Lac Lac komentáře u knih

Dekameron 2000 aneb Láska v Praze Dekameron 2000 aneb Láska v Praze Vladimír Páral

Osobně nemám rád bolševické retro, tohle je celkem povedené pro svou syrovost. Nekonečné spojování žen a mužů, zde je kladem, že příliš nepopisuje, v dnešní době by napsal i homo příběhy.
Knihu jsem dočet s odporem do poloviny, už mi vadil opakovací styl psaní a samotné opakování motivů příběhů, které čtenář předem vytuší. Zábava se pomalu vytrácí.

13.02.2021 1 z 5

O Palestině O Palestině Noam Chomsky

Autor se otevřeně a hluboce zabývá dvěma slovy: izraelským apartheidem.
Když jsi přečteme tuhle knihu, nestačíme se pak divit, co nám podstrkují "svobodná" média.
Čas jistě přinese mandelinku palestinskou.

13.02.2021 5 z 5

Disident Západu Disident Západu Noam Chomsky

Chomsky píše drtivou logikou o propojení soukromého kapitálu s vládami západních demokracií. Kritiku směřuje na USA, jako občan, který se může v demokracii projevit, ale všudypřítomná propaganda ho přesto umlčuje. Drancuje se okolí USA, Commonwealthu, EU, Japonska (Ruska, Číny - tam nemůžou) vesele dál, za pomoci korupce a válečného nátlaku. Kniha je pro našince složitější, rozhodně ji doporučuji.

13.02.2021 5 z 5

Hra o lidské štěstí Hra o lidské štěstí Miroslav Plzák

Text je psán odbornou formou, ale velmi srozumitelně. Definuje zákon neustálé obavy (-x.y) k zisku pohody (y), opět podloženo praxí a drtivou logikou Dr. Plzáka v životě. Výborné dílo, platí stále.

20.01.2021 5 z 5

Klíč k výběru partnera pro manželství Klíč k výběru partnera pro manželství Miroslav Plzák

Dr. Plzák zde logicky, prakticky a humorně popisuje párové soužití.

20.01.2021 5 z 5

11.9 11.9 Noam Chomsky

Noam Chomsky má výhodu, že je vážený Američan a může si dovolit kriticky myslet a hlavně se svobodně vyjadřovat nejen na akademické půdě. Teror USA a jeho spojenců kritizuje velmi otevřeně. Příběh Nikaragui je opravdu lidský (nedovolím si tvrdit nelidský, protože tak hnusně se k sobě živočiši vnitrodruhovou konkurencí nechovají).

18.01.2021 5 z 5

Moje blues Moje blues Josef Kainar

Pěkné .

28.12.2020 4 z 5

Zámek Zámek Franz Kafka

Správné pojetí marnosti nad marnost, klamavých zítřků a hovnajs změřeného...

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Uplavala, hvězda dolů, kdyby si stihl udělat selfíčko, tak hvězdu neztratil.

15.12.2020 4 z 5

Něžný barbar Něžný barbar Bohumil Hrabal

Hraboš 100%.

Ptáci Ptáci Walter Černý

Pro ptáčkaře v 80. letech naprostá paráda.
K aktuálnosti textu výtečné publikace a evolučního vývoje: dnes se některé vzácné ptačí druhy staly běžnými. Jó smetiště bez racka bouřního či stříbrňáka si už ani nedoveme představit, jen nám ho v krásách skládkového hospodářství hubí spalovny a přemíra recyklace. Lidi víc uhlíku do ovzduší a svinstev na skládky, nebo nám vážně odtáhnou!!!

15.12.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Všudypřítomná propaganda je ve všech režimech a dějiny vždy psali vítězové. Sci-fi předběhlo dobu jen sběrem informací, ty máme dnes na vyšší úrovni a technologie se neustále vyvíjí.
Pan Edward Snowden by mohl vyprávět, i knihu už vydal...

08.12.2020 5 z 5

Nesmazatelné záznamy Nesmazatelné záznamy Edward Snowden

Orwell v reality šou: cenzoři a fízli v "demokracii" - pro dolar cokoliv, když budeš zlobivý, něco si najdeme... Edward Snowden je Američan s velmi velkým A, zná ústavu USA a velmi ji ctí, dále je myslící a milující člověk, který zaslouží Nobelovu cenu míru víc než Obama. Povinná četba ve střední technické pasáži o možnostech techniky, které umí čím dál víc sledovat jednotlivce, prognózy P. R. Zimmermanna se plní...

08.12.2020 5 z 5

Julian Assange - Neautorizovaná autobiografie Julian Assange - Neautorizovaná autobiografie Julian Assange

Kdo se chce dovědět o zákulisních hrách velkého bráchy a necenzurovaných informacích, tak má skvělou možnost.
JA je velká osobnost a hrdina doby. Jan Hus s porovnáním JA dopadl dobře.

04.12.2020 5 z 5

Život na Zemi Život na Zemi David Attenborough

Sir Attenborough správně tvrdí, že až se lidi sami vyhubí, život bude pokračovat dál.

Planeta žije Planeta žije David Attenborough

Soukromý život rostlin Soukromý život rostlin David Attenborough

WikiLeaks WikiLeaks Julian Assange

Julian Assange by zasloužil Nobelovu cenu míru. Za dobrotu na ambasádu... Lidé všech zemí třeste se. Žít ve strachu je nutné, ona jistě odněkud přiletí technologicky vyspělá raketa a bude to.
Kniha má velmi nekvalitní typografické zpracování = grafická úprava pro mě hnus velbnosti, ale na autentičnosti se podílí kladně (autorem i překladatelem jistě psáno v obrovském stresu:o)

Augustin Smetana Augustin Smetana Miloš Kaláb

Za bolševika vydané paměti exkomunikovaného kněze, asi k ničemu. O díle A.S. píše T.G.M. v jeho Moderní člověk a náboženství, Praha 1896.

28.11.2020

Moderní člověk a náboženství Moderní člověk a náboženství Tomáš Garrigue Masaryk

Pan president, napsal filozofické pojednání, ze kterého čiší obrovská sečtělost a míra vědění. Rozborem sebevražd mě příliš neosvítil. Dvě hvězdy dolů, za čpící "nestrannost" jeho osobního křesťanství. Pro oponenturu klesá populisticky na úroveň dnešních politiků, fujtajbl a další hvězda dolů. Píše pěkně o Augustinu Smetanovi. Závěr je nijaký, na 220 stránek... Přesto doporučuji k přečtení. Víru každému přeji, stejně jako procitnutí ze stálého znečišťování planety, o kterém se p. prezident opomněl vizionářsky zmínit.

28.11.2020 2 z 5