Kuža007 Kuža007 komentáře u knih

Východ: Vznik, vývoj a rozpad sovětského bloku 1944-1989 Východ: Vznik, vývoj a rozpad sovětského bloku 1944-1989 Jiří Vykoukal

Typická syntetická práce o dějinách států Východního bloku. Detailní podání politických dějin států tohoto bloku a ještě zevrubnější popis jejich sociálních a hospodářských dějin a tudíž i aspektů, které nakonec vedly k pádu tohoto bloku. Doporučuji k přečtení všem.

03.07.2023 5 z 5

Západ. Spojené státy a Západní Evropa ve studené válce Západ. Spojené státy a Západní Evropa ve studené válce Petr Luňák

Jde o velice zajímavou odbornou práci Petra Luňáka - byť on sám není vystudovaný historik, ale dlouho se pohyboval v okolí NATO a zaměřoval se i na okolní problémy. Je zde krásně popsána historie NATO od jejího vzniku, charakteristika některých státníků coby zakládajících členů a popsání veškerých vojenských operací NATO až do 90. let 20. století. Jsem velice rád, že autor nepokračoval dále, jelikož by to potom už nebylo tak slavné vyprávění. A právě proto snad lze tuto práci zařadit mezi ty lepší.

Evropa po roce 1945 Evropa po roce 1945 J. Robert Wegs

Jedná se o odbornou historickou práci, kde se opravdu rychle shrnou dějiny Evropy po roce 1945, byť je zde upozorňováno i na hospodářské, sociální a kulturní aspekty dané doby.

Evropa dvacátého století Evropa dvacátého století Richard Vinen

Poměrná krásná typická syntetická práce o dějinách Evropy v průběhu 20. století. Kromě typických historických faktů z politických dějin je zde věnován i docela veliký prostor hospodářským, sociálním a kulturním aspektům dané historické epochy.

03.07.2023 5 z 5

Věk extrémů: Krátké 20. století 1914–1991 Věk extrémů: Krátké 20. století 1914–1991 Eric Hobsbawm

Je to typická syntetická odborná práce o dějinách 20. století. Ovšem tyto dotyčné dějiny jsou velice ovlivněny samotným autorem. A jelikož je to historik marxistického zaměření, tak je snadné jasně vycítit jeho levicovost. Poznámkového aparátu používá jen pomálu. K určitým dějinným okamžikům jasně přidává své stanovisko. Patrné to je hlavně na vztahu k 90. letům 20. století, kdy místo větší míry svobody cítil pouze pocit zmaru. Ze všech knih autora, které byly přeloženy do češtiny je asi tato nejhorší, ale přesto je to zajímavá příležitost vhlédnutí do mysli marxistického historika. Jeho předcházející knihy, které jsou věnovány 19. století jsou o několik úrovní výše.

03.07.2023 3 z 5

Porozumění: Češi - Němci - východní Evropa 1848-1948 Porozumění: Češi - Němci - východní Evropa 1848-1948 Hans Lemberg

Zajímavá odborná práce. Autor zde sice popisuje všechny historická fakta správně, ale styl psaní dává tušit, že vztah Čechů s Němci narušili převážně Češi. Autor asi tak trochu zůstává ve své mentalitě někdy v roce 1890. Tu poslední poznámku lze brát s rezervou jako pokus o bonmot, ale přesto to z toho, ač odborného, textu jde cítit.

Dvě století střední Evropy Dvě století střední Evropy Jan Křen

Osobně bych řekl, že se jedná asi o nejlepší odbornou práci Jana Křena. Kniha se krásně a zároveň i poutavě věnuje dvě stoletím Střední Evropy, přičemž zde autor zároveň vysvětluje pojem Střední Evropa, který se po skončení 2. světové války začal o hodně méně používat. Křen zde Čechy, český národ a české dějiny nezlehčuje, ale zároveň se také nevyhýbá přímé kritice. Mohu doporučit všem.

03.07.2023 5 z 5

Od abstraktu do závěrečné práce - Jak psát (a možná i napsat) závěrečnou práci ve společenskovědních oborech Od abstraktu do závěrečné práce - Jak psát (a možná i napsat) závěrečnou práci ve společenskovědních oborech Helena Kubátová

Zajímavá knížka o tom, jak napsat diplomovou práci, ale verze Umberta Eca je lepší.

03.07.2023 4 z 5

Sexkomiks 2: Intimní historie Afriky a Orientu Sexkomiks 2: Intimní historie Afriky a Orientu Philippe Brenot

I druhý díl Sexkomiksu je nadstandartní práce. Opět krásné kresby, satiry bohužel už méně. Historická fakta opět podána správně, ale osvícenecké nevýhody jsou zde zastoupeny ve větší míře než v minule. Tomuto dílu zároveň chybí větší linearita a větší délka, je to opravdu zkrácené. Proto o něco nižší hodnocení. Přesto tato kniha stojí za přečtení. Nejlepší vtipy a satira: celé kapitoly o Indii a Blízkém východu, pár zajímavostí z Afriky a také z čínského a japonského císařství.

