Květinka008 Květinka008 komentáře u knih

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Velmi vydařený příběh, který mne vtáhl od prvních stran. Sestry nemohly být rozdílnější, přesto se jejich vztah postupně krásně rozvinul. Všichni chlapi sympatičtí, leč pro mě postupně zaměnitelní. Jen mrtvol a nechutností v takové knize na můj vkus až moc.

06.05.2024 5 z 5

Jak udržet funkčního muže Jak udržet funkčního muže Laura Janáčková

Jednohubka pro pobavení, ačkoliv pro moderní ženu spíše "na facku" autorce, která zřejmě žije někde v minulém století, doma má naklizeno a je celá nažhavená skákat kolem něj poté, co se celý udřený vrátí večer z práce - jen aby nebyl přetěžován, dostal teplé jídlo, natěšenou frndu a k tomu neskonalý obdiv. Protože "každá žena, která chce domestikovat muže, si musí být vědoma jeho výsostného postavení, a to nejen v historii lidstva". To se nedá brát ani s nadsázkou...

06.05.2024 1 z 5

Piráti a korzáři Piráti a korzáři kolektiv autorů

Pro zvídavé chlapečky jako dělaná...

05.05.2024 2 z 5

Hříšný gentleman Hříšný gentleman Jane Feather

Prima oddechovka z Anglie, což je vždy dobrá volba ke zlepšení nálady a odpočinek.

05.05.2024 3 z 5

Když hvězdy byly ještě bohy Když hvězdy byly ještě bohy Rudolf Drössler

Nedočteno. Myslela jsem si, že půjde opravu o mýty a "pohádky", ale autor to bere velice zeširoka od pranárodů. Styl mi nesedl a kniha nenaplnila očekávání dle anotace...

05.05.2024

Léčíme se s přírodou Léčíme se s přírodou kolektiv autorů

Mně blízký způsob řešení různých onemocnění - prevence i to, co najdeme v přírodě nebo i v domácnosti. Takové knihy si nechávám v knihovně pro případ blackoutu ;-)

05.05.2024 5 z 5

Atlas pro mládež - Hrady a rytíři Atlas pro mládež - Hrady a rytíři neznámý - neuveden

Krásně zpracovaná knížka, věnující se historii stavitelství hradů, životě ve středověku až k přehledu současných nejznámějších evropských hradů. Pro zvídavé chlapečky jako dělaná :-)

05.05.2024 4 z 5

Atlas pro mládež - příroda: Moře a oceány Atlas pro mládež - příroda: Moře a oceány neznámý - neuveden

Hezká knížka se spoustou základních informací o mořích a oceánech. Rozsahem a obsahem určená mladším dětem, ale neodpovídá tomu forma - malá písmena, složité členění. Narozdíl od Lesa ze stejné edice je takhle komplexnější v informacích.

Les Les kolektiv autorů

Hezká knížka se spoustou základních informací o lesích světa. Rozsahem a obsahem určená mladším dětem, ale neodpovídá tomu forma - malá písmena, složité členění.

05.05.2024 3 z 5

Kočičí terapie: První pomoc Kočičí terapie: První pomoc Charlie Ellis

Vše v předchozím komentáři - zcela souhlasím. Pro mě nej citát: "Pokud existuje nějaký univerzální zvuk klidu, musí to být vrnění."

05.05.2024 2 z 5

Bylinkové čaje - Šálkem po šálku ke zdraví Bylinkové čaje - Šálkem po šálku ke zdraví Rita Pilaske

Ráda bylinkařím o oceňuji, že knížka obsahuje spoustu už směsí na základní neduhy. Spoustu bylin si mohu obstarat samosběrem. Jedna hvězda dolů za cizokrajné byliny. Vděčně si ponechávám v knihovně.

05.05.2024 4 z 5

100 a jeden nápad na originální tričko 100 a jeden nápad na originální tričko Monika Brýdová

Web autorky sleduju a dělám podle ní výborný tapiokový pudink :-) Miluju batikovaná trička a spirály, takže pro mě knížka super. Ačkoliv přišla až po mé táborové éře, nechám si ji.

Snídaně v posteli Snídaně v posteli Sandra Brown

Zjistila jsem, že mám tuto knížku na hromádce přečtených k rozhodnutí, co s ní dál. Odchází - vůbec si ji nepamatuji. Zběžným prolistováním zjišťuji, že jsem o nic nepřišla, obzvlášť když jde o zahýbajícího chlapa se "slabým kusem". Jako by to ani nebyla SB.

