebou během pár minut, to snad ani není reálné... Od půlky knihy jsem začal přeskakovat, abych náhodou nepřišel o něco zajímavého, ale nic tam nebylo, nakonec jsem to ani nedočetl. V kontextu s prvním dílem musím dát o hvězdu horší a třetí knihu předpokládám, že ani nemá cenu číst, nejspíš to bude další kopie prvního a druhého dílu a nepřinese opět nic nového.

17.01.2016 2 z 5

upřímně mě knížka velice zklamala a zhruba do tří čtvrtin jsem se skrze ní musel přímo prokousávat a četl jsem ji tak hrozně dlouho, po všech skvělých recenzích jsem očekával něco opravdu hodně vtipného, ale bohužel toto očekávání se u mě moc nenaplnilo a příběh mi přišel spíše fádní až skoro nudný a ještě ty dvě časové roviny, které se každou chvíli střídaly, až ke konci to začalo být zajímavější a proto jsem nakonec hodnotil průměrem... analfabetku jsem bral do ruky po této zkušenosti s opatrností a čekal jsem, že jestli to bude podobně nudný příběh, že ji nedočtu, ale naštěstí to bylo o 200% lepší a knihu jsem v podstatě hltal... je vidět, že na obě dvě knihy se najde spousta přesně protichůdných názorů, takže je alespoň celkem jistota v tom, že minimálně jedna by vás bavit měla;-)

05.10.2015 3 z 5

Praktická urinoterapie Praktická urinoterapie Vilma Partyková

Bohužel ani v této knize jsem nedostal odpovědi na úplně všechny své otázky a ani zde jsem nenalezl přesný postup při prevenci. Většina obsahu je totožná s knihou Urinoterapie a nemoci. Přesto je potřeba to ocenit v českých poměrech, kde je jiných publikací málo, jsou li vůbec nějaké.

Se(x)znam Se(x)znam Joanna Bolouri

Velice čtivá knížka, psána přirozeným jazykem bez obalu, tak jak někteří mluví běžně a jiní si to tak alespoň myslí. Může to být opravdu reálný příběh, což oceňuji, i když pochybuji že by příliš lidí mělo odvahu udělat to samé a hlavně že by to udělat chtělo. Asi by byl problém najít takového partnera. Díky přímočarému způsobu psaní a otevřenosti mě kniha obohatila o zajímavé poznatky a připomněla mi, že je stále co zlepšovat a že jsou možnosti na obohacení vztahu či vlastních zkušeností, protože tento svět nabízí opravdu mnoho možností. Příběh byl také fajn.

03.12.2014 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

protože jsem předtím už četl Paganiniho smlouvu, která podle mě byla prostě lepší, tak mě to malinko zklamalo a musím dát o jednu hvězdu méně, ale i tak je to samozřejmě jedna z nejlepších severských krimi a svědkyně ohně a následně písečný muž naprosto The best, takže když začnete tímto, tak věřte, že to bude ještě mnohem lepší a lepší...

26.08.2014 4 z 5

Nebezpečné hry Nebezpečné hry Lenka Teremová

Wow, kniha mě naprosto nadchla přestože jsem od ní čekal úplně něco jiného. Očekával jsem hodně BDSM tematiky, spousta akcí, lekcí, protkané příběhem. Z tohoto tématu tam prakticky s jedinou výjimkou nic nebylo a dokonce tam nebylo ani moc erotiky a sexu. Překvapil mě a oceňuji ten příběh, který byl skvělý a naprosto skvělé byly popisy těch pocitů, jako kdyby to autorka řekla přímo za mě, naprosto realistické myšlenky, věty a komentáře...Přesně to vystihla, ví o čem mluví, respektive píše :-) Byla to první knížka od této autorky a můj obdiv k ní okamžitě stoupnul na maximální míru, potvrdil jsem si tím informace o ní, že má vystudovanou psychologii a její postoj k tématu BDSM má hluboké a širší souvislosti a bere to téma velmi komplexně.

