Lady.Lucrezia Lady.Lucrezia komentáře u knih

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Kniha je vhodná nejen pro vysokoškolské studenty psychologie a příbuzných oborů, ale i pro zájemce o krimi. Jde o souhrn faktů z reálných případů, bez omáčky kolem, to však nic nemění na tom, že jde o poutavé a mrazivé čtení.

Psychologie a internet Psychologie a internet David Šmahel

Výborná odborná publikace shrnující výzkum doc. PhDr. Davida Šmahel, Ph.D., který byl prováděn na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Čtenář v knize nalezne základní oporu k tématu psychologie v prostřednictví internetu a sociálních sítí. Publikace rovněž schraňuje odkazy na odbornou literární oporu tohoto tématu na mezinárodním výzkumném poli, čímž se pasuje na základní text pro SŠ a VŠ studenty.

Mahulena, krásná panna Mahulena, krásná panna Jaroslav Seifert

Knihu jsem podědila a stejně jako předchozí komentující čtěnáři, jsem byla fascinována skvěle odvedenou prací Adolfa Zábranského. Jako malé mi trochu dělal problémy velký formát knihy, neboť jsem jí chtěla všude tahat s sebou.

17.01.2019 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Kniha pro mě byla maturitní četbou. Jde o klasiku, která je neprávem zastřena stínem zfilmovaného muzikálu s hity Karla Svobody. Bylo velmi zajímavé sledovat popis postav a výraznost jejich rolí v knižní předloze. :-)

17.01.2019 4 z 5

77 zajímavostí ze starého Egypta 77 zajímavostí ze starého Egypta Břetislav Vachala

Břetislav Vachala poutavě přibližuje čtenářovi Starý Egypt z mnoha různých koutů. Doporučuji knihu pro její obsah i přesnost faktů, v mnohém se přikláním k tomu, že jde o jednu z nejlepších knih o této starověké civilizaci napsané v našich končinách.

17.01.2019 5 z 5

Tutanchamon : jeho hrob a poklady Tutanchamon : jeho hrob a poklady Walter M. Weiss

Katalog z výstavy, která rekonstruovala Tutanchamonuv hrob a jeho poklady. Sází na dobré fotky vystavených napodobenin, originály ukazuje pouze minimálně, což je škoda.

17.01.2019 2 z 5

Od prosince 2015 jsem měla zakoupené lístky do Palace Theatre v Londýně na 21/09/2016 (Part I. + Part II.) a těšila se na to co uvidím. A že bylo na co! Samotné prostory divadla jsou proměněny v impozantní Bradavice, uvaděčky v nebelvírských barvách nadšeně vítají příchozí diváky. A pak to začne, nádherná 5 a čtvrt hodiny trvající podívaná. Hudba perfektně dokreslující scény, videomapping když se mění časové linie, mizející čarodějové v automatu telefonní budky nebo požíraní začarovanou knihovnou. Kdo zná dobře filmy všimne si i konkrétních scén z pohybujících se fotografií. Některé věty, které bych čekala, že ve scénáři budou velmi suché pak doplní brilantní hlas na scéně, který během momentu rozesměje celé hlediště. Zejména pak mladý Malfoy, je někdo, koho od první chvíle milujete za jeho dokonalý herecký talent. Pro ty kdo mají napouslouchán tón hlasu Harryho v originále může být překvapením Albus Severus Potter s naprosto šokující hlasovou podobou. V jiné části nastane chladno a vzduchem k vám připlachtí mozkomoři tak věrně udělaní, že mnozí se snaží propadnout hlouběji do svých sedaček. V závěru nastane moment kdy nejeden zapláče jako svěděk vraždy Lily a Jamese, která se odehrává v hledišti.

Domnívám se, že knižně vydaný scénář, který jsem četla cca. po roce od výše zméněné návštěvy divadla zde tvoří opravdu jen základ, který bez dokreslení tím vším nemůže být řádně doceněn.

17.01.2019 5 z 5

Učebnice čarodějnictví a magie - Staré rituály a tradice Wicca v praxi Učebnice čarodějnictví a magie - Staré rituály a tradice Wicca v praxi Thea

Tato kniha by šla nazvat bullshitem roku 2008. Dočetla jsem do konce a do wiccy to má na míle daleko!!! Škoda těch stromů, které padly na takový škvár :-(

17.01.2019 odpad!

Jak kreslit zvířátka Jak kreslit zvířátka Christopher Hart

Tuto knihu jsem dostala v dětství pod stromeček a byla jsem z ní nadšená. Zvládá začátečníkovi podat základní informace o kresbě kreslených postaviček zvířat a jejich zlidštěné mimiky.

17.01.2019 4 z 5

Čeští panovníci a prezidenti: Od Sámovy říše po Václava Klause Čeští panovníci a prezidenti: Od Sámovy říše po Václava Klause Roman Cílek

Kapesní nalejvárna vlastivědy a dějepisu pro žáky ZŠ a opakování základů pro nás, kteří již máme nárok zapomínat.

