kuky921 kuky921 komentáře u knih

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Klasická červená knihovna. Prima k oddechu . Děj je dost předvídatelný. Další pokus od stejné autorky už dělat nebudu. Jen jsem chtěla vědět, co je to za hit .

02.12.2023 4 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Kniha mě neuchvátila a odložila jsem jí. Nejsem očividně cílová skupina. Zbytečný zmatek v postavách....

09.11.2023

Pokémon Go! Neautorizovaný průvodce hrou Pokémon Go! Neautorizovaný průvodce hrou Cara Copperman

Hru občas hrají, ale tento průvodce je úplně mimo. Obzory vám nerozšíří o nějaké vychytávky, ostatně popisky už jsou taky jiné.

29.10.2023 1 z 5

Kam značky nevedou Kam značky nevedou Ivana Mudrová

Pěkný turistický průvodce z roku 2004. Vybráno pár oblastí v Čechách a poté v každém cca 10 možných cílů. Šetřilo se na mapách a odkazech.

27.10.2023 3 z 5

Werichův golem a golemův Werich Werichův golem a golemův Werich Ondřej Suchý

Zklamání. Čekala jsem více informací o Werichovi, ale přišlo mi to spíše jako jedna paní povídala (případně napsala). S klidným svědomím posílám knihu dál.

25.10.2023 1 z 5

Záboj a Mlhoš ve službách Jana Husa Záboj a Mlhoš ve službách Jana Husa Martin Jaroš

Úsměvná knížka, ale je potřeba vše brát s rezervou. Podařené jsou ilustrace od Pavla Koutského.

25.10.2023 3 z 5

Většina notorických fám s různými variacemi.

22.10.2023 3 z 5

Přečetla jsem, ale s vypětím všech sil. Asi do 50 stránky je to nečtivé, potom se to trochu rozběhne, aby se děj se konci táhnul o to pomaleji. Nechápu, že i dnes je tato knížka v povinné školní četbě.
Jediným plusem jsou ilustrace.

22.10.2023 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Velmi čtivě napsané. Stojí za přečtení a zamyšlení. Ti, co válku zpískají jsou v bezpečí a kluci ještě s mlíkem na bradě zabíjejí a umírají..

14.10.2023 5 z 5

Cestovní náhrady v 321 příkladech Cestovní náhrady v 321 příkladech Karel Janoušek

Velmi pěkné vysvětleno včetně různých příkladů. Jen občas jsem měla pocit, že čtu knihu hrůzy - to když jsem zjišťovala, co neděláme úplně správně v cestovních náhradach.

10.10.2023 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížka se velmi dobře čte, jen mi místy velmi připomínala Vypravěčku (J. Picoult).

19.09.2023 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Jednohubka. Velmi svižné tempo děje bez hluchých míst. Moc pěkně se čte.

17.09.2023 4 z 5

Návrat do Tibetu Návrat do Tibetu Heinrich Harrer

Hůř čitelné než Sedm let v Tibetu a přeskakování před a nyní mě vůbec nebavilo.

15.09.2023 3 z 5

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

Příjemné čtení o dobrodružství se vším všudy.

15.09.2023 4 z 5

Hra na fanty Hra na fanty Dick Francis (p)

Čtivá knížka, kde má děj svižné tempo. Přečteno během čekání na zpožděné letadlo.

02.09.2023 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Knížka mě nebavila, nedokázala jsem se začíst. Vyzkouším později jiný titul, možná to bude lepší.

22.08.2023 2 z 5

Nekažte si život maličkostmi Nekažte si život maličkostmi Richard Carlson

Název s chybou mírně odradí a ty rady, no..

20.08.2023 1 z 5

Zakynthos a Kefalonie Zakynthos a Kefalonie neznámý - neuveden

Pěkné, jen těch tipů na výletů by mohlo být více i s podrobnějšími informacemi.

20.08.2023 4 z 5

Putování mořského koně Putování mořského koně Petr Šabach

Jak se mi ostatní knížky od Šabacha dobře četly, tak tato nic moc.

19.08.2023 3 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Krásný a dojemný příběh. Těšila jsem se na každý okamžik, kdy jsem mohla po knížce šáhnout. Úžasné čtení

07.08.2023 5 z 5