03.07.2023 4 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Jedná se o velice zajímavou komiksovou publikaci, která si dovoluje zachytit dějiny lidské sexuality, v tomto díle s důrazem především na evropsko-americké dějiny sexuality. Styl jednotlivých kreseb je krásný, ale zároveň jednoduchý a realistický. Nikoho nešetřící satira je zvládnuta na jedničku. A koneckonců i samotné dějiny jsou autory podány vesměs správně. Byť tyto dějinné informace podávají čistě ze svého, až osvíceneckého pohledu, což znamená, že je věčně podávají správně, ale na celé ty dějiny je dívají na dobu temna, byť to temno v různých obdobích má různou intenzitu a tudíž jen svou současnost, popř. i trochu blízké budoucnosti, považují za dobu světla. Toto je zároveň příčinou toho, že se tato kniha tváří občas jako příručka pro politické školení mužstva. Přesto jsem se tento nešvar rozhodl hodit za hlavu a díky krásným kresbám, satiře a faktům rozhodl dát pět hvězd. Nejlepší části: celý Babylon, Kleopatra, zrození Afrodité, úpadek Římské říše, celý středověk, renesanční doba, část o onanii, osvícenci a zejména svůdníci a celé 19. století.

Garfield chodí spát se slepicemi Garfield chodí spát se slepicemi Jim Davis

Další slušný díl Garfieldových stripů. Doufám, že se brzy dočkáme jejich pokračování. Nejlepší stripy:
"Garfield: Jon říká, že má důležitou novinku. - Garfield: Což je mi fuk... - (Jon hraje polku na tahací harmoniku) Jon: Koupil jsem zesilovač.; Garfield: Dobrá, není mi to fuk."
"Líza: Hm... - Líza: Tady se píše, že se člověk od své kočky může naučit spoustu věcí. - Líza: Měl bys to zkusit. - (Jon se jak Garfield podívá na své jídlo) - (Jon jí jídlo jak Garfield) - (Jon krká po jídle jak Garfield) - (Jon usne po jídle jak Garfield) Garfield: Jsem dobrý učitel."
"(Líza jí sušenky, Garfield číhá) - Garfield: Když na Lízu vytáhnu trik s psíma očima, určitě z ní vymámím pamlsek. - (Garfield dělá na Lízu psí oči) - (Líza odolává, zamýšlí se) - (Líza udělá na Garfielda psí oči) - (Garfield dává Líze své jídlo) - (Garfield jde k Jonovi) Garfield: Je dobrá."
"Garfield: Už jede zmrzlinářské auto. - Garfield: Akorát včas. - Garfield: Cihla Cecilka chce vanilkovou."
"Jon: Je tady Líza, Garfielde. - Jon: Pomáhá mi protřídit šatník. - Jon: Necítíš kouř?; Garfield: Konečně svoboda."
"Garfield: Zrcadlo, zrcadlo, řekni, kdo... - Zrcadlo: Počkej... Ani se nenamáhej... - Zrcadlo: Jsi tlustý.; Garfield: Kam jsem dal tu cihlu?"
"Garfield: Mám pro tebe obchodní návrh... - Garfield: Zaplatím ti pět kostí... Ale ať to vypadá jako nehoda. - Pes: Chápu. Tak kde je?; Garfield: Nezmare! - Garfield: To je můj kamarád. (Pes je uchvácen Nezmarovou roztomilostí) - Pes: (obejme Nezmara) Ááááááááááách. - Pes: Ty stvůro! Jak jsi mohl?! (Garfield udiven) - (Garfield přichází zmlácený domů) Jon: Co se ti zase stalo?; Garfield: Nenávidím roztomilost."
"Jon: Největší osobnosti nenásledují módní trendy. - Jon: Ony trendy vytvářejí. - Jon: Já mám košili zastrčenou do trenýrek!; Garfield: Zavolám módní policii."
"Nezmar: Jsem roztomilý a ty ne.; Garfield: Myslíš? - Garfield: Dokážu být roztomilý stejně jako ty, Nezmare. - Nezmar: Jo? Tak to dokaž.; Garfield: Tak mě sleduj. - (Garfield se snaží být roztomilý na Lízu) - Líza: Jéééééé - Líza: Chudáčku, nesežral jsi nemocnou myš? - Nezmar: Co jsi to říkal?; Garfield: Běž se zadávit duhou."
"Veverka: Ahoj, jsem malá tlustá veverka! - Veverka: Nechceš si se mnou hrát? - Veverka: Ráda se válím v hořčici!; Garfield: To musí být skrytá kamera."
"Líza: Napsal jsi Santovi, aby ti něco přinesl, Jone? - Jon: No jasně! - Santa Klaus: Zrovna jsme dostali e-mail od Jonovy přítelkyně. Ten kostkovaný oblek zrušte."
"Jon: Ano, mami asi se dá říct, že je to mezi mnou a Lízou vážné. - Jon: Jak vážné? - Jon: Nutí mě doma uklízet.; Garfield: Zamluvte někdo kostel!"
"Garfield: Jon poslouchá novou nahrávku. - Garfield: Nahrál jsem ji já. - Garfield: Jmenuje se 'Drápy na tabuli'."
"(Jon čte noviny) Jon: Hmmm. - Jon: Tohle je šílená teorie, Garfielde. - Jon: 'Kočky jsou možná vetřelci z jiné planety'. - Jon: To bych neřekl. - Jon: Na tak dlouhou cestu jste moc líné. - Jon: A nikdy byste nepřekonaly gravitaci. - Jon: Na planetě tlusťochů určitě ne.; Garfield: Kde mám paprskomet, když ho potřebuju?"

