Ladiva Ladiva komentáře u knih

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Na druhý diel som sa veľmi tešila, ale nakoniec sa mi viac páčil prvý diel. Vélin, ako hlavná postava 1.dielu ustúpil do pozadia a príbeh posúvajú dopredu viaceré ďalšie postavy, čo ma spočiatku miatlo a celkove to dej trochu roztrieštilo. Napriek tomu sa teším na jeho pokračovanie.

10.11.2015 4 z 5

Zrnko pravdy Zrnko pravdy Zygmunt Miłoszewski

Výborná detektívka so zaujímavým rozuzlením. Páčila sa mi ešte viac ako 1.diel. Poľské prostredie je príjemnou zmenou oproti severským detektívkam.

23.10.2015 4 z 5

Dům na Pineapple Street Dům na Pineapple Street Jenny Jackson

Od knihy som čakala živší a pútavejší dej. Na môj vkus sa tam hlavné ženské postavy až príliš zaoberali samými sebou, svojimi vnútornými pocitmi a prežívaním a pomedzi to sa sem-tam niečo udialo. Nebavilo ma to.

04.12.2023 2 z 5

Sňatek lvů Sňatek lvů Elizabeth Chadwick

Dobre napísaný, pútavý historický román, ktorý sa príjemne čítal. Hlavná postava nie je žiadna známa historická osobnosť , ale autorke sa podarilo vykresliť charakternú a silnú ženskú postavu.

12.11.2023 5 z 5

Ako som vozil Kórejcov Ako som vozil Kórejcov Ondrej Sokol

Opäť som sa dobre bavila.

27.01.2023 5 z 5

Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alison Weir

Veľmi plastický portrét Alžbety z Yorku - matky oveľa známejšieho Henricha VIII. Cez životný príbeh princezny a neskôr kráľovny sa čitateľ veľa dozvie aj spôsobe života a postavení žien z najvyšších tried v 15.storočí.

27.12.2022 5 z 5

Hriech kováčovej dcéry Hriech kováčovej dcéry Sarah E. Ladd

Je to čistá romantika, ktorá neurazí ani nenadchne. Ale čo ma pobavilo, bol fakt, aký "strašný" trest uvalil otec na hriešnu dcéru.

14.12.2022 3 z 5

Po čom vždy túžila Po čom vždy túžila Lynn Austin

Trochu spletitý, ale vcelku zaujímavý príbeh troch generácií žien, ktorý sa dobre čítal.

05.12.2022 4 z 5

Clarino tajomstvo Clarino tajomstvo Fernando J. Múñez

Táto kniha bola pre mňa krok vedľa. Očakávala som zaujímavý príbeh hlavnej hrdinky a miesto toho som čítala telenovelu, ktorá pôsobila, akoby niekto len prepísal televízny scenár do knihy. Dej bol totálne predvídateľný, charaktery postáv čierno-biele a hlavná hrdinka dostala minimum priestoru. Po 2.diele už ani nesiahnem.

28.10.2022 2 z 5

Doktoři jsou taky lidi! Doktoři jsou taky lidi! Petr Bartůněk

Príjemná knižka krátkych historiek, ktorá sa dobre číta, autorov humor je veľmi láskavý. Pointy niektorých príbehov ocenia viac ľudia z medicínskej oblasti, mne ako laikovi až tak veľa nepovedali. Boli tam však aj také, na ktorých som sa s chuti zasmiala.

14.04.2021 3 z 5

Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre Dominika Sakmárová

Príjemné a zábavné čítanie.

09.02.2021 4 z 5

Tři královny - Boj o tudorovský trůn Tři královny - Boj o tudorovský trůn Philippa Gregory

Napriek názvu knihy, je v centre pozornosti hlavne Margaréta Tudorova. Pre mňa bola kniha prínosom, pretože osudy Margaréty som až tak nepoznala. Staršia sestra Henricha VIII. bola vždy v tieni svojho brata, čo sa týka spracovania jej životného príbehu. V tomto románe ju autorka nevykresľuje veľmi lichotivo a bolo by zaujímavé vedieť, koľko autorskej fantázie je v jej opise a akou osobnosťou Margaréta v skutočnosti bola.

04.01.2021 3 z 5

Dcéra Ríma Dcéra Ríma Tessa Afshar

Autorka sa pokúsila vdýchnuť život biblickým postavám, podľa mňa sa jej však pokus príliš nevydaril.

17.07.2020 3 z 5

Dcéry vetra Dcéry vetra Tamara McKinley

Príbeh, ktorý sa príjemne číta. Mierne mi vadilo striedanie striedanie časových a dejových línií, ale nebolo to na úkor zrozumiteľnosti deja. Celkovo by som však knihu hodnotila, ako priemer od tejto autorky.

12.07.2020 3 z 5

Mesto Mesto Camilla Sten

Námet mal veľký potenciál, ale ostalo len pri tom. K tejto knihe sa rozhodne vracať nebudem.

12.07.2020 2 z 5

Jediná žena v miestnosti Jediná žena v miestnosti Marie Benedict (p)

Zaujímavá kniha o zaujímavej žene. Hoci bola kniha písaná v prvej osobe, pôsobilo na mňa celé rozprávanie chladne, akoby rozprávačka písala o niekom, od koho si drží odstup.

25.05.2020 3 z 5

Kdopak se baví Kdopak se baví Liou Čen-jün

Výborne sa to čítalo, zaujímavé bolo prostredie, v ktorom sa príbehy odohrávali. Správanie ľudí, ktorí sa po mocenskom rebríčku chcú vyšplhať čo najvyššie, aby sa hlavne oni sami mali dobre, je úplne rovnaké, či žijú v Číne, alebo kdekoľvek na svete.

23.04.2020 4 z 5

Pani Georgiadesová na cestách Pani Georgiadesová na cestách Terézia Vansová

Bolo veľmi milé pozrieť sa na Národopisnú výstavu českoslovanskú v Prahe v roku 1895 očami niekoho, kto v tej dobe žil a horlil za Slovanstvo. Pani Vansová opísala nielen svoje dojmy z výstavy, ale aj dojmy z cestovania a priblížila i priateľskú atmosféru a komunikáciu v skupine Slovákov - národovcov, ktorí aj s manželkami na výstavu cestovali. Práve svojou autentickosťou a nadšením autorky pre všetko nové a nezvyčajné, je táto novela príťažlivá aj dnes.

24.03.2020 4 z 5

Ako som vozil Nórov 2 Ako som vozil Nórov 2 Ondrej Sokol

Opäť som sa skvele bavila ! Vtipná a svieža knižka, ktorá zmení váš pohľad na prácu šoféra autobusu. Veľmi ma bavili aj autorove komentáre.

30.12.2019 5 z 5

Tajomstvo domu na Foster Hille Tajomstvo domu na Foster Hille Jaime Jo Wright

Nie je to zlý príbeh, aj sa dobre číta, pre mňa to však nie je kniha, ktorá by sa mi hlboko vryla do pamäti a zanechala veľký dojem.

14.09.2019 3 z 5