Ladiva Ladiva komentáře u knih

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

No, čo už, dávno nie som YA, ale páčilo sa mi to. Malo to zaujímavo rozohranú dejovú líniu, napätie, trochu irónie i humoru a vcelku sa to príjemne čítalo. Som zvedavá na ďalšie osudy postáv, a tak siahám po ďalšom dieli...

17.01.2017 4 z 5

První První Kiera Cass

Prekvapivo zrýchlený koniec série. Akoby autorke došli nápady, tak to rázne uťala a uzavrela.

05.01.2017 3 z 5

Dlhá cesta domov Dlhá cesta domov Louise Penny

Príjemná, pokojná knižka. Čakala som viac napätia, ale dej nakoniec zaujal a nútil čítať až k rozuzleniu. Nebolo to zlé, celkovo ma príbeh nesklamal, ale ani nenadchol.

28.11.2016 4 z 5

Tak vchádza svetlo Tak vchádza svetlo Louise Penny

Kniha bola príjemným prekvapením. Výborná detektívka zasadená v kanadskom prostredí, napínavá, skvele vypointovaná. Udržala ma v napätí až do posledných strán a zvlášť oceňujem aj skutočnosť, že sa dej zaobišiel bez vulgarizmov a potokov krvi. Veľmi rada si od tejto autorky prečítam aj ďalšie detektívne romány.

17.11.2016 5 z 5

Domofón Domofón Zygmunt Miłoszewski

Kniha sa mi nepáčila. Inak mám tohto autora veľmi rada, ale tu som bola sklamaná. Myšlienka prekliateho paneláku plného prízrakov, no vyšiel z toho dosť čudný mix. Škoda, lebo poľské reálie boli opäť zaujímavé a hlavné postavy dobre vykreslené.

21.07.2016 2 z 5

Rodinné tajomstvo Rodinné tajomstvo Jeffrey Archer

Aj tretí diel sa výborne číta. Prvá časť mala väčší spád, autor sa venoval viacerým postavám a rozohral zaujímavú zápletku. Druhá časť sa viac koncentrovala na osudy jednej z postáv a mňa osobne až tak nezaujala. Autor opäť nechal otvorený koniec, tak mi nedá nečítať aj ďalší diel, keď príde na trh.

24.05.2016 4 z 5

Gabra a Málinka: Povedené dcerky Gabra a Málinka: Povedené dcerky Amálie Kutinová

Jedny z najmilších kníh môjho detstva. Milé príbehy dvoch sestričiek. Obdivovala som Gabru ale moja krvná skupina bola jemná Málinka.

20.01.2016 5 z 5

Zakliaty kláštor Zakliaty kláštor Juraj Červenák

Dej je veľmi jednoduchý, ale historické reálie sú skutočne zaujímavé.

04.01.2023 3 z 5

Joan a její cesta k novému životu Joan a její cesta k novému životu Ella Perkins

Mala som väčšie očakávania, avšak kniha sa čítala príjemne a určite siahnem aj po ďalšom dieli.

05.12.2022 4 z 5

Hľadanie slobody Hľadanie slobody Erin French

Je to fascinujúci príbeh ženy, ktorá sa dokázala zodvihnúť z úplného dna.

24.10.2022 4 z 5

Koruna věčného soumraku Koruna věčného soumraku James Rollins (p)

Autor sa skutočne snažil. Dal si záležať a prostredie, v ktorom sa dej fantasy príbehu odohráva vytvoril naozaj detailne - zvláštna krajina, nezvyčajné zvieratá, náboženstvo, králi a poddaní. V dnešnej záplave fantasy románov je ťažké vytvoriť príbeh, ktorý by "vyčnieval" bol zaujímavý a netypický (dejom, či postavami) a myslím si, že ani tu sa to autorovi nepodarilo. Postavy sú striktne rozdelené na "dobrých a zlých" a dej sa ešte len postupne rozbieha, zatiaľ však ničím neprekvapuje.
Na druhej strane sa kniha číta dobre a myslím, že dám šancu aj pokračovaniu príbehu.

27.07.2022 4 z 5

Kateřina Parrová: Šestá manželka Kateřina Parrová: Šestá manželka Alison Weir

Zaujímavý a dobre napísaný príbeh poslednej manželky Henricha VIII. Veľmi pútavou formou zachytený nielen život vysokej šľachty, ale aj boj o moc dvoch náboženských prúdov na anglickom kráľovskom dvore.