02.07.2023 5 z 5

Garfield - Pán z Ementálu Garfield - Pán z Ementálu Jim Davis

Ze začátku to tak nevypadalo, ale postupně do nabíralo grády a ke konci se z tohoto čísla stal nadprůměrný díl. Nejlepší stripy:
"(Jon vztekle bouchne dveřmi, jde ke Garfieldovi) - Jon: Hele! - Jon: Paní Fenyklová má fotku, jak jí ničíš zahradu!; Garfield: No dobrá... Podepíšu se jí."
"Veverka: Porazili můj strom! - Veverka: Kde teď budu bydlet? - Jon: Co to je na půdě za rámus?; Garfield: Veverky mají kupodivu spoustu nábytku."
"Jon: Už jsem vám to říkal, kluci... - Jon: Žádné plenění u jídelního stolu. - Garfield: Ale my jsme Vikingové. (spolu s Odiem oblečeni ve vikingském stylu)"
"(Garfield má noční můru, okolo něj pochodují svíčky z narozeninového dortu - Hlavní svíčka: Jsme tady kvůli tomu večírku tento týden. Kde je dort?; Garfield: Kuchyň je támhle. - Hlavní svíčka: Dobrá, chlapi, ze mnou! - (svíčky pochodují, nemají konce) - (svíčky dál pochodují za vojenského marše, Garfield salutuje) - (svíčky pochodují dál) Garfield: Rozhodně jedna z těch depresivnějších narozeninových nočních můr."
"Jon: Ne, Lízo, v žádném případě. Aha, tak jo. - Jon: Jdu nakupovat - Jon (zuřivěji na Garfielda): Protože chci!; Garfield: Odevzdej průkaz muže."
"(Garfield jde) Cedule: Pozor pes. - Cedule: Který nějakým způsobem... - Cedule: získal zubařské nástroje.; Pes: Další. (Garfield se otáčí)"
"(Jon a Líza na romantické večeři, trapné ticho) - Jon: Kdybychom měli oči v uších, chodili bychom bokem? - Jon: Promiň, chtěl jsem vyplnit trapné ticho.; Líza: Někdy je trapné ticho lepší."
"Cedule: Ozvěna.; Garfield: Kašli. - Ozvěna: Kašli. - Garfield: Jsem nemocnější, než jsem si myslel."
"Jon: Víš, co je dobré? Špenát. - Garfield: Cha cha cha? Jone! - Garfield: Myslím, že to slovo se správně vyslovuje 'kobliha'."
"(Garfield čte malým myším pohádku) Garfield: 'Myšky se se sýrovou vílou srdečně rozloučily.' - Garfield: 'A ta mávla kouzelnou hůlkou a vylétla z myší díry.' - Garfield: 'Rovnou mezi rozevřené čelisti hladové kočky.'; Malý myšky: Béééé!"
"Jon: Dobré časy netrvají věčně. - Garfield: Budu si to pamatovat... - Garfield: Pro případ, že by začaly!"
"Garfield: Na vrcholu této hory sídlí moudrý muž. - Moudrý muž: Áááááá (padá z hory dolů) - Garfield: Dobrá, možná zas tak moudrý není."
"Jon: Nemůžu spát, Garfielde. - Jon: Myslím, že v šatníku je strašidlo. - Jon: Slyšel jsem ho naříkat.; Garfield: Nejspíš vidělo tvoje oblečení."
"Jon: Podívej na tohle, Garfielde. - Jon: Lidský mozek je lepší než všechny ostatní.; Garfield: O tom není pochyb, Jone. - Garfield: Měl by sis jeden takový pořídit."
"Jon: Hele, Garfielde, hodím ti hrášek a ty ho chytíš do tlamy! - (hrášek se odrazí od Garfielda) - Jon: Zapomeň na to.; Garfield: Jaké další číslo je na programu, principále?"
"Líza: Takže ty a Garfield dneska hodujete? - Líza: Jen tak náhodou, nemáte na sobě tógy? - (Jon i Garfield v římských tógách) Jon: Cože?; Garfield: Ještě hrozny."

