Hmyz je docela jiný

V neobvyklých fotografických záběrech, doplněných zasvěceným vyprávěním, přibližuje autor záhady hmyzího života. Cenné poznatky o chování mravenců, vos, brouků, motýlů a pavouků v nejrůznějších situacích, získal dlouholetým pozorováním a studiem, jehož výsledky dokázal slovem i obrazem přetlumočit čtenáři.

2. vydání

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125177/hmyz-je-docela-jiny-125177.jpg 4.725
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Hmyz je docela jiný

Akatombo
17.07.2020

Ojediněle poutavě napsaná kniha o životě hmyzu. Dozvíte se v ní spoustu zajímavých a neuvěřitelných informací, zároveň je zábavná a čte se lehce. Láska autora k přírodě a hmyzu zvláště je nakažlivá. Po přečtení téhle knihy se na ty mrňouse už nebudete koukat jako dřív! Navíc psaná krásným jazykem. Je hodnotnější než kdejaká encyklopedie. Doplněná fotografiemi autora. Vřele doporučuji.

haki34
18.05.2020

parádní knížka...i pro nehmyzofily. Autorův výzkum z říše hmyzu je báječný...tolik info o mravencích, létajících potvorách, pavoucích...paráda. Doplněno autorovou fotodokumentací, černobílá i barevná....Spousta inspirace čeho si všímat v terénu, a zas si mlátím hlavu, že já nešla za lesníka...;)
p.s. dceru nejvíc zaujaly píďalky, mně mravenčí "pokusy" - zejména ten s nití....

asakz
04.10.2018

I tato kniha je docela jiná. Není to naučná kniha o hmyzu, ale sbírka fotografií, unikátních pozorování a úvah jednoho svérázného a v tom nejlepším slova smyslu prostého milovníka hmyzí říše. Jestliže jsem snad trochu váhal, zda knihu ohodnotit plným počtem hvězdiček, zcela rozhodnul nesmírně poetický doslov Miloslava Nevrlého, který dokresluje citlivou a těžkými životními zkušenostmi dozrálou osobnost Marcela Safíra. Přiznávám, při čtení doslovu mne přepadla nesplnitelná touha vyrazit též do panenské přírody, daleko od ruchu města ve společnosti někoho jako byl Marcel Safír. Čtěte a važte si jako já tohoto úžasného světa...

Ája27
18.06.2018

Jedna z mých velmi oblíbených knih o přírodě z mládí. Nejen fotografiemi, ale i textem dokázal autor zaujmout pubertální školačku a to je výkon hodný uznání. :) Dodnes ji občasně vezmu do ruky a když na zahradě či v přírodě uvidím běžníka kopretinového, vždy mi tato knížka vytane na mysli.

milan3144
25.04.2018

Výborná kniha od autora, který se dívá a umí vidět. Vidět svět, který máme všichni na dosah ruky, pod nohama, téměř všude okolo sebe. Svět, který je nesmírně zajímavý a překvapující. Ač některé záhady hmyzí říše budou zřejmě, vzhledem ke stáří knihy, už objasněny, nebo alespoň poodhaleny, nic to neubírá na její atraktivnosti, která nám tento tolik odlišný a přeci v některých aspektech velice podobný svět přibližuje. Ostatně zkuste si někdy udělat chvilku času a zastavit u nějakého třeba keře. Budete možná překvapeni, kolik života současného či budoucího na větvičkách a listech najdete. Kolik zástupců právě z hmyzí říše tento, do té doby obyčejný keř, má za svůj domov, loviště, úkryt.

mihal5570
13.01.2016

Na knizku moc rad vzpominam, v detstvi velmi oblibena. Diky ni i po letech radsi doma otevru okno a nevitany hmyz nezabiju, ale vyzenu :)

xxtom
02.01.2015

Úžasná kniha o pozorování hmyzu. Žádné složité přírodovědné termíny. Moc hezky se čte.

hmyz pavouci vosy brouci motýli

Marcel Safír
česká, 1912 - 1978