05.05.2024 1 z 5

Popelčin valčík Popelčin valčík Jarmila Dědková

Moc hezký příběh, kde se postupně odkrývají životy vedlejších postav - jako by rašily ze silného stonku hlavní postavy. Hrdinka fajn, opět pootevřený svět do světa dřiny křehkých baletek, tentokrát sympatičtěji než v Čekankách. Tuhle si ráda přečtu někdy znovu.

15.04.2024 5 z 5

Kleopatra. Poslední sen Kleopatra. Poslední sen Christian Jacq

Velkofilm Kleopatra s Liz Taylor jsem viděla jako malá a prošla jsem si i obdobím fascinace Egyptem. Jacq mě zavedl do hlubin tohoto příběhu, možná až do přílišných podrobností (každý krok v boji o Alexandrii), mystérií (nepochopila jsem vsuvky s kněžkou a stavbou chrámu), i zbytečných drobných postav - vše zřejmě důsledkem autorovy "nabušenosti" tématem. Tohle byla jeho třetí kniha, kterou jsem měla v rukách, ale první, jíž jsem dočetla. Někdy méně znamená více...

06.04.2024 3 z 5

Sestry Chanelovy Sestry Chanelovy Judithe Little

O životě Coco Chanel jsem nic nevěděla a nikdy po tom nepátrala. Knížka ke mně přišla náhodou přes kamarádku a ihned mě přitáhla... Přiznám se, že nejvíc mě zaujalo dětství a dospívání obou nemajetných dívek, rodinné zázemí, výchova v klášteře, těžký vstup do dospělosti, se kterým se snažily popasovat, jak nejlépe uměly. Ačkoliv by se s tím člověk zcela neztotožnil...

Vyzdvihla bych hlavní myšlenku, která mi šla celou dobu hlavou - jak ženu ovlivní vztah k otci, který si vytvořila jako dítě, na celý život a vzhledem k dalším vztahům s muži. A jak je to rozdílné u sourozenců... Antoinettinu vztahu s Luchem jsem velmi dobře rozuměla :-(

Na knížce také vysoce oceňuji krásný jazyk a stylistiku, přesto nedávám plných pět. Hodnotila bych na 4,5 :-)

06.04.2024 4 z 5

Maličkost Maličkost Markéta Baňková

Nějak tyhle alternatívy, ze kterých jsou ostatní nadšení, nedávám... Jedna hvězda za ilustrace, které mě fakt bavily.

29.03.2024 1 z 5

Čtyřka na zabití Čtyřka na zabití Janet Evanovich

Strelena americka komedie v knize. Po prvnich triceti stranach jsem vubec nechapala a chystala se odlozit, nakonec jsem precetla na etapy v MHD. Nejsem cilovka, radeji tedy ani nehodnotim hvezdami...

28.03.2024

Čti Jeseníky (obrazová publikace) Čti Jeseníky (obrazová publikace) kolektiv autorů

Za mě dobrý! Teda až na to, že hory nevyhledávám a Jeseníky příliš neznám :-) Tudíž nejsem zatížená tím, jestli v knize něco dává nebo nedává smysl (jen přemýšlím, zda těch "Lurdských jeskyní" je víc - byla zmíněna na třech místech - anebo je to právě ten nelogický chaos :-) ). Je super, že má nádech humoru a obsahuje nejen informace zeměpisné a přírodovědné, ale věnuje se také zajímavým místům, památníkům a pověstem.

Provedení stylem koláží mi kniha sedí, sama takhle ráda tvořím. Možná bych méně kolorovala (aneb zdůvodnění "pro větší autenticitu" mi přijde zvláštní, za autentické naopak považuju fotky černobílé, když byly vyfoceny ve své době) a souhlasím s níže uvedeným, že by bylo fajn doplnit i aktuální fotografie zajímavých míst nejen k Dlouhým stráním.

12.03.2024 4 z 5

Výsostné území Výsostné území Hana Pražáková

(SPOILER) Jak jsem psala už u jedné knížky Lenky Lanczové - opravdu nic nestárne rychleji než literatura pro mládež... A to je Pražáková ještě o generaci starší. V době, kdy knížka vyšla, jsem se teprve učila číst, v pubertě mě minula, i tak by to byla historie spíše z mládí rodičů. Ale některé věci se nemění - zásoby od maminky na studentský privát, lyžáky a poznávací zájezdy se školou (byť ne do Moskvy a na Kavkaz :-) ), mejdany se studenty jiných vysokých škol a cestování noční tramvají domů, brigády, první lásky, nejistoty, osamostatňování i finanční tlaky na rodiče, kteří se snaží studentovi zaplatit vše, co potřebuje, a ještě mu trochu přilepšit. Navíc tady téma kluka s postižením, dilema vztahu s ním - které paradoxně řeší spíš okolí... A NÁDHERNÉ ILUSTRACE!

12.03.2024 4 z 5