Služebník Boží

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mordimer Madderdin je licencovaným inkvizitorem Jeho Excelence biskupa. Neúprosný a neúplatný pronásledovatel kacířů a čarodějů, Služebník Boží, Kladivo na čarodějnice a Meč v rukou andělů v krutém světě, kde Kristus sestoupil z kříže, aby přinesl zkázu svým nepřátelům. Střezte se a děste se, muž ryzí víry a horoucího srdce přichází......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26899/sluzebnik-bozi-26899.jpg 4.114
Žánr:
Literatura světová, Povídky, Fantasy

Vydáno: , Triton
Originální název:

Sluga Bozy, 2005


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Služebník Boží

Lady.Lucrezia
10.12.2018

Čtivá kniha polského autora Jacka Piekary mě nechala naplno využít představivost. Mordimer Madderdin je svébytnou postavou, který má v povaze milovat černý humor. Jde o první knihu úspěšné polské série, avšak v našich končinách si žel hraje na sólokapra. Svět, který kniha popisuje je vymezen pro pět povídek okolím lokace Hez-hezron. Je zde spravedlivé to, co si dokážete prosadit a nikoliv to, co by se vám zasmlouvalo. Mordimer si ve snaze udržet, alespoň nějaký ten životní standart, přivydělává jako krom inkvizitorské profese ještě jako slídící "soukromé očko" a jelikož je poměrně chytrý, ví jak práci udělat, tak aby z odměny vytěžil maximum. Současně má poměrně velký smysl pro spravedlnost a není fanatikem, ba naopak je přemýšlivý až-až, což z něj činí cíl pro nepřátele. Život stejně jako s námi, hraje i s Mordimerem hru, ve které dříve či později někdo zemře. Služebník Boží je knihou, kterou si na cesty vezmete opravdu rádi, jen pak nepřejeďte zastávku, tak jako já.

lucie2298
29.11.2018

Jde o jednu z mých nejoblíbenějších fantasy knih. Je paradoxní, že autor není překládán do češtiny neboť by si to zajisté zasloužil.


trudoš
22.01.2018

Co se musí nechat, je, že Jacek Piekara vytvořil velice svébytnou postavu. Nakolik si však oblíbíte sobeckého, poživačného a bezzásadového inkvizitora Mordimera Madderdina, je otázkou. U mě tenhle služebník boží příliš nezabodoval, ovšem dost možná jen proto, že jsem tak úplně nedal jeho smysl pro humor. A jakmile se zaseknete na tomhle, je to v háji.
Nelze ale opomenout autorovo pojetí světa. Jestliže náš hrdina není žádný svatoušek, lze říci, že jeho protivníci si ho jenom zaslouží. Každý tu hraje sám za sebe a pomocnou ruku vám podá pouze v případě, že lezete do hrobu. Proto také Bůh vložil svým zástupcům do rukou sílu určovat pravidla - jinak by totiž dávno skončili v příkopu s rozmlácenou lebkou.
Problém je, že přes nadějný potenciál povídky nijak výrazně nevybočují z řady. Zápletky jsou jednoduché, předvídatelné a po chvilce až malinko nudné, tedy za předpokladu, že od děje vyžadujete víc, než přišel jsem, viděl jsem, upálil jsem. Já holt raději skutečné rytíře, třebas i ty temné.

finka
23.01.2013

Dobře napsáno, dobře se to četlo. Jen druhý díl, kdyby u nás vyšel, nebudu číst ani omylem.
Zkácená a upravená ukázka napoví důvod.
...Zabíjíš a mučíš lidi rád?“
Vzdychl jsem, ale nerozhněval se. „To je primitivní představa o práci inkvizitora. Není mým úkolem, abych mučil a zabíjel. Mým úkolem je poskytnout hříšníkům šanci na vykoupení vin a upřímný, radostný trest. Jen díky mně mají naději na věčný život s Kristem, v bolesti a pokoře vyznají všechny hříchy a znovu se naučí milovat Boha. Pochopí, že zbloudili, i to, proč zbloudili. Budou tam zkropeni i omyti, a jejich duše jako sníh zbělejí, přestože z jejich hříšných těl toho moc nezbude. Nakonec dokončí očištění a shoří za děkování Bohu a jeho služebníkům, že jim dovolili zažít extatickou radost hranice. Věřte mi, že budou umírat plni nadšené víry a nekonečné lásky...
Stačilo, že?

N10Tikky
16.04.2012

Naprosto perfektní kniha. Nechápu, proč nejsou vydaný další díly...