LadaLil LadaLil komentáře u knih

Můj životopis Můj životopis Charles Spencer Chaplin

Velmi zajimava kniha. Jsem rozhodne rada, ze jsem ji precetla, na druhou stranu se domnivam, ze byla prilis dlouha a ze polovina by byla naprosto dostacujici. Mnoho osobnosti, ktere ve svem zivote potkal, jsou osobnosti zvucnych jmen, ale mnohe zminovane postavy jsou nezname pro dnesni dobu. A to byly momenty, kdy jsem malem prestala cist. Jsem rada, ze jsem to neudelala. Chaplin sam byl multizanrovym umelcem a seznameni s jeho umenim me obohatilo. Ale znovu opakuji, ze polovina casu by byla dostacujici. Take jsem byla obcas nemile prekvapena prekladem plnym krkolomnych vyrazu a neceskych terminu.

28.04.2023 3 z 5

Game changers: Co lídři, inovátoři a nezávislí lidé dělají, aby zvítězili Game changers: Co lídři, inovátoři a nezávislí lidé dělají, aby zvítězili Dave Asprey

Fantastická kniha plná rad, jak život správně nasměrovat a žít. Spoustu životních poznatků, které se dají aplikovat a které jsou prokazatelně ku pomoci. O mnohých z nich, jsem četla/slyšela poprvé. Budu se maximálně snažit je aplikovat a dodržovat. Jsem opravdu vděčná, že jsem se o nich dozvěděla. Rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji jako málo co.

04.04.2023 5 z 5

Symetrie odplaty Symetrie odplaty Tim Weaver

Sam autor pise, ze povidky nejsou uplne jeho silnou strankou a ze roman se mu pise lepe. Kniha se mi libila, ale pribeh byl na tak kratkou plochu pomerne komplikovany a dle meho nazoru sel do prilisne emocionalni hloubky. Kyzeny prekvapivy konec pak uplne nevysel. Ale Weavera mam rada a to se rozhodne nezmeni :-)

02.04.2023 2 z 5

Mladší za 2 týdny Mladší za 2 týdny Gabriela Peacock

I pro lajka velmi srozumitelně vysvětlené chemické procesy v těle a jak s nimi zacházet. Přehledně popsané potraviny a doplňky a jejich účinky. Jednoduché a rychlé recepty vhodné pro zaměstnané lidi, kteří chtějí jist kvalitně. Inspirativní a motivující čtení.

22.05.2024 5 z 5

Coco Chanel: Legenda a skutečnost Coco Chanel: Legenda a skutečnost Justine Picardie

Čtivá a dobře napsaná kniha. Odkazy na další osobnosti a příběhy související s CC, které pomohou utvořit obraz tehdejší společnosti a doby. Autorka se nevyhýbá nepohodlným tématům jako byla možná kolaborace s fašisty. Přesto se nemohu ubránit dojmu, že se autorce nepodařilo návrhářku poznat a přiblížit se jí. Celou dobu jsem měla pocit, jako by nám nabízela údaje k vlastnímu ověření. Zmapovat dlouhý a plodný život není jednoduché a nemám pocit, že bych četla zcela skvěle napsaný životopis. Vše zůstalo na povrchu a nezanechalo umělecký dojem. Přesto jsem ráda, že jsem knihu přečetla a doporučuji jí.

13.05.2024 4 z 5

Byznys etiketa a komunikace Byznys etiketa a komunikace Ladislav Špaček

Velmi zajímavé poznatky o tom, jak být lepší společník a snad i člověk. Naše společnost se někdy vykazuje buranstvím, tak asi nejlepší je začít u sebe. Autor knihy má nesmírně příjemný hlas a vylepšil tak poslech. Tuhle knihu bych doporučila všem.

12.05.2024 4 z 5

Pátá královna Pátá královna Michael A. Shaheen

Mám velmi ráda historické detektivky, pátrání po tom, co je zmizelé nebo nejasné. Proto jsem se na tuto knihu velmi těšila. Bohužel se mi zdálo, že téma je na takové rozměry malé. Nosnost tématu byla někdy nahrazována krkolomnými rozhovory a dalšími osobními příběhy, které mi nepřišly důležité. Ale knihu jsem dočetla, inspirovala mě k většímu seznámení se se životem Karla IV.

26.04.2024 3 z 5

Sedem krokov k najlepšiemu životu Sedem krokov k najlepšiemu životu Roxie Nafousi

Inspirativním průvodcem pro každého, kdo touží po vlastním růstu a naplnění svých snů. Autorka nejenom sdílí hluboké poznatky a principy manifestace, ale také praktické návody a techniky pro jejich aplikaci v životě.
Autorčin systematický pohled na manifestaci a jasné instrukce mě přesvědčily o vlivu našich myšlenek a přesvědčení na události v našem životě.
Ačkoliv se téma manifestace může někomu jevit okrajové nebo esoterické, tato kniha přináší konkrétní příklady toho, jak může být tento přístup praktický a účinný.
Největší hodnotu této knihy spatřuji v poskytnutí konkrétních postupů a cvičení.
Celkově doporučuji tuto knihu všem, kdo hledají konkrétní nástroje k dosažení svých cílů a touží po osobním rozvoji.