02.07.2023 5 z 5

Garfield slaví večeři Garfield slaví večeři Jim Davis

Opět další skvělý díl Garfieldových stripů od Jima Davise. Nejlepší stripy:
"Jon: Potřebuješ známku na dopis Santa Klausovi?; Garfield: Ne. - Garfield: Už jsem mu poslal seznam přání e-mailem. - Vánoční skřítek: Spadl nám server, prosím.; Santa Claus: No, budu hádat."
"Líza: Ach, nový stetoskop, Jone!; Jon: S vyrytým věnováním. - Líza (čte): 'Z mého srdce do tvých uší. S láskou Jon.' - (Líza vášnivě líbá Jona) Garfield (dává palec nahoru): Tohle mu musím uznat."
"(Garfield uplácává sněhuláka) - Jon: Volá paní Fenyklová.; Garfield: Je rychlá. - (sněhulák má podobu jako kdyby se vysmíval paní Fenyklové)"
"(Garfield jde) - Lev: Schovej mě! - Lev: Právě jsem uprchl ze ZOO! - Garfield: A ty jsi...?; Lev: Přece Král džungle! - Garfield: S takovým účesem?; Lev: Co na něm není v pořádku? - Garfield: No, kde začít... - (o něco později doma) Jon: A ty jsi...?; Lev (s naondulovanými vlasy): Naštvaný na kadeřníka.; Garfield: Ty zvíře."
"Jon: Dobrá, už jsem oblečený!; Líza: Nic kostkovaného! - Jon: A co teď?; Líza: Nic batikovaného! - Líza: Už jsem ti řekla nic nevkusného!; Garfield: Bum, a celý šatník vyletěl oknem."
"Videohra: Musíte zachránit princeznu. Vyberte si svou postavu. - Jon: 'Rytíř z Fňukberka'?! Za toho vždycky hraju já! - Jon: Já chci být Rytíř z Fňukberka!!; Garfield: Musíš psát rychleji."
"Jon: Dobrá, teď je to na tobě... Můžeš buď rozdrtit moji postavu nebo dostat truhlu plnou zlaťáků! - (Garfield drtí tlačítko pro rozdrcení) - Jon: Proč?; Garfield: Peníze nejsou všechno."
"(Jon slyší zvuk videohry) - Videohra: Gratuluji! Zachránil jsi princeznu! - (Jon je naštvaný na Garfielda, který tu hru zvládl dokončit)
"(Jon slyší zvuk videohry) - Videohra: Gratuluji! Zachránil jsi princeznu! - (Jon je naštvaný, že to ještě nezvládl dokončit, ale Garfield a teď i Odie to dali na první pokus)"
"Reportér zpráv: Mluvčí společnosti řekl, že 'prostě beze stopy zmizelo'. - Reportér zpráv: Policie připouští, že si s tímto 'dokonalým zločinem' neví rady. - Jon: V naší garáži stojí zmrzlinářské auto.; Garfield: Nic jsi neviděl."
"Jon: Jsi nechutné prase! - (Garfield je zašpiněný od jídla) - Garfield: (na prase) To bych si nenechal líbit.; Prase: Říkal to tobě."
"(Jon má své staré a malé tričko na mytí auta) Jon: Já to tričko nemůžu vyhodit, Lízo! Už ho mám roky! - Jon: Garfielde, pomoz mi! - (Garfield mačká Jonův pupík) Garfield: Tůt.; Líza: To triko, prosím."
"(Jon je bez trička) Jon: Líza prostě nechápe, co chlap cítí ke svému oblíbenému tričku. - Jon: Ale ty mi rozumíš, viď, kamaráde? - (Garfield mačká Jonův pupík) Garfield: Tůt.; Jon (naštvaně): Přestaneš už s tím?!!"
"Líza: ...a taky má rád zvířata, mami! - Lízina matka (z telefonu): Vypadá to, že ten tvůj přítel je opravdu milý, zlato. Čím se živí?; Líza: Kreslí komiks. - Líza: Mami?... Mami?; Lízin otec (z telefonu): Lízinko, tady táta. Co jsi řekla mamince? - Líza: Co se děje, tati?; Lízin otec (z telefonu): Má hyperventilaci. Dýchá do papírového pytlíku. - Líza: Řekla jsem jí, že se můj přítel živí komiksem. - (v telefonu je ticho) - Líza: Tati?; Lízin otec (z telefonu): No tak, Bětko, půjč mi ten pytlík."
"(Garfield se dívá na horor) Generál: Pane starosto! K městu se blíží obří radioaktivní šnek! - Starosta: Kolik nám zbývá času, generále? - Generál: Šest nebo sedm měsíců.; Garfield: To bych mohl stihnout svačinku."

