KubaHanzelin KubaHanzelin komentáře u knih

Berserk 8 Berserk 8 Kentaró Miura

Původně jsem chtěl dát 5*, ale něco málo mi tam chybí, asi nějaký ten wow efekt. Vzhledem k tomu, že o některé postavy nemusíte mít strach trochu podkopává napětí, ale jinak moc dobré..

19.11.2022 4 z 5

Berserk 7 Berserk 7 Kentaró Miura

Jak já ty cliffhangery nesnáším:)

18.11.2022 4 z 5

Berserk 6 Berserk 6 Kentaró Miura

Ale, ale, že by nějaké intriky Griffithe? A zatahuješ do toho svého nejlepšího bojovníka? Všichni víme, co se za tou andělskou tváří skrývá..
Minimum boje tomuto dílu neuškodilo + další origin jedné z hlavních postav, pokud to bude takhle pokračovat, budu moct sáhnout po 5*

Berserk 5 Berserk 5 Kentaró Miura

Za mě trochý výplňkový díl, Guts bojuje roky po boku Jestřábů kde si získává věhlas a slávu, také se konečně prvně setká i s protivníkem, kterého se i on zalekne..
Těším se na další díl, který toho snad nabídne trochu víc a hneme se v příběhu, jsem rád, že mě na poličce čekají ještě další 3..

17.11.2022 3 z 5

Berserk 4 Berserk 4 Kentaró Miura

Vracíme se do minulosti, ke Gutsovým kořenům, konečně se dozvídáme, proč je tak skvělý šermíř, proč je tak neuvěřitelně zahořklý a jak se setkal s Griffithem, čekám, že brzo se nám to slušně rozjede:)

Berserk 3 Berserk 3 Kentaró Miura

Tak se nám to pomalu rozjíždí, představil se nám záporák (záporáci) a bylo nastíněno fungování světa a Gutsův origin story, které nám snad vysvětlí proč je taková bezcitná bestie..

Berserk 2 Berserk 2 Kentaró Miura

Lepší jak první díl, začíná se nám rýsovat nějaký ten děj, tak snad se nepletu a rozjede se nám tu pořádná temná série, kterou by si i já, čtenář, který s mangou bojuje mohl oblíbit..

16.11.2022 4 z 5

Berserk 1 Berserk 1 Kentaró Miura

První díl tohoto naštvaného machra s obrovským mečem mě neurazil, ale ani neoslnil, chápu, že je to teprve představení série a někomu může spoustu (černobílé) krve a létající končetiny stačit, ale když už jste toho viděli v minulosti tolik, tak chcete víc, snad mi to nabídnou další díly

16.11.2022 3 z 5

Pouť pozůstalého Pouť pozůstalého Timothy Zahn

Další Zahnovka, která se zaplétá s Chissy, Thrawnem, ale zároveň i s prequely a originální trilogii a obdobím poté, i když se vlastně jedná o samostatný román, který funguje trochu jako taková detektivka. Velmi dobře uzavírá příběh Thrawnovy linky a připravuje nás na dlouhou séri Novéhu řádu Jedi, která fakt stojí za to a doufám, že pro ty méně štastné, kteří ji nevlastní nebo nečetli, budou dotisky i této série.
Egmont jede!:)

16.11.2022 4 z 5

Mezigalaktická výprava Mezigalaktická výprava Timothy Zahn

Zahn v jeho nejlepší podobě
Kvalitně řadím k původní Thrawnově trilogii, ano sice je to zase Thrawn, ale tento kousek má naprosto neuvěřitelný spád a minimum hluchých míst.
Zní to strašně fanboyovsky, ale nemohu si pomoct, takhle by měly SW knihy vypadat - akce, Síla, Jediové, Sithové, politika, intriky a nečekané zvraty, holt Disneyho éra SW literatuře, moc nepomáhá, najde pár dobrý kousků, ale nic takového jako toto.
Nadále doufám, že bude Egmont pokračovat v dotiscích, pro nás, kteří se k prvním vydáním nedostali

09.11.2022 5 z 5

Hyperion (navíc povídka) Hyperion (navíc povídka) Dan Simmons

Dopředu bych rád napsal, že v tomto komentáři hodnotím samotný Hyperion.
Této knize jsem se vyhýbal jako čert kříži, protože se staršími sci-fi kousky mám často problém, že buď šíleně zestárly, nejsou věrné žánru, nebo mi prostě nesedí.
Jsem rád, že můžu Hyperion zařadit mezi tento malý počet výjimek.
Simmons mě nadchnul svou představivostí a nebojácností s tím plout do neprobádaných vod tohoto žánru se mu v roce 1989 opravdu povedlo a mám málo co vytknout, jedná se o velmi originální a neokoukané dílo, které bych jednou rád viděl (řádně zpracované) na televizních obrazovkách nebo na stříbrném plátně, protože ano, Hyperion na to určitě má.