* Pokud nevíte nic, po přečtení získáte alespoň základní přehled.
* Bohužel místy přespříliš stručná a ne vždy historicky přesná.

17.01.2019 3 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Okamžitě po otevření byla pasována Must have. Úchvatné a originální ilustrace nabádají čtenářovu fantazii k objevování nevyčerpatelného množství zvířecích příběhů. Rozhodně doporučuji všem, u nás ji miluje celá rodina.

Soumrak bohů Soumrak bohů Helena Kadečková

Úžasně napsané mýty severu, aneb takhle to má vypadat, když píše vědátor pro všechny. Poutavé, barvité, čtivé a s ponaučením. Kniha není nijak dramaticky dlouhá, nicméně Vám dokáže předat veškeré základní údaje, proto abyste dále mohli číst např. EDDU.
Dovolím si ve vztahu k výše uvedenému uplatnit slogan ČMSS - Na těchto základech můžete stavět!

11.12.2018 4 z 5

Jak vyzrát na pavouky? Jak vyzrát na pavouky? Catherine Leblanc

Pokud znáte osobu trpící arachnofobií, rozhodně investujte finance do této knihy, neboť humor a nádherné ilustrace léčí, kvapem a s maximální péčí.

11.12.2018 5 z 5

Dokonalá chuť Dokonalá chuť Natalie Young

Dokonalé chuti nechybí bujón v podobě kreativní obálky, pevné vazby, špičkové sazby textu, využití více fontů a odolné záložky. Ovšem další ingredience např. noha odseknutá u kotníku či kus předloktí se bez důkladného receptu požívají značně komplikovaně a bohužel k cílenému "dokonalému" pokrmu, Natalii vypadlo hned několik klíčových surovin. Příběh je plitký, vztahy spíše jen nastíněné, vše se točí kolem Lizzie. V čem autorka byla kreativní jsou samotné recepty na zpracování masa, předkládané formou ehm detailního, kanibalistického gastroporna. Bohužel to knihu jako takovou nezachrání. Zprvu lákavé na dotek, ale pod skořápkou suchý příběh s minimálním obsahem humoru snažící se o srovnání s kuchyní Jamieho Ollivera.

11.12.2018 2 z 5

Skřetí spár Skřetí spár Michal Špaček

Nebýt dobrých přátel, tak by mi Skřetí spár jistojistě protekl v záplavě knih mezi prsty a já bych si nikdy nezanotovala onen heroický song "Velký byly říše elfů a přece je skřet vyvrátil". No nic, zpátky na zem, tedy spíše na Středozem! Kniha Michala Špačka je dokonalou žní ironie a nadsázky. Pokud jste otráveni pohledem na egoistické Krasoně ve zlaté zbroji zachraňující cnostné a občas lehce histerické panny, tak přisedněte ke skřetímu ohni a naslouchejte příběhům hrdinských skurutů, orků a skřetích bojovníků.

Služebník Boží Služebník Boží Jacek Piekara

Čtivá kniha polského autora Jacka Piekary mě nechala naplno využít představivost. Mordimer Madderdin je svébytnou postavou, který má v povaze milovat černý humor. Jde o první knihu úspěšné polské série, avšak v našich končinách si žel hraje na sólokapra. Svět, který kniha popisuje je vymezen pro pět povídek okolím lokace Hez-hezron. Je zde spravedlivé to, co si dokážete prosadit a nikoliv to, co by se vám zasmlouvalo. Mordimer si ve snaze udržet, alespoň nějaký ten životní standart, přivydělává jako krom inkvizitorské profese ještě jako slídící "soukromé očko" a jelikož je poměrně chytrý, ví jak práci udělat, tak aby z odměny vytěžil maximum. Současně má poměrně velký smysl pro spravedlnost a není fanatikem, ba naopak je přemýšlivý až-až, což z něj činí cíl pro nepřátele. Život stejně jako s námi, hraje i s Mordimerem hru, ve které dříve či později někdo zemře. Služebník Boží je knihou, kterou si na cesty vezmete opravdu rádi, jen pak nepřejeďte zastávku, tak jako já.

Malé církevní dějiny Malé církevní dějiny August Franzen

Knihu jsem zakoupila v rámci studia, na základě doporučení lektorem VŠ kurzu. Franzenova publikace mi velmi napomohla s orientací v problematice, nepodbízela žádný konkrétní názor, čehož si velmi vážím. Postupem času jsem si ji velmi a doporučila bych ji všem, kteří se zajímají o dějiny a nejen o ty církevní. Být všechny učebnice takto čtivé, tak dnešní mládež nevytáhne paty z knihovny. Zůstává na čestném místě v mé studijní knihovničce.