05.06.2023 5 z 5

Garfield - pupek ze zlata Garfield - pupek ze zlata Jim Davis

Zpočátku sice trochu slabší, ale poté již má tento díl velké grády. Jim Davis pokračuje na své další monstrózní vlně super humoru, kterou odstartoval v minulém díle. Tento díl jistě patří mezi jedny z těch nejlepších. Nejlepší stripy:
"Moderátor pořadu: A jakou zvláštní dovednost máte vy, pane?; Host: Žongluju s motorovými pilami při polce." - Moderátor pořadu: Fascinující... Proč s motorovými pilami? - Host: Nic jiného nedokáže tu polku přehlušit.; Garfield: Ten se mi líbí."
"(Garfield se dívá na detektivku) Detektiv: Jen jediná osoba v této místnosti mohla zavraždit pana Thompsona, a ta osoba JE... - Detektiv: Ano? Máte otázku vy s tím krumpáčem? - Chlap s krumpáčem: Ehm... Mohl bych si odskočit?; Garfield: Když si vezmu, že jsem se mohl koukat na Jonovy ponožky v sušičce."
"Zprávař: Dnes se ve světě vůbec nic nestalo. - Zprávař: Všichni se koukali na televizi. - Zprávař: Podrobnosti ve zprávách o sedmé.; Garfield: Na stanici Prima ironie."
"Jon: Líza ve mně probouzí MUŽE! - Garfield (stranou) : Dáháhá! Cha chá! Kuck! Ha ha ha! - Jon: Radši bych, aby ses mi vysmíval přímo do obličeje!; Garfield: To by bylo nezdvořilé."
"Vedoucí restaurace: Nerad vás obtěžuji, pane. Jsem tu vedoucí a dostal jsem nějaké hloupé stížnosti na vaši koši-. - Vedoucí restaurace: Panenko, je to pravda! - Vedoucí restaurace: Všichni se dívejte jinam! Zachraňte se!!; Líza: (zakrývá si obličej Menu) Ten platýs vypadá dobře."
"Jon: To byla večer ostuda.; Garfield: To bych nečekal. - Jon: Vedení restaurace mi zabavilo košili.; Garfield: Vsadím se, že ta věc nebude ani hořet. - Jon: A ten motýlek na gumičku mě škrtí.; Garfield: Je jen otrokem módy."
"Jon: Páni, netušil jsem, že kafe má teď tolik různých názvů! - Jon: Ten barman se na mě koukal jako na úplného idiota... (koukne na Garfielda) - Jon: Takhle! Přesně takhle! (ukazuje na Garfielda)"
"Jon: Ách, příroda! - Jon: Ale... Počkat! - Jon: Co dělá příroda v obýváku?!; Garfield: Rozbil jsem okno."
"Jon: Jasně, zase si zavoláme. - Jon: Měj se, Lízo... Ano... Já tebe taky... - Jon: Cože mám udělat?! - (Jon se ohlédne) - Jon: Lízo, nemůžu ti dát pusu na telefon... Kocour se dívá. - Jon: Jo, vím, že to zní zvláštně. - Jon: Musíš mi věřit.; Garfield (s mobilem v ruce): No tak, jen jednou pro Facebook!"
"Jon: Myslím, že je to tady, Garfielde... - Jon: Myslím, že si mě konečně našla láska!; Garfield: Láska si tě nenašla. - Garfield: Už byla tak zadýchaná, že nemohla dál utíkat."
"Garfield: Ách. - Garfield: Pooky, ty jsi můj nejlepší přítel. - Garfield: Vždycky máš na mě čas. - Garfield: Obejmeš mě, když to potřebuju. - Garfield: A nikdy mi neříkáš, že mám držet dietu. - Garfield: Nedovedu si představit ani jeden den bez tebe. - Garfield (už jde definitivně spát): A teď uhni, zabíráš mi postel."
"Cedule: Pozor karaoke pes. - Pes (zpívá do mikrofonu): Líííbání. - Garfield: Ta cedule není dost velká."
"Jon: Konečně budeme mít chvilku sami pro sebe... - Jon: (narážka na Garfielda) ...říkám SAMI. - Garfield (šťouchne do Lízy): Nechápeš narážku, ženská?"
"Jon: Lízo, myslím, že na tebe Garfield žárlí. - Garfield (v natáčkách a županu jako manželka-stíhačka): Už zase mluvíš s tou ženskou, že jo? - Jon: Lízo, jsem si jistý, že na tebe Garfield žárlí."
"Jon: Lízo, Garfield na tebe pořád žárlí a zhoršuje se to... - Jon: Nechce nic jíst! - Líza: Hned tam budu."
"Líza: Nechci abys na mě žárlil, Garfielde. - Líza: Co myslíš, nemohli bychom se o Jona dělit?; Garfield: Tak dobře... - Garfield: Ty si vezmi tu půlku, která líbá, já si vezmu tu, co krmí."
"Líza: Garfield a já jsme si promluvili. Už jsme přátelé! - Jon: Já věděl, že to vy dva vyřešíte! Měli bychom to oslavit!; Líza: Objednáme si pizzu! - (Garfield si je oba k sobě přitáhne, aby ho líbali na líce) Garfield: Pojďte ke mně!!"

