Léčba neklidem přehled

Léčba neklidem https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67703/bmid_lecba-neklidem-65b5535dd5d65.jpg 4 164 164

Humoristické povídky s vtipnou a překvapivou pointou, v nichž se střídá duchaplný salonní humor s prvky recese a černé grotesky. Společným rysem těchto povídek je břitká satira a humor, který si bere s jemnou ironií na mušku společenské mravy, charakterové vlastnosti a politické názory typicky britského ražení. Řada povídek čerpá z groteskních životních situací, většina je však přes veškerou ironii a humor naplněna smutkem nad komedií, kterou většina lidí celý život hraje, aby si zachovala zdání osobní důstojnosti a společenskou prestiž.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Léčba neklidem. Přihlašte se a napište ho.

Janadvorackova
19.03.2024 4 z 5

Zajímavé náměty, mnohdy zákeřně zpracované.

milary
01.06.2022

Ochutnávka sedmi povídek Sakiho (kterou ve své nahrávce z r. 2007 nabídla AudioStory v nanejvýš adekvátním podání pana Rudolfa Pellara) mě navnadila k přečtení stejnojmenné knížky (ta jich obsahuje 38).
Možná nebudou všechny stejně působivé, to ani ve zmíněném výběru nebyly. Ale nuda určitě nehrozí. Tyhle naprosto současně působící povídky, jež vyšly v roce 1943(!), totiž nabízejí takovou porci poťouchlosti zesměšňující upjatost, kontroverzní legrace až - více než poněkud - cynického humoru, suchých konstatování se sarkastickým podtónem, ozev mysteriózního tajemna, point, při kterých se bezděčně zajíknete a přenádherně obratných a originálních vyjádření... - ani mi nepřišlo, že zrovna já „suchý anglický humor“ moc nemusím. :))

jaroiva
22.05.2022

Číst něco s nálepkou Humor je jako vybrat si naslepo jeden bonbon z bonboniery.
Tento mi zrovna nechutnal. Nevyplivla bych ho, ale raději jsem si ukousla jen kousek. Nechám to raději těm, kterým to chutná.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Léčba neklidem v seznamech

v Právě čtených5x