Lac Lac komentáře u knih

Léčba neklidem Léčba neklidem Saki (p)

Báječné povídky ostrovního humoru a fantazie.

Dobrodružnou stezkou Dobrodružnou stezkou František Alexander Elstner

Pro malé indiány

Apokryfy z éteru Apokryfy z éteru František Nepil

Lekranda á la Nepil :o)))

Svět hmyzu Svět hmyzu Marcel Safír

Mistrova černobílá krása, lesu zdar!

Hmyz je docela jiný Hmyz je docela jiný Marcel Safír

Po přečtení, začne čtenář o hmyzu uvažovat. Někdo se i skamarádí s babočkami, vážkami či sršněmi. Ty poslední mám rád a chovám je na zahradě.

06.03.2022 5 z 5

Omilovánky aneb Jak se máme rádi Omilovánky aneb Jak se máme rádi Vladimír Jiránek

Z knihobudky velmi pobavilo, díky.

06.03.2022 5 z 5

Životní prostředí očima přírodovědce Životní prostředí očima přírodovědce Jaroslav Zýka

Kniha upozorňuje na ničení životního prostředí. První vydání 1986, druhé doplněné 1989.
Nadužívání pesticidů, odvodňování, emise, zábor stanovišť běží vesele dál.

03.03.2022 5 z 5

Zamrzlá evoluce Zamrzlá evoluce Jaroslav Flegr

Mražákový profesůrek nesahá siru Darwinovi ani pod plosku chodidla.
Na sira Darwina může skrz prsty pohlížet jen duchovní prázdnota, to co s Koperníkem aj. kačíři dokázali je obdivuhodné. Každé novoty mají své mouchy, tady není co vyčítat.
Blbci nic vysvětlit nelze, ani ty mražáky nechápe a k čemu jsou...
Jen si dovolím rozvést úvahu: evoluce je vědomé rozmnožení tvora (individua) v prostředí čistě náhodně, to vědomé znamená, že tvor je puzený do rozmnožení od přírody, ten co není či neměl štěstí vyhyne. Nic víc i míň. Zahyne každý živý tvor, u evoluce je důležité rozmnožení a druhové pojetí není důležité, to sir použil pro větší lidovou názornost a definoval důležitý přírodní zákon přirozený výběr (tzn. haluz DNA). Kdejaký trouba se od logického základu odchýlí a má svou hypotézu, jen p.íčus zamrzlou.

02.03.2022 odpad!

Sir D. Attenborough je moudrý a zkušený stařešina, mnohým otevře oči, mnohé vyděsí, nemnozí už ví. Jeho nadšený optimismus pro záchranu je hezký, zdá se mi lehce nereálný, pokud jsou masy ovládány všudypřítomnou reklamou a PR zelených firem DuPont, Roskosmos, Monsanto, Nestle, Pfizer aj... Haj hou

01.03.2022 5 z 5

Malá filozofie pro nefilozofy Malá filozofie pro nefilozofy Friedhelm Moser

Autor šlápl do lejna při úvahách nad evolucí. Sir Darwin si zaslouží úctu a ne popotahování v braku filozofie (tímto trpí většina dalších autorů filozofických pojednání). Filozofové trpí utkvělou představou duše, kterou nejsou po více jak dvou tisících letech opustit a plandají a plandají, až z toho flandají.
Kniha není psána krutou nudou velkých filozofů, je pojednána více laicky a zábavněji.
Věta na str. 11 nedává smysl: "A přece je zánik světa realitou.", aby věta nevytržená z kontextu dávala smysl, tak se musí prohodit poslední dvě slova.

01.03.2022 1 z 5

Darwinův původ druhů v ilustracích Darwinův původ druhů v ilustracích Charles Darwin

Děkuji JulianěH., lépe bych to nenapsal. Knihu jsem četl okolo 17 roku života a měl jsem mírné výhrady k pojetí, že druh chce být lepší a ty mi trvají dodnes. Na sira Darwina může skrz prsty pohlížet jen duchovní prázdnota, to co s Koperníkem aj. kacíři dokázali je obdivuhodné. Každé novoty mají své mouchy, dnes není co vyčítat.

01.03.2022 5 z 5

Filosofie živé přírody Filosofie živé přírody Zdeněk Kratochvíl

Sir Darwin si zaslouží úctu a ne popotahování (tímto trpí většina dalších autorů filozofických pojednání). Filozofové trpí utkvělou představou duše, kterou nejsou po více jak dvou tisících letech opustit a plandají a plandají, až z toho flandají.
Autorův pohled na přírodu je velmi zkreslený, stále uhýbá k jednotlivostem vytržených z kontextu, poté je velkoryse skládá a výsledkem je hlušina dolu Turów. Knihu jsem dočetl po značném přemáhání nudy. Filozofie je až příliš okouzlena člověkem. Filozofovat nad otázkou, zda se lidé chovají ještě hůře nežli jiní živí tvorové? Nehodlám, odpověď jistě najdete po pár transformacích v textu knihy.

01.03.2022 2 z 5

Člověk a stín Člověk a stín Ivan Andrejevič Krylov

Velmi příjemný výběr z díla a kvalitní překlad paní Hany Vrbové-Piskáčkové.

30.11.2021 5 z 5

Ztracený ráj divokých zvířat Ztracený ráj divokých zvířat Bernhard Grzimek

Pan Dr. velmi všímavě popisuje nedivočiny. Jeho postřehy jsou varovné, i přesto se chováme stejně, jen rychleji a rychleji.

Střevíce z lýčí Střevíce z lýčí František Nepil

Vyprávění p. Nepila je srandační čtivo s mnohými praktickými radami.

V zajetí slov V zajetí slov Karel Čapek

Moudrost rozvah filozofických i filologických je úžasná, jejich kvalita je stálá i po sto letech, jednoduše dílo s velkým D v minimalistickém pojetí vesmíru.

Trocha poezie Trocha poezie Jiří Suchý

Velmi milá a roztomilá knížka.

20.10.2021 5 z 5

No není to krása? No není to krása? Kurt Vonnegut Jr.

Poučné moudré čtení, které pobaví, i když se občas opakuje.

14.09.2021 5 z 5

Groteska Groteska Kurt Vonnegut Jr.

Mistrná groteska jež zaslouží dalších 50 hvězd z vlajky.
PS: kruté záchvaty smíchu mě provázely na každé druhé straně, musel jsem ji číst delší dobu, abych se dočasně zbavil bolestí břicha.

Manželské judo Manželské judo Miroslav Plzák

Dovolím si nesouhlasit s Rombaldim. Kniha není příručkou jak v manželství podvádět, klamat a vymýšlet si různé věci, aby manželství fungovalo. Je varováním, jak předcházet párovému zhnusení. Dospělí lžou přirozeně, kdo nelže je stále dítětem - platí jak v manželství, v politice, i ve vztahu k životnímu prostředí aj.!!!