Služebník Boží

od:

Služebník Boží

Mordimer Madderdin je licencovaným inkvizitorem Jeho Excelence biskupa. Neúprosný a neúplatný pronásledovatel kacířů a čarodějů, Služebník Boží, Kladivo na čarodějnice a Meč v rukou andělů v krutém světě, kde Kristus sestoupil z kříže, aby přinesl zkázu svým nepřátelům. Střezte se a děste se, muž ryzí víry a horoucího srdce přichází......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26899/sluzebnik-bozi-26899.jpg 3.910
Originální název:

Sluga Bozy (2005)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
trudoš
22. ledna

Co se musí nechat, je, že Jacek Piekara vytvořil velice svébytnou postavu. Nakolik si však oblíbíte sobeckého, poživačného a bezzásadového inkvizitora Mordimera Madderdina, je otázkou. U mě tenhle služebník boží příliš nezabodoval, ovšem dost možná jen proto, že jsem tak úplně nedal jeho smysl pro humor. A jakmile se zaseknete na tomhle, je to v háji.
Nelze ale opomenout autorovo pojetí světa. Jestliže náš hrdina není žádný svatoušek, lze říci, že jeho protivníci si ho jenom zaslouží. Každý tu hraje sám za sebe a pomocnou ruku vám podá pouze v případě, že lezete do hrobu. Proto také Bůh vložil svým zástupcům do rukou sílu určovat pravidla - jinak by totiž dávno skončili v příkopu s rozmlácenou lebkou.
Problém je, že přes nadějný potenciál povídky nijak výrazně nevybočují z řady. Zápletky jsou jednoduché, předvídatelné a po chvilce až malinko nudné, tedy za předpokladu, že od děje vyžadujete víc, než přišel jsem, viděl jsem, upálil jsem. Já holt raději skutečné rytíře, třebas i ty temné.

finka
23.01.2013

Dobře napsáno, dobře se to četlo. Jen druhý díl, kdyby u nás vyšel, nebudu číst ani omylem.
Zkácená a upravená ukázka napoví důvod.
...Zabíjíš a mučíš lidi rád?“
Vzdychl jsem, ale nerozhněval se. „To je primitivní představa o práci inkvizitora. Není mým úkolem, abych mučil a zabíjel. Mým úkolem je poskytnout hříšníkům šanci na vykoupení vin a upřímný, radostný trest. Jen díky mně mají naději na věčný život s Kristem, v bolesti a pokoře vyznají všechny hříchy a znovu se naučí milovat Boha. Pochopí, že zbloudili, i to, proč zbloudili. Budou tam zkropeni i omyti, a jejich duše jako sníh zbělejí, přestože z jejich hříšných těl toho moc nezbude. Nakonec dokončí očištění a shoří za děkování Bohu a jeho služebníkům, že jim dovolili zažít extatickou radost hranice. Věřte mi, že budou umírat plni nadšené víry a nekonečné lásky...
Stačilo, že?

N10Tikky
16.04.2012

Naprosto perfektní kniha. Nechápu, proč nejsou vydaný další díly...


Autor a jeho další knihy

Jacek Piekara

Jacek Piekara
polská, 1965

Uživatelé mají knihu

v Přečtených13x
v Doporučených1x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit3x