Zrod velkoměsta - Urbanizace českých zemí a Evropa

Zrod velkoměsta - Urbanizace českých zemí a Evropa https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107586/bmid_zrod-velkomesta-urbanizace-ceskych--UXL-107586.jpg 4 8 3

První ucelená monografie o urbanizaci v českých zemích, která zhodnocuje poznatky společenských věd, tj. sociologie, demografie a historiografie. Pojednává urbanizaci jako proces, který na našem území započal zhruba před dvěma sty lety v souvislosti s průmyslovou revolucí. Popisuje změny, které tento proces zahájil, a jejich odraz v životě společnosti, státu, rodiny i jedinců. Autoři rozvrhli práci do tří oddílů, které postihují problematiku urbanizace od jejích počátků po dnešní dobu. Zvláštní pozornost je věnována Praze jako největšímu českému městu a centru urbanizačního procesu.... celý text

LadyMichelle
18.12.2021 3 z 5

Připadám si jako hrdinka, že jsem to celé dočetla až do konce... Velmi náročné a obzvlášť pasáže pojímané očima sociologie byly z hlediska četných dat velmi těžkopádné a těžko stravitelné

HansvonMath
18.01.2021

Pokud vás trochu zajímají dějiny měst, tak zvlášť pasáž z pera prof. Maura je naprosto zásadní a dosud nejlepší syntetické pojednání o českých městech v raném novověku.

Štěpničák
16.12.2019 1 z 5

Pokud neznáte základy ekonomie, politiky a historie, tak knihu nedoporučuji. Čtení je kvůli změti čísel těžkopádné. Na druhou stranu tu najdete dostatek informací o urbanizaci.

urbanismus, urbanizace historie měst, obcí a regionů

Autoři knihy

Eduard Maur