05.06.2023 5 z 5

Garfield zaslouží přídavek Garfield zaslouží přídavek Jim Davis

O trošku slabší díl. Chyběli mi typické opravdové Garfieldovy ostré vtipné pecky. Ale přesto velice nadprůměrný díl. Nejlepší stripy:
"Jon: Co mám říci Santa Klausovi? Byl jsi letos hodný nebo zlobivý? - Garfield: Hodný. - Garfield: Až na to permanentní nutkání lhát."
"Jon: Ahoj, Lenko, máš na Silvestra čas? - Lenka: (z telefonu) Ááááhhh. (žuch) - Jon: Lenko, náhlé úmrtí jsi simulovala už vloni.; Garfield: Nech tu ubohou ženu spočinout v pokoji."
"Garfield: Á, támhle je paní Fenyklová... - Garfield: Mám pro tebe sněhovou kouli, ty stará raketo... - (paní Fenyklová hodila sněhovou kouli po Garfieldovi dřív) Garfield: ... s neuvěřitelně přesným servisem."
"Jon: Rande se nepovedlo. - Jon: Vyjeli jsme si na romantickou projížďku na kánoi... - Jon: A ona mi utopila bendžo.; Garfield: Za to ji každý soud osvobodí."
"Jon: Jasně, díky za připomenutí, Deniso. - Jon: Volá jednou týdně, aby mi řekla, že se mnou na rande nikdy nepůjde. - Jon: Nemůže na mě přestat myslet.; Garfield: Ty Ďáble."
"Jon: Nežiju proto, abych ti sloužil! - Garfield: Smutné. - Garfield: Takže tvůj život nemá vůbec žádný smysl..."
"Jon: Heleno, rozhodl jsem se jít s tebou na rande. - Jon: Ale musíš poprosit! - Helena: (z telefonu) Áhahá! Cha chá! Ha ha!; Jon: Reverzní psychologie nezabírá.; Garfield: Když myslíš, Sigmunde."

05.06.2023 4 z 5

Garfield je výlupek Garfield je výlupek Jim Davis

Skvělé Garfieldovy stripy. Ale spíše průměrný díl. Chybí málo opravdových pecek. Nejlepší stripy:
"(přichází tajemná postava, zvoní na dveře) - Jon: Někdo je za dveřmi. - Babička Jona: Čau, mladej!; Jon: Babičko! Kde se tu bereš? - Babička Jona: Potřebuju pomoc.; Jon: Cokoliv! - Babička Jona: Víš zítra je mistrovství bojových umění? - Jon: Jistě. Chceš se tam jít podívat? - Babička Jona: Ne, chci trénovat! Budu soutěžit! (objímá, resp. přiškrcuje Jona); Garfield: Naše judobabička."
"Jon: Dnes začneš novou dietu.; Garfield: To ne! To vyžaduje drastické opatření. - Garfield: Musím se vrátit v čase, abych se jí vyhnul! - (Garfield běží, pryč, vrací se zmrzlinou) Jon: Hele!; Garfield: Fuj, vy neandrtálci jste oškliví!"
"(Garfield drží dietu) Garfield: Hned se vrátím. - (Garfield odchází, Jon slyší šustění) - Jon: Slyšel jsem obal od bonbónu!; Garfield: A jak víš, že to nebyl obal od celeru?"
"Jon: Naši sousedé podepisují petici se stížností na tvoje lumpárny. - Garfield: Já vím. - Garfield: Ukradl jsem ji. (Jon se plácne přes hlavu)"
"Jon: Garfielde, nejsem si jistý, jestli se ti dá věřit. - Garfield: Jak jsi na to přišel? (rozpažuje se, má v ruce peněženku) - Garfield: Jé, hele. Našel jsem tvou peněženku."
"Garfield: Mohl bych poškrábat Jona. - Jon: Mohl bych nám dojít pro zmrzlinu. - Garfield: Kdo poškrábe Jona, bude mít co dělat se mnou!"
"Jon: Půjčil jsem si film, Garfielde. - Jon: Je v něm všechno! Akce, dobrodružství,... - Jon: a skvělá hudba!; Garfield: 'Shaolinská dechovka'."
"(Jon křičí ze snu, Garfield se probudí) - (Garfield jde Jona proplesknout) - Jon: Díky.; Garfield: Vrací se mu zlý seno mazlení s dikobrazem."