04.11.2022 5 z 5

Kalimdor Kalimdor Sean Copeland

Pokračování Putování Azerothem tentokrát ze strany Hordy na Kalimdoru.
Převážně stejné jako první kousek, kde jsme putovali po Eastern Kingdoms, nedá se o tom říct nic špatného, ale ani to není nic převratného, další kousek do sbírky, která se začína poměrně dost nafukovat, ale jinak, opět zbytečné:) Stačí, jak jsem psal již minule, číst questy ve hře:)

28.10.2022 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Další doplnění vzdělání a ano, naprosto chápu a souhlasím, že by toto mělo být v povinné četbě, nebo si to měl každý za život aspoň jednou přečíst.
Remarque popsal válku taková jaká je a to se mi "líbí".
Nadčasové dílo, jsem zvědavý na nové filmové zpracování

27.10.2022 5 z 5

Užvaněný milionář Užvaněný milionář Gerry Duggan

Volné pokračování série s Deadpoolem, která už byla ke konci poměrně slabá, ale tohle..?
Pokračovat budu jen v nouzi, neskutečný chaos, který není ani moc zábavný, bohužel.

24.10.2022 2 z 5

Z prachu zrození Z prachu zrození Ray Bradbury (p)

Některé povídky už jsem četl v jiných Bradburyho povídkových svazcích, ale rád jsem si přečetl další, které se točí kolem Strýčka Einara a Shromáždění, této prapodivné rodinky, kolem které jeden z mých oblíbených autorů kreslil a maloval slovy jak si vlastně žili a nežili..

19.10.2022 4 z 5

Kacíři Duny Kacíři Duny Frank Herbert

Hořkosladký návrat k Duně
Nerad to říkám, ale za mě má tento díl Duny spoustu hluchých míst a když už to vypadalo, že se to v cca půlce zlomí, tak ke konci se to zase otočilo k né moc záživnému čtení.
Bylo tu spoustu i pozitivních věcí, třeba další vývoj vesmíru Duny je zajímavý a pořád si myslím, že je to skvělé napsané a čtivé, ale největším kamenem úrazu za mě byly postavy, většina z nich neměla nijak zajímavou motivaci a proto tentokrát hodnotím jen průměrem

14.10.2022 3 z 5

Kacíři Duny Kacíři Duny Frank Herbert

Hořkosladký návrat k Duně

14.10.2022 3 z 5

Batman: Prokletí bílého rytíře Batman: Prokletí bílého rytíře Sean Gordon Murphy

Stejně jako Bílý Rytíř velmi originální, možná o kapičku slabší, ale pořád velmi kvalitní Batmanovský komiks a obecně superhrdinský s kterými se u nás v poslední době roztrhl pytel, ale jsou, bohužel, pofidérní kvality a proto jsem vždy rád za tyto "skryté" klenoty, které se většinou objeví pod značkou DC Black Label..

06.10.2022 5 z 5

Steven Spielberg – Život ve filmech Steven Spielberg – Život ve filmech Molly Haskell

Stručný, nepříliš rozpitvávající životopis, jednoho z mých oblíbených režisérů.
Spielbergovy filmy jsem hltal od mala, ať už to byl E.T. nebo originální trilogie s Indiana Jonesem, koukal jsem nonstop dokola a pořád jsem se bavil a díky této knize jsem zjistil, že několik skvostů od tohoto režiséra s velkým R mi chybí k všeobecnému filmovému vzdělání.
Bohužel, knihu bych si přál asi obsáhlejší a některé pasáže bych rozhodně vynechal.
Holt biografie George Lucase za mnou zůstává alfou omegou tohoto žánru:)

05.10.2022 3 z 5

Zpráva pro Adolfa 2 Zpráva pro Adolfa 2 Osamu Tezuka

(SPOILER) Velmi emotivní konec, i když jsem všichni věděli jak to vlastně dopadne..
Nemám co vytknout, oproti prvnímu svazku tu nejsou místy zbytečné pasáže a neuvěřitelně rychle to plyně.
Dodal bych snad jen jedno a doufám, že mě autoři legendární Mafie nebudou lynčovat:)
,,Nakonec tě zabije tvůj nejlepší přítel"

30.09.2022 5 z 5