kubla111 kubla111 komentáře u knih

Zásah Zásah Lee Child

Napínavé čtení. 2 hvězdy jsem tomu dal jen proto, že prakticky jediný hrdina zvítězí nad celou zbrojařskou mafií. V obklíčení. Ve studené vodě. Dokáže věci, které by mu Chuck Norris záviděl, kdyby byl jen o malilinko horší. Ale četlo se to jedním dechem. Prostě čtete-li něco takového, zapomeňte, že to bude duchaplné, chytré - tady jde jen o střelbu, rány pěstí, smrt.

14.04.2014 2 z 5

Věčný národ se strachy netřese Věčný národ se strachy netřese Šani Boianjiu

Nedospělá, dospělá. Podivně napsáno, dospěle, nedospěle, s touhami a beznadějí. Buďme rádi, kde žijeme. Nikdo, kdo žijeme tady nedovedeme pochopit Izrael, Palestinu, život se zbraní v ruce. Věčný národ - věčný boj. Přes občas se ztracení v knize se přesto kniha četla dobře. Myslím, že si tato kniha zaslouží čtenáře.

12.09.2018 4 z 5

Mimo hranice Mimo hranice Val McDermid

Sice přečtena do konce, ale bez napětí, mimo velice krátkého okamžiku napadení vyšetřovatelky, Neustálé přemílání jmen, míst a časů, myslím, že autorka sama ztratila orientaci ve velikém propletenci vztahů, a proto to neustálé omílání. Bez děje. Žádný velký příběh - rozvláčné. Musel jsem knihu číst rychle a nemít dlouhé pauzy, protože odložit ji na dva dny, už bych netušil, kdo co kdy jak - jen bych matně tušil, že už jsem někdy tuto knihu v ruce držel ....

18.07.2018 2 z 5

Daruj mi křídla Daruj mi křídla Lucie Huková

Vydržel jsem jen půl knihy, kde sledujete protivného Aidena, jak se pomalu po špatném vztahu sbližuje s novým podřízeným Brianem, který je protipól Aidena. A nic víc. Nic víc. Nic víc se neděje až jedou společně za otcem a tam dojde konečně ke sblížení, ale protože jsem při koupení knihy netušil, že je to kniha o homosexuálech, snažil jsem se ji dočíst. Příště budu lépe číst anotace či diskuse čtenářů, dobře mi tak. Na nálady klučíků fakt zvědavý nejsem, i když vůči jejich orientaci nic nemám, ale nemusím o nich číst ani je vidět.

23.03.2018 2 z 5

Bílý oheň Bílý oheň Lincoln Child

Mírně slabší rozjezd než bych čekal od těchto autorů, které "žeru". Možná pro mou náročnost ubírám hvězdičku. Určitě starší tituly jsou čtivější. Dříve celou knihu prožíváte napětí, neodpočinete si, a rád. Kdežto tady tato kniha nemá takový spád a konec je poměrně rychlý, ale rozhodně ke čtení doporučím.

04.01.2018 3 z 5

Tenkrát na východě v Rusku (Vzestup oligarchů) Tenkrát na východě v Rusku (Vzestup oligarchů) Ben Mezrich

Plná jména, věci, které se dějí. Odvaha autora, kniha, která je sice dokumentem, ale která velmi poutavě zachycuje vzestup a pád nejednoho oligarchy, která zachycuje vzestup a pád nejednoho prezidenta. Celou dobu nevíte komu "fandit". Putinovi? Berezovskému? Hladu po penězích, snaze o demokracii? Bezohlednosti bohatých, ale i mocných? Snaze vyčistit Rusko od vlády korupčníků a ostatní verbeže? Ale takovým způsobem? Ať je to jak chce a je-li nebo není-li na tom cokoliv pravdivého, nesoudím, neznám poměry. Jen hodnotím - výborná kniha.

12.10.2017 5 z 5

Dokonalé dědictví Dokonalé dědictví Penny Vincenzi

Opět jsem se spletl v knize, měl jsem dát na poměrně nízké ohodnocení. Vydržel jsem sice do cca 1/3knihy, ale když ani po té době se vlastně vůbec nic nedělo, odkládám ji. Pravděpodobně určeno pouze ženám, ale ani těm se určitě kniha nemůže líbit.

26.06.2017 2 z 5

Prašné víry Prašné víry Roger Smith

Tvrdá, veskrze pravděpodobně realistická kniha. Ukazuje hnusnou tvář Jihoafrické republiky. Jak se mísí bílí s černými, jaké metody se tam používají atd. Nelítostné, přesto uvěřitelné. Včetně příběhu, zápletky, rozuzlení. Takový je asi život. Bez příkras. Přečteno jedním dechem. Beru jednu hvězdu pryč, protože bych takovou knihu chtěl 2x tlustější :)

21.06.2017 4 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

Jsem rád, že jsem tuto knihu četl. Mám rád tento druh literatury, kdy se člověk dozví, pokud je to skutečně tak, jak pracují tajné služby, jak funguje mezinárodní pozadí atd. Do knihy nelze dostat všechno. Kniha se četla dobře, i přestože se děj prolévá různými časy. A v dnešní době... Mějme se na pozoru, nevíme, kde na nás co číhá. Doporučuji

17.08.2016 4 z 5

Vyvolení Vyvolení Steve Sem-Sandberg

Já byl poměrně zklamán. Těžko se do knihy dostávalo, žádný strhující děj. Jen v podstatě hrůzy, které tehdejší doba nesla. Je to samozřejmě z jiného pohledu, ale neustále to samé s jemnou nitkou příběhu. Nikde nahoru dolů. Mnohokrát jsem knihu chtěl odložit, protože mne nezaujala, dočetl jsem jen v naději, že se děj zlepší. Nic. Jen smutek z toho, co se nikdy nesmí opakovat. I toto byli lidé.

25.05.2016 3 z 5

Jak se rodí sériový vrah Jak se rodí sériový vrah Hannes Råstam

Příliš zdlouhavé, myslel jsem si, že to bude mít nějaký spád, ale ani psychologický rozbor to nebyl. Knihu jsem sice dočetl, ale poměrně s velkým sklamáním.

09.09.2015 2 z 5

Jednooký králík Jednooký králík Christoffer Carlsson

Vynikající kniha. Psaná netradičně, jakoby ze vzpomínek. Trochu mě udivovala chladnokrevnost té party, ale na druhé straně uvědomění si citů, které byly jaksi mimo dění. Autor se dokonale vcitil do duše vypravěče, protože jinak by nemohl tak dokonale pubertálně přehlédnout sám v sobě důsledky vraždy. Hvězda dolů za rozprostřený konec. Jakoby najednou autor nevěděl, co s tím.

12.10.2014 4 z 5

Slepá skvrna Slepá skvrna Torkil Damhaug

Opět jsem vybíral podle názorů čtenářů a hodnocení na tomto serveru. Mohu říct zase jenom - děkuji. Vysoké hodnocení si to zaslouží a z ukázky na konci jdu číst další knihu - Slepá Bohyně (od někoho jiného).

24.03.2014 5 z 5