11.05.2023 4 z 5

Garfield - velkorysost sama Garfield - velkorysost sama Jim Davis

Lehce nadprůměrný díl. Jsou tam dobré stripy, ale chybí větší množství opravdových pecek. Nejlepší stripy:
"Garfield: Tys mě napálil! V tom dárku nic není!; Jon: Slíbil jsi mi, že ho neotevřeš. - Jon: To máš za to, že jsi ho otevřel. - Garfield: Tak děkuju a nemám zač!"
"Jon: Miluju město! - Jon: Máš po ruce všechno, po čem toužíš. - Pouliční obchodník: Hej, kámo, koupíš vkusnej vohoz? (šaty jak pro klauna); Jon: Jasně!; Garfield: Taxi!"
"(Garfield má dietu) Jon: Mám pro tebe zelný list. - Garfield: Díky. - Garfield: Já mám pro tebe zhnusený pohled."
"(Garfield spí) - Jon: Garfielde! Snídaně! - (Garfield přihopsá jako v podobě Bugse Bunnyho) - (Garfield chroustí mrkev) - Cedule: Lovná sezóna (Odie za ní jako lovec Elmer Fudd) - (Garfield se probouzí) - Garfield: Už držím dietu příliš dlouho.; Jon: Snídaně."
"Jon: Marto, nešla bys se mnou na rande? - Jon: Řekni ano a budu šťastnější než prase s plnou hubou pomejí. - Jon: Haló...?; Garfield: Neotřepaná fráze nezabrala."
"Jon: Ber to takhle, Julie. - Jon: Jít se mnou na rande je lepší než klackem do oka. - Jon: Polož ten klacek, Julie!; Garfield: Nedávej jim na vybranou, Jone."
"Strom: Vypadáš, že by sis vyšplhal na pěkný strom.; Garfield: To jsi vedle! - Strom: Na třetí větvi odshora mám ptačí hnízdo. - (Garfield vylezl) Garfield: Lháři!; Strom: Naivko."
"(Garfield na stromě) Garfield: Jon mě zachrání. Když mě nemá na očích, hned o mě dostane strach. Hodný kluk. - Garfield: Ten dobrák Jon. Musí tady být už každou chvilku. - (padne noc) Kde je to pako?"
"Jon: Tohle je kolínská na míru, Garfielde. - Jon: Vůně je namíchaná tak, aby přesně odpovídala osobnosti zákazníka. - Jon: Jmenuje se 'Eau de pako'.; Garfield: Smrdí jako slzný plyn."

11.05.2023 5 z 5

Garfield u koryta Garfield u koryta Jim Davis

Další vynikají díl Garfieldových stripů. Byť v tomto díle je trochu méně opravdových pecek. Nejlepší stripy:
"Myš: Jdu ohryzávat trámy. - (Jon je na Garfielda naštvaný) - Garfield: Doufám, že si vrazíš třísku do dásně!"
"(Garfield v převleku za Santu Clause, Jon nadšený) Garfield: Hou, hou hou! - (probíhají myši) - Garfield: Elfové."
"Jon: Myslíš, že mám?; Garfield: Tím nic nepokažíš. - (Jon se podívá a běží si sednou na klín Santa Clause) - Jon: ...a přítelkyni a chlupatou hruď a sebevědomí a... .; Garfield: Ještě nikdy jsem toho tlouštíka neviděl zadržovat slzy."
"Garfield: (k Jonovi) Neotravuj mě. - Garfield: Řekl jsem, neotravuj mě! - Garfield: Ty prostě mermomocí musíš existovat, viď?!"
"(Jon je ve stínu) - (objevuje se jako akční hrdina ve stylu Jamese Bonda) Titulek: Jon Arbukle - Akční hrdina - (Jon se pouští do boje) Titulek: Celosvětový ideál chlapa - (Jon ukazuje svá bojová umění) Titulek: Chodící reklama na testosteron. - (Jon proskakuje okna na laně s krásnou dívkou po boku) Titulek: Krotitel nejdivočejších srdcí! - (Jon se probudil ze snu) Jon: Áááchjóóó - Garfield: Další sen na téma: Kam jsem to proboha dopracoval?"
"Jon: A den je pryč, Garfielde.; Garfield: Bál jsem se, že nikdy neskončí. - Jon: Nemůžeme ho oživit.; Garfield: Oživit nudu? - Jon: Nikdy se nevrátí.; Garfield: Radši zamkni dveře, kdyby se o to pokusil."