25.07.2022 5 z 5

Dedičkin sľub Dedičkin sľub Sarah E. Ladd

S touto knihou som sa "sekla". Je to veľmi jednoduchý, slabučký príbeh s predvídateľným koncom. Čítať sa to dalo, ale nezaujala ma.

27.06.2022 2 z 5

Rodokmeň milosti Rodokmeň milosti Francine Rivers

Prečítaním tejto knihy som sa trochu zorientovala v príbehoch niektorých biblických postáv zo Starého zákona. Príbehy nie sú príliš dlhé a okrem samotného príbehu konkrétnej postavy sa autorka snažila vykresliť aj súdobé reálie, do ktorých sú príbehy zasadené. Hoci sa kniha číta dobre, hlavné ženské hrdinky na mňa pôsobili akosi plocho, až príliš idealizovane. Akoby nemali svoje vlastné city a prežívanie, tvrdo sa držia iba jednej idey a nezaváhajú, neuhnú. Vymyká sa iba postava Betsabe, ktorej autorka "nadelila" bohatší vnútorný svet. Ak niekoho zaujímajú biblické príbehy, tak knihu odporúčam, ale mne samotnej, kniha až tak veľa nedala.

29.12.2021 3 z 5

Válečník Válečník Bernard Cornwell

Veľmi vydarené ukončenie celej série, ktorá svojich čitateľov previedla málo známym, ale o to pútavejším obdobím britských dejín.

11.06.2021 5 z 5

Znamení zla Znamení zla Christoffer Carlsson

Kniha sa viac sústredila na duševné rozpoloženie a vnútorné prežívanie jednotlivých postáv, než na kriminálnu zápletku, čo ma až tak nezaujalo.

31.05.2021 3 z 5

Vražda v Schönbrunnu Vražda v Schönbrunnu Beate Maxian

Táto kniha bola taká náhodná voľba a nijak zvlášť ma neupútala. Charaktery postáv boli pomerne plytké a vražedná zápletka aj spôsob vraždy dosť pritiahnutý za vlasy. K autorke, ani ku knihe samotnej sa už určite vracať nebudem.

05.04.2021 2 z 5

Meč králů Meč králů Bernard Cornwell

Opäť som sa niečo dozvedela z zo stredovekých dejín Anglicka. Páčilo sa mi to a páči sa mi aj vývoj hlavnej postavy. Uhtred už nie je ten mladý muž, ktorý sa s elánom vrhal do boja, je to starnúci vojvodca, ktorý si cení pokojné chvíle a na svojom panstve a iba sila prísahy ho opätovne prinúti zapojiť sa do bojov uchádzačov o trón. Opäť pútavo napísaný román, jedine čo mi v ňom chýbalo bola výraznejšia ženská postava.

31.10.2020 4 z 5

Nezvestná Nezvestná Tina Frennstedt

Je to detektívka, ktorá sa dobre číta, je veľmi dobre a realisticky vypointovaná. Nie je to však príbeh, ktorý by vám v tom množstve detektívnych románov veľmi utkvel v pamäti. Jednoducho nevybočuje z priemeru ani v tom dobrom, ani v tom zlom.

30.06.2020 3 z 5

Romulus - první král Romulus - první král Franco Forte

Román sa v prvej polovici dobre rozbieha, detstvo a dospievanie oboch bratov sú vykreslené zaujímavo, ale v druhej polovici to už viazne. Zakladateľ Ríma už ako dospelý muž ma nepresvedčil. Autori sa veľmi sústredili na jeho bojové úspechy a nechali bokom samotnú dejovú líniu kreovania večného mesta. Neviem, čo mohlo Romula motivovať, že konal tak, ako konal, s čím všetkým sa musel boriť keď pod jeho vládou vznikali nielen nové budovy, ale aj základy sociálnej štruktúry nového spoločenstva. Tu bol priestor kde autori nevyužili možnosti, ktoré táto zaujímavá téma ponúkala. U mňa je tento román skôr priemer. Číta sa dobre, neurazí, ale ani nenadchne.

13.05.2020 3 z 5