04.04.2024

Božena Božena Hana Wlodarczyková

Úchvatná kniha. Dechberoucí příběh spisovatelky, která je díky této knize také obrovskou osobností. Nemohu říct, že by mi byla sympatická, ale rozhodně už pro mě není jen velikánem české literatury. Bída, ve které žila, život, který žila je mi najednou blízký, srozumitelný a autorka svým pojetím, udělala z Boženy Němcové osobnost, která své dílo vykoupila svým životem. Co mě asi zasáhlo nejvíc, je to, že ho nevykoupila jen životem svým, ale také životy svých blízkých.

31.03.2024 5 z 5

Milion sledujících Milion sledujících Brendan Kane

Inspirativní. Je potřeba si uvědomit, že bez sociálních síti to dnes nejde. A jsou mocným pomocníkem v byznysu.

27.03.2024 4 z 5

Nekonečná síla Nekonečná síla Anthony Robbins

Obohacující, plné zajímavých nápadů. Poměrně detailní návod, jak práci s mozkem a také celkově s vlastní osobností aplikovat v reálném životě. Mně také imponuje, že autor skutečně žije svůj příběh a je charismatickou a inspirující osobností. Nesmírně ráda bych se zúčastnila nekterého z jeho seminářů. Knihu doporučuji všem, kteří chtějí život ovládat a vytvářet ho.

24.03.2024 5 z 5

Euforie Euforie Karolina Rzadkowolska

Tuto knihu mohu s lehkým svědomím zařadit do život měnících. Nejsem žádný alkoholik, ale s poslechem jsem si více a více uvědomovala, že má sklenka denně - denně! - to je ten problém, který mě neskutečně brzdí. Že ač se schovávám za tolik bagatelizovanou společensky přijatelnou drogu, pěkně v tom lítám. A hlavně jsem si uvědomila, že nechci. Že chci život přesně tak, jak euforicky, pozitivně a s nadšením popisuje autorka. Takže děkuji pěkně a vyrážím na cestu bez alkoholu. Čtu i konám velmi rychle, takže na té cestě již jsem a zatím se skutečně raduji. Až se delší dobu neozvu, je jasné, že mě dostihly abstinenční příznaky ;-)

09.03.2024 5 z 5

Carmilla Carmilla Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Ach, ach vůbec mě to nebavilo, velmi jsem se nudila.

23.02.2024 odpad!

Buď užitečný: 7 zásad pro život Buď užitečný: 7 zásad pro život Arnold Schwarzenegger

Další skvělá kniha ASch. Již třetí, kterou jsem od něj přečetla. Baví mě jeho energie, jeho vůle a schopnost to přenést na posluchače. Je pravda, že mnoho věcí se opakuje, vlastně je to velmi podobné, ale přesto to stojí za to slyšet. A samozřejmě praktikovat. Doporučuji všem lidem, kteří občas neví, co se sebou.

20.02.2024 5 z 5

Osudové lásky: Milostná dramata slavných i zapomenutých Osudové lásky: Milostná dramata slavných i zapomenutých Stanislav Motl

Autora obdivuji a jeho porady sleduji jiz radu let. Proto jsem se take rozhodla cist tuto knihu. Libila se mi, osudy uspesnych ci mocnych ci proste znamych lidi me bavi a fascinuji me, ale mela jsem obcas pocit jiste nedotazenosti. Nedelala jsem si poznamky, ale nekolikrat dochazelo k protimluvum. Kazdopadne pro me kniha byla inspiraci najit si zivotopisy jejich protagonistu a hloubeji prozkoumat jejich zivoty.

16.12.2023 4 z 5

Lesní zámek aneb Hitlerův přízrak Lesní zámek aneb Hitlerův přízrak Norman Mailer

Absolutně to nebylo, co jsem očekávala. Životopis nebo příběh obludnosti. Tedy obludné to bylo, ale že autor nepřekročil čas dětství a také postava vypravěče mě dost překvapila. Zkoušela jsem najít, co z toho je pravda. Něco se potvrdilo, nicméně celá hlavní osa příběhu je zřejmě fabulace. I tak mě to poměrně bavilo.

24.11.2023 4 z 5

Elon Musk Elon Musk Walter Isaacson

Impozantní příběh geniálního i šíleného človéka. “Stará se o lidstvo ne o lidi.
Celý svět sleduje jeho úspěchy i pády. Obojí bývají epické.
Isaacson je mistr psaní životopisů.

26.10.2023 5 z 5

Poslední carevna Poslední carevna Greg King

Velice čtivě a přitom fakticky sepsaná historie poslední carské rodiny. Text byl velmi objektivní, nestranil ani rodině, která se uzavřela do způsobu života v 17. století ani bolševikům a počínající revoluci. Byla jsem zaujata popisem mimořádných událostí ovlivňující jejich život a bylo velmi zajímavé pronikat do složitých rodinných vztahů. I doslov popisující život pozůstalých Romanovců splnil mé požadavky na dobře napsanou a obohacující knihu. Vřele doporučuji.

22.10.2023 5 z 5

Toulky českou minulostí 13 Toulky českou minulostí 13 Petr Hora-Hořejš (p)

Senzace. Nejen tento ale vsechny dily, ktere posloucham jako audioknihy. Obdivuji autora za sirku a hloubku jeho znalosti.

24.09.2023

Správné návyky kouče - Říkejte méně, žádejte více a změňte způsob vedení Správné návyky kouče - Říkejte méně, žádejte více a změňte způsob vedení Michael Bungay Stanier

Určitě jsem našla zajímavé postřehy a nápady.

28.08.2023 4 z 5