18.04.2023 5 z 5

Garfield - přežije nejsilnější Garfield - přežije nejsilnější Jim Davis

Opět další skvělý díl Garfieldových stripů. Je jen škoda, že ty nejlepší pecky přijdou všechny až ke konci. Nejlepší stripy:
"(Odie jde okolo Garfielda) - (Odie na něj dýchá) - Garfield: Smrdí mu z tlamy.; Jon: Hej! Kde mám druhou botu?!"
"Jon: Strašně se omlouvám... - Jon: To byla zas paní Fenyklová.; Garfield: Povídej. - Jon: Proč tu ženu tak mučíš?; Garfield: Protože existuje. - Jon: Schováváš jí zubní protézu?!; Garfield: Když má vztek, kouše. - Jon: Podstrkuješ jejímu psovi muffiny plněné projímadlem?!; Garfield: Co je na tom neobvyklého? - Jon: A píšeš jí mýdlem na čelní sklo auta: Fenyky benyky?!; Garfield: Víš, že neumím psát... Zaplatil jsem za to jednomu klukovi! - Jon: Co s tebou mám udělat?!; Garfield: Uklidni se... Tumáš, dej si muffin."
"(Garfield sedí) - (někdo řeže strop, padají úlomky) - (na Garfieldovi přistane pes v obleku akčního hrdiny) Pes: Mission Impesible!!"
"Garfield: Já neříkám, že Jon má nemožné šaty. - Garfield: Ale podíval jsem se do jeho skříně. - Garfield: Dvě stě molů spáchalo sebevraždu."
"Hlas v TV: Dnes večer uvidíte, jak šílený vědec vložil mozek psa do hlavy zombie. - Hlav v TV: V klasickém hororovém filmu... - Hlav v TV: Noc blbých mrtvých.; Garfield: Taková krutost vůči zombiím."
"Jon: Já tě asi nikdy nepochopím. - Garfield: To se mi líbí... - Garfield: Tajemný Garfield v Karpatech."
"(Garfield a Jon jedou v autě) - Jon: Nekoukej na mě tak... Neztratili jsme. - Jon: Jen jsme si trochu zajeli, to je všechno. - Jon: Potřebuju jen nějaký orientační bod a bude to v pohodě... uvidíš. - Jon: Stavíme se tady na něco k jídlu a potom už dojedeme domů cobydup. - Jon: Dva hamburgery a hranolky; Celník: Hier platit, dálnišní mýto, mein herr. - Garfield: Ten prodavač měl kožené kalhoty na kšandy.; Jon: Řekl jsem ti, ať se na mě tak nekoukáš."
"Jon: Heleno, pro tebe bych přeplaval i tu největší řeku! - Jon: Co?... Dobře. - Jon: Hledá v atlase nějaké peřeje zamořené piraňami.; Garfield: Domácí příprava se vyplácí."
"Pes: Mrkej na ty ostré zuby!; Garfield: Páni... - Garfield: A co tyhle drápy?; Pes: Óóóó. - Garfield: Rozhodli jsme se spojit proti pošťákovi."

13.04.2023 5 z 5

Garfield krmí zvěř Garfield krmí zvěř Jim Davis

Další vtipný díl úžasného Garfielda. Byť ty největší pecky přicházejí až ke konci. Nejlepší stripy:
"Jon: Neházej po mně tu cihlu.; Garfield: Žádný problém. - (Jon se zamyslí) - Jon: Ani mi ji neupusť na nohu.; Garfield: Tohle už je problém."
(Garfield jde) - (najde Jonův oběd) - (sní ho, Jon přichází) - Jon: Ty, Garfielde...; Garfield: Kruci, něco tuší. - Garfield: Rychle, musím udělat něco roztomile kočičího, čím odvedu pozornost. - (Garfield si stříká ústí vodu do pusy, upravuje se) - Garfield: (roztomile) Mňauuuu.; Jon: Pořád z tebe cítím sekanou."
"(Jon pije kafe) - (jde myší ženich) - (jde ženichova družba) - (malá myška nese prstýnky) - (jdou družičky) - (Odie hází okvětní lístky) - (Garfield jde s nevěstou) Garfield: Vzali si mě za svědka!; Jon: Garfielde!"
"(pavouk je na váze) - (Garfield ho na ní zadupe) - Váha: Au a fuj."
"(klepání na dveře) Garfield: Kdo je to?; Pondělí: Pondělí. - Garfield: Přijď zítra.; Pondělí: Sorry, zítra mám volno. - Pondělí: A co začátkem příštího týdne?"
"Jon: Fíha! Van Gogh si uřízl ucho pro svou ženu, kterou miloval. - (Jon se zamyslí) - Jon: Co bych si tak mohl uříznout já?; Garfield: Co třeba pořádnou ostudu?"
"Jon: Dal jsem si do rámečku obrázek svého idolu. - Jon: Cyrilius Damián, vynálezce tahací harmoniky. - Jon: Těsně před popravou.; Garfield: Tak přece je na světě spravedlnost."

13.04.2023 5 z 5