LadyMichelle LadyMichelle komentáře u knih

Pán hor 4 Pán hor 4 Hana Marie Körnerová (p)

Moc zajímavé pokračování

20.11.2013 5 z 5

Historie válečnictví Historie válečnictví John Keegan

I když autor trochu vynechal popis vzniku a využití ponorek, je předkládáný výklad knihy neskutečným čtenářským zážitkem. Keegan dokázal popsat historii válečnictví velmi komplexně i srozumitelně od pravěku až do dvacátého století. Velmi se mi líbilo vkusné rozčlenění jednotlivých kapitol i vkládané obrazové přílohy, které dopomohly k vytvoření vizuálních představ o vojenské historii.

29.03.2022 5 z 5

Zrod velkoměsta - Urbanizace českých zemí a Evropa Zrod velkoměsta - Urbanizace českých zemí a Evropa Eduard Maur

Připadám si jako hrdinka, že jsem to celé dočetla až do konce... Velmi náročné a obzvlášť pasáže pojímané očima sociologie byly z hlediska četných dat velmi těžkopádné a těžko stravitelné

18.12.2021 3 z 5

Ze života sladkých pánů Ze života sladkých pánů Karel Svátek

Úsměvné vzpomínky z prostředí cukrovarů na sklonku 19. a 20. století.

V útlé knížečce najdeme, jak klasické krátké příběhy ve formě povídek, tak některé paměti jsou zde dokonce psané i ve verších! Výborně jsem se bavila a ačkoliv je v závěru knihy odkazováno k budoucí existenci ještě druhého dílu, tak ten bohužel nikdy už nevyšel... Jaká to škoda!

09.07.2021 5 z 5

Můj nacista Můj nacista Veronika Singh Tudor

Dočteno a tentokrát nebudu vůbec hodnotit, protože to se opravdu nedá...Na autorce je vidět, že si splnila svůj vlastní sen a svou vlastní knihou chtěla rozbít pár předsudků vůči nacistům, židům a podobně.

Bohužel samotný příběh je velmi povrchně zpracovaný a je to obrovská škoda. Autorka v závěru píše, že ji na myšlenku hlavního příběhu přivedlo její vlastní snění, ale promiňte... mohla se aspoň snažit to napsat poutavě a ne jako kdyby nám ten svůj vlastní sen pouze vyprávěla a ještě tam přidala pár nesmyslů, které každého odborného i neodborného historika přímo bijí fo očí...

Autorčin epilog budí dojem, že svá tvrzení opírá o známá fakta..., ale tvrdit, že Mojžíš je zakladatelem nacismu mi přišlo vážně už přes čáru....

15.04.2021

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Úžasná, úžasná kniha. Po jejím dočtení lituji,že jsem taky nestudovala medicínu :-)

14.05.2015 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Velmi zajímavá kniha, kterou jsem se musela donutit dočíst. Přitom jsem poznala, že na tento příběh nemám ani věk a ani zkušenosti, abych dokonale pochopila jeho hloubku. Těším se, až si ji za delší chvíli znovu přečtu a porozumím ji snad daleko víc....

18.11.2014 3 z 5

Hry o život (trilógia) Hry o život (trilógia) Suzanne Collins

Hodně, hodně, hodně skvělá kniha. Po dlouhé době jsem našla něco, od čeho jsem se nemohla odtrhnout :)

01.10.2014 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

No, že já blbec jsem to četla, teď se akorát ukoušu z toho, že nevím jak to bude pokračovat dál! :D

13.08.2013 5 z 5

Navždy princeznou Navždy princeznou Meg Cabot

Já jsem právě nevěděla, že je to poslední díl, docela mě to zamrzelo. Osud princezny Mii by mě zajímal i nadále. Souhlasím s Nikol18, že Mia je dětinská, ale přesto se mi knížka líbila a hodně jsem se u ní zasmála. Takže jako oddychovku doporučuju přečíst ! :)

06.03.2013 5 z 5

Dobře se to četlo :) Taková oddychovka..

09.02.2013 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Čekala jsem, že se budu víc bát a ono nic..

20.01.2013 2 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Tato kniha se mi velmi líbila. Je plná spousty zajímavých příběhů ze života renesančního člověka, ať chudého či bohatého.

28.08.2012 5 z 5

Intelektuálové v Evropě 19. století Intelektuálové v Evropě 19. století Christophe Charle

Tato kniha je výbornou pomůckou pro ty, kteří chtějí pochopit zrod "moderních" intelektuálů. Autor pečlivou syntézou významných evropských států ukazuje, jaké rozdílné skutečnosti vedly ke zformování této specifické kosmopolitní společenské skupiny. Přesto, že se autor několikrát zmiňuje, že jeho pohled je nestranný, na mnoha místech v knize je znát, že v tomto směru je hrdý na svou vlastní zem (Francii), která inspirovala a poskytovala útočiště všem významný intelektuálům 19. století.

26.04.2022 4 z 5

Ochrana dělnictva najmě mezinárodní ochranné zákonodárství dělnické a osmihodinný den pracovní Ochrana dělnictva najmě mezinárodní ochranné zákonodárství dělnické a osmihodinný den pracovní Karl Kautsky

Na knize se mi líbilo, že Karl Kautsky mj. neopomněl otázku ženské emancipace ve vztahu k průmyslovému dělnictvu. Velmi poutavě píše i o práci dětí, která v této době byla stále ještě aktuální a která v tomto období zaznamenala snad nejvíce důležitých proměn.

10.03.2021 3 z 5

Nástin dějin průmyslu cukrovarnického v Čechách: Období první 1787-1830 Nástin dějin průmyslu cukrovarnického v Čechách: Období první 1787-1830 Karel Cyril Neumann

Jeden z vůbec prvních autorů, který se rozhodl zmapovat historii cukrovarnictví na našem území. I přes nedostatek literárních pramenů se mu podařilo podat velmi kvalitní nástin historie cukrovarnictví a díky spolupráci se Zemědělskou radou pro království České, práci podložil širokou škálou archivních pramenů. Určitě by měl publikaci přečíst každý, kdo se jen trošku zajímá o naše ,, bílé zlato".

21.09.2020 5 z 5

Československá demokracie. Politický systém ČSR 1918 - 1938 Československá demokracie. Politický systém ČSR 1918 - 1938 Eva Broklová

Díky této knize jsem získala obecný přehled o fungování politického systému v ČSR. Doporučuji všem, kteří do této problematiky chtějí proniknout. Je to základ!

02.04.2020 5 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Úžasné jako vždy paní Körnerová!!! :-) Těším se na pokračování

02.06.2017 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Uuuu, jsem na sebe pyšná, že jsem to zvládla až do konce!

24.05.2017

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Ach, jak jen tahle série dopadne? :-) Doufám, že paní spisovatelka bude psát i z pohledů potomků hlavních hrdinek :-)

04.06.2016 5 z 5