24.06.2020 5 z 5

Zlatý poklad Zlatý poklad Vladimír Pikora

opravdu úžasným způsobem, opravdu pohádkově i pro malé děti vysvětleny nejdůležitější pojmy z oblasti financí, i složité věci se dají vysvětlit jednoduše zábavnou a pohádkovou formou, bravo! i pro mě osobně přinesla kniha mnoho inspirací

29.01.2020 5 z 5

Hejno bílých vran aneb Když opustíte děcák Hejno bílých vran aneb Když opustíte děcák Pavel Cechl

Žádná teorie a poučky. Pravdivé příběhy skutečných lidí, respektive jen pár z těch úspěšnějších v boji se životem. Obdivuhodné, poučné a nezáviděníhodné. Osobně mě to motivuje víc si vážit všeho co mám a co jsem měl v dětství a také k tomu, abych nějak pomohl těm, kteří o to budou stát.

16.05.2018 4 z 5

Hledání bolesti Hledání bolesti Daniela Sembdnerová

Na toto téma je velmi málo napsaných knih a tato je napsána na základě reálných zkušeností a skutečného života, což oceňuji. Toto téma je tak složité a každý člověk také, zvláště zaměřený tímto směrem, že tato krátká ukázka byla jen jednou z milionu možností a zkušeností a pohledů na danou problematiku. Chtělo by to více knížek a více sdílení podobných zkušeností, takže díky za každou takovou ;-)

19.04.2018 4 z 5

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

V knížce bylo poměrně hezky popsáno jak lze téma bdsm vnímat, jak o tom mohou přemýšlet obě dvě strany, takový ten hlubší rozměr, který je určitě důležitý. Na druhou stranu to s bdsm nemělo v podstatě nic společného, protože plácání po zadku opravdu za bdsm nepovažuji a nic víc tam nebylo! Příběh taky skoro žádný, celkově teda chudý po mnoha stránkách, bez většího nápadu a zajímavostí.

17.12.2015 3 z 5

Urinoterapie a nemoci Urinoterapie a nemoci Vilma Partyková

Pro většinu lidí je asi těžké si to i jen představit, nicméně proč by to nemohlo fungovat. Kniha je dobrá pro seznámení s danou tematikou, hlavně proto, že v češtině asi těžko jinou najdeme. Nicméně pro praxi podle mě není úplně dobrá, přesný návod a odpovědi na všechny otázky jsem nedostal.

Když už prsa rostou ženě Když už prsa rostou ženě Čeněk Olvěj

Mě se verše velice líbily, i příběhy všech jednotlivých básní. Hezká ucelená sbírka na téma, které je nám všem známé a myslím, že na toto téma takto otevřeně je to jediná sbírka básní.

03.12.2014 5 z 5

Big Short - V útrobách stroje zkázy Big Short - V útrobách stroje zkázy Michael Lewis

Tato kniha se kvůli danému tématu špatně hodnotí. Trochu se totiž skáče v čase a mezi různými lidmi, ale téma jako takové je velice zajímavé a i když by možná šlo popsat ještě zajímavěji, tak zde je ale popisováno pravdivě, což je důležité ocenit a zřejmě i ty skoky mají logiku. Pro toho, kdo se chce dozvědět více o počátcích světové krize je to určitě dobrá kniha, protože je psána celkem srozumitelně a přináší opravdu velice zajímavý pohled pod vrchní vrstvu ohledně fungování bank, obchodu s dluhopisy a akciemi...

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

nemá smysl hodnotit jednotlivé díly zvlášť, jako celek the best

23.09.2014 5 z 5

Podfuk Podfuk John Grisham

Příběh nebyl až tak zajímavý, čím více ke konci, tím se to trochu zlepšovalo. Dá se ale říct, že mi příběh v hlavě moc nezůstal i když rafinovaný to bylo hodně, možná právě až nereálně.

23.09.2014 3 z 5

Všechno je jinak Všechno je jinak Vladimír Pikora

Výborně sepsaná knížka pro lidi, které zajímá vlastní budoucnost, dění kolem nich a tak vůbec v tomto směru. Kde a komu jinému by člověk mohl věřit, kdyby to nešlo ani těmto dvěma lidem, kteří nám doufám dávají nestranný a pravdivý názor na dané téma. Škoda, že politika se dělá jinak i proti logice.

11.05.2014 5 z 5