kurovec kurovec komentáře u knih

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Dle mého názoru je tato kniha autorova nejslabší. Nic nového, spíš nuda. Od pana Deavera jsem čekal víc. Tři hvězdičky jen proto, že vím , že když chce tak umí. Jako by ten příběh chtěl napsat za každou cenu. Nebo..., že by nad ním ... někdo stál s lámacím nožem v ruce ? :-)

09.12.2018 2 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Šánka, klokan.1905, ArwenAragorn, Černá vdova, ... vše bylo sděleno. Já jenom, ještě jednou ( pro jistotu ), půjdu zkontrolovat, zda jsem dobře zamknul dveře a pokusím se usnout. Bez králíčků ! S ovcema ! :-)

31.01.2018 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Zajímavá kniha, ale Skála a Muž z ostrova Lewis se mně líbily víc. Pokud budu číst další knihy pana Maye, pořídím si podrobnější mapu Skotska, tedy Hebrid. Jeho popisy míst, kde se odehrává děj, probouzejí moji fantaziji, představuji si tu přírodu, moře, útesy, světlo majáku i tu kamenitou Umrlčí cestu. Čím to, že žádní jiní spisovatelé nedokážou moji představivost takto doslova vybičovat ? Tím to je pro mě pan Peter May vyjmečný spisovatel.

20.12.2017 4 z 5

Skála Skála Peter May

Moc se mně to líbilo !

09.12.2017 4 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Tato kniha není opravdu pro každého, asi tedy ani pro mě. Neporozuměl jsem, snad jenom tuším. Zajímalo by mě, v jakém rozpoložení autor toto dílo psal.

09.12.2017 2 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Knihu jsem dočetl... Při četbě jsem několikrát kontroloval, jestli autor, pan Deaver, je skutečně ten pan Deaver Jeffery, autor skvělých trilerů Sběratel kostí, Tanečník, Hořící drát, Kříže u cesty, atd. nebo jen jeho náhodilý jmenovec. Bohužel, podle fotografie je to jeden a ten samý.
Pod "Komunitu truchlících" se podepsal, ale nevěřím, že ji i četl.

03.02.2021 1 z 5

Na Hradčanech Na Hradčanech Jiří Anderle

Hezky napsaná, ničím nerušící, trochu sentimentální kniha. Doporučuji pro klidné usínání v současném světě.

02.08.2019 3 z 5

Vůně ďábla Vůně ďábla Mons Kallentoft

Inspektorka Forsová to nemá v životě lehké. Pan spisovatel líčí její problémy s alkoholem tak věrohodně, až si myslím, že si tí také prošel...
Pan Kallentoft píše dobře, zatím nezklamal.

12.05.2019 3 z 5

Oběšení psi Oběšení psi Jens Henrik Jensen

Dle mého názoru je tato kniha napínavá, čtivá, ale také má své slabší místa- (tajný výtah, jak funguje, jak je maskován -nikdo o tom neví...hledání elektrických vodičů ve starých zdech, po kterých není žádná viditelná stopa...) -naproti tomu speciální komanda,GPS atd.
Před očima se mně střídali pan H. Ford, S. Stalone a mezi nima pobíhal Jason Statham. Spisovatel pan Jensen toho už přečetl a viděl hodně. Ale zpět - pokud si budu chtít odpočinout u napínavého čtení a nebudu moc hloubat, dá se to číst a není to špatné. Určitě jsem četl horší knížky.

08.04.2018 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Dle mého názoru je toto nejslabší kniha Larse Keplera. Jeho předcházející tituly byly na vyšší úrovni a je škoda, že takto hazarduje se svým jménem. Věřím, že se příští knihou polepší, každý máme právo vybrat si tu svou, slabší chvilku.

02.10.2016 1 z 5