Ladiva Ladiva komentáře u knih

Merde po evropsku Merde po evropsku Stephen Clarke

Kniha mierne pobavila, celkovo však nenadchla ani neurazila a zobrala aj posledné zvyšky ilúzií o europoslancoch.

20.02.2017 3 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Veľmi vydarená a zábavná možnosť, ako sa trochu zorientovať v severskej mytológii.

14.01.2017 4 z 5

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Podľa popisu som čakala zaujímavý román zo sveta financií okorenený ľúbostným príbehom a v skutočnosti som si čítala ľúbostno - erotický príbeh, do ktorého sa priplietal svet finančného biznisu. A všetky hlavné postavy sú ohromne krásne a sexy a múdre a bohaté ...

08.01.2017 2 z 5

Mona Mona Dan Torsten Sehlberg

Z knihy mám trochu rozpačitý dojem. Zrejme som mala priveľké očakávania. Príbeh sa čítal vcelku dobre, pripadal mi tak trochu akoby som čítala literárny prepis filmu, ktorý ma až tak nebaví. Dočítala som to, ale pokračovanie rozhodne zháňať nebudem.

09.12.2016 3 z 5

Vezmi ma na mesiac Vezmi ma na mesiac Alyson Noël

Tak s touto knihou som sa riadne sekla! Nudná a plytká. Našťastie som ju mala iba požičanú z knižnice.

08.10.2016 1 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Zápletka knihy je výborná, hoci tento diel sa mi zo všetkých vydaných častí páčil najmenej. Samotný Sebastian je tu v úzadí, akoby autori nevedeli, kam postavu ďalej posunúť a tak preniesli pozornosť na zvyšok tímu. Vývoj jednotlivých postáv ma zaskočil, asi najviac Vanja a Billy. Na pokračovanie (dúfam, že bude) sa však teším.
V deji knihy ma prekvapil fakt, že aj vo svete je mediálny priestor zahltený pseudocelebritkami. Myslela som, že tieto "špecialitky" sa v takej rozsiahlej miere servírujú len v našej krajine.

29.09.2016 4 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Výborná detektívka,len ma trochu poplietlo keď autor tú istú časovú líniu zobrazil za sebou z pohľadu vyšetrovateľa, aj páchateľa.

08.09.2016 4 z 5

Sedm dní bez Sedm dní bez Monika Peetz

Veľmi milé a svieže pokračovanie Utorkových žien. Príjemná "oddychovka", ktorá ma navnadila aj na tretí diel.

24.08.2016 4 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Veľmi príjemná kniha o priateľstve žien, ktoré je počas spoločnej akcie podrobené riadnej skúške. Hneď si idem prečítať aj ďalšie pokračovanie ich osudov.

19.08.2016 4 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Príjemný, aj keď dosť predvídateľný, "slaďák" s kriminálnou zápletkou.

17.08.2016 3 z 5

Na druhej strane je tráva zelenšia Na druhej strane je tráva zelenšia Kerstin Gier

Mne táto kniha "nesadla". Trochu rozťahaný až nudný úvod, potom to zrazu nabralo spád, začalo to byť zaujímavé a dokonca (miestami) aj vtipné a zrazu to autorka sekla, a bol záver. Čitateľ nech si vysvetlí sám, čo sa to s hlavnou hrdinkou vlastne udialo. Pútavý a vtipný román to pre mňa nebol.

17.07.2016 2 z 5

Dominus Dominus Tom Fox

Kniha sa mi zdá ako ďalšia z radu nasledovníkov Dana Browna. Ničím výnimočná, len ďalšia z variácií na tému rôznych sprisahaní a statočných jedincov, ktorí bojujú proti zlu. Už viackrát sa mi stalo, že čím má kniha bombastickejšiu reklamu, tým je slabšia.

04.07.2016 2 z 5

Oko tygra Oko tygra Wilbur Smith

Fajn sa to čítalo, len na môj vkus trochu priveľa mŕtvol.

02.07.2016 3 z 5

Agáty Agáty Ladislav Ballek

K tejto knihe som sa opätovne vrátila po dlhých rokoch (ach, stredoškolské časy!). Čítala som je teda úplne iným pohľadom, ako vtedy. Prvá časť knihy obsahuje viac opisy krajiny, atmosféry a vôbec prostredia malého mesta na juhu Slovenska tesne po II.svetovej vojne. Ballekove opisy sa mi veľmi páčili. Krásne štylizuje, každé slovo vo vete má svoje miesto, mne sa až zdalo, že maľuje obrazy slovami, nie je však patetický ani gýčový. Druhá časť knihy je viac zameraná na jednotlivé postavy a ich konanie, čo ma kedysi zaujalo viac. Tentokrát to bolo naopak, "zvíťazili" opisy. Som rada, že som si knihu po rokoch opäť prečítala.

24.06.2016 4 z 5

Jak to bylo doopravdy s Pinokiovým nosem Jak to bylo doopravdy s Pinokiovým nosem Leif G. W. Persson

Knihu už na Slovensku vyšla a je dosť zvláštna. Chvíľu mi trvalo, kým som sa v deji zorientovala, kto je kto a až potom príbeh nabral spád. Zaskočila ma postava komisára, ktorý prípad vyšetruje, pripadal mi ako karikatúra všetkých tých fešáckych, úspešných seriálových policajtov. Bol taký nechutný, až to bolo nakoniec zábavné.

28.05.2016 3 z 5

Len čas ukáže Len čas ukáže Jeffrey Archer

Príbehy, v ktorých sa chlapec z chudobných pomerov svojim talentom a usilovnosťou dopracuje k úspechu sú čitateľsky príťažlivé. V osudoch hlavnej postavy nájdete priateľstvo, lásku, boj dobra a zla. Zatiaľ nemám pocit, že to bude najlepšie dielo pána Archera, číta sa však veľmi dobre a často sa mi stávalo, že som sa od knihy nevedela odtrhnúť, pretože som bola zvedavá, čo bude ďalej.

30.04.2016 4 z 5

Indická princezna Indická princezna Javier Moro

Na príbehu boli zaujímavé reálie súdobej Indie, a to že sa skutočne odohral.

17.04.2016 3 z 5

Posledná polnoc v Pivonke Posledná polnoc v Pivonke Denisa Fulmeková

Poviedky nečítam veľmi rada, po týchto som siahla hlavne kvôli čitateľskej výzve. Bola som však príjemne prekvapená. Výborne sa čítali a ich hlavné postavy boli takí "uveriteľní" ľudia a nie hrdinovia z telenoviel. Príjemným bonusom bol aj fakt, že v každom novom príbehu sa čitateľ dozvedel, ako sa zavŕšil osud postavy z predchádzajúcej poviedky.

10.02.2016 4 z 5

Prístav pokoja Prístav pokoja Hana Zelinová

Veľmi zaujímavý viacgeneračný príbeh. Veľká škoda, že ho autorka nerozvinula a nerozkošatila viac, ako to robila v jej neskorších románoch. Ale je napísaný prekrásnym štýlom. Ona slovami maľuje dej.

17.01.2016 5 z 5

Hnev Hnev Zygmunt Miłoszewski

Veľmi dobrá detektívka, záverečný diel voľnej trilógie, v ktorom sa autor rozlúčil s hlavnou postavou. Spôsob, akým to urobil a tým aj záver knihy ma zaskočil. Napriek tomu si rada prečítam všetky ďalšie knihy tohto autora.

02.11.2015 4 z 5