KubaHanzelin KubaHanzelin komentáře u knih

Heretik 2 - Uprchlík Heretik 2 - Uprchlík Sean Williams

Je to možná zvláštní, ale líbila se mi víc jak první díl, podívali jsme se na Csillu a tím pádem blíže na Chisse, což mě samozřejmě dost potěšilo, linka se Solovými byla možná trochu slabší, ale poměrně zajímavá ikdyž Ssi-ruukove a P'w'eckové jsou prostě zvláštní..hold inteligentní dinosauři :D Rozhodně jsem ocenil, že nám necpali tolik Noma Anora, ikdyž to tentokrát bylo o něco lepší..
Heretik na mě zatím působí trochu off-topic dojmem, ale pořád se to dost dobře čte:)

20.03.2019 4 z 5

Heretik 1 - Zůstatek Heretik 1 - Zůstatek Sean Williams

Slabší 4 hvězdy, prvních 200 stran jsem sloupnul dost rychle, zbytek už byl tužší, Nom Anorovu linku bych uplně vypustil, pro knihu je podstatná asi jako diplomacie pro Hana Sola, dost mě ze začátku zarazilo, že tato trilogie není dělená v knihách na kapitoly, ale na poměrně dlouhé části, to je něco pro člověka, který nerad odkládá knihu než dočte kapitolu :D Ale Imperium jsem si opravdu užil a i to politikaření a zvláštní Tahiriny "sny".. uvidím co přinesou další dva díly, doufám, že zjistím kdo je ten tajný dobrodinec z Galantosu..

14.03.2019 4 z 5

Hodný, zlý a ošklivý Hodný, zlý a ošklivý Brian Edmund Posehn

Retro část společně s jeho návazností v současnosti mě dost pobavila, Deadpool dal Lukovi a Iron Fistovi fakt zabrat.
Hodný, zlý a ošklivý tak moc k smíchu už nebyl, podívali jsme se na Deadpoola z trochu jiné strany než jsme zvyklí..
Není to jen hláškující, vtipný a nechutný psychopatický žoldák, ale i člověk, co si toho dost prožil.. a co? To se dozvíte během čtení, Kapitán a Logan tvořili super parťáky ikdyž se na to ze začátku moc netvářili:)
Kresba je klasicky deadpoolovsky příjemná

10.03.2019 5 z 5

Cesta osudu Cesta osudu Walter Jon Williams

Nemám co vytknout, tento díl měl všechno co bych si přál: Intriky, akce, nějaké to zamyšlení nad Sílou, Impérium a hlavně pořádná řežbu ke konci..
Pomalu to vypadá, že mince se obrací

08.03.2019 5 z 5

Zrádce Zrádce Matthew Woodring Stover

Ok, Jacena nemám rád a asi moc rád mít ani nebudu, opět jsme se na něj koukli pěkně zblízka a to tak moc, že to zabralo celou jednu knihu (když nepočítám třetí část), v podstatě jsme se dozvěděli, jakými útrapami se Jacen prošel po zajetí Vongy, žádná procházka růžovou zahradou to nebyla, spíš pořádný a drsný přechod s dítěte na dospělou osobu.
Abych to shrnul, kniha není úplně vyloženě špatná, ale Jacenovo fňukání mě fakt deptá ikdyž bylo zajímavé se podívat na jeho postupnou ztrátu rozumu, v pozadí tu máme Vergere, která je pořád stejně záhadná asi jako Snokův origin v Disney SW.
Bohužel nemůžu dát víc jak 3 (silné) hvězdy kvůli prvním dvoum částem, kde jsme sledovali jen Jacenův vývoj osobnosti. Ta třetí část, už za to stála, ale celou knihu nezachránila

03.03.2019 3 z 5

Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů Aaron Allston

Nezbývá mi nic jiného, než opět udělit plný počet za akční řežbu a vtipné pasáže s Hanem a Leiou, ti dva fakt perlili a to nemluvím o R2D2 s C-3PO, kteří je doprovázeli.
Z části příběhu na Coruscantu jsem byl ze začátku celkem rozčarovaný, ale i ta opravdu stála za to, jak už jsem psal u první knihy z tého dualogie: Stáří vpřed! A mladí mají stále co dohánět.

02.03.2019 5 z 5

Nepřátelské linie 1: Sen rebelů Nepřátelské linie 1: Sen rebelů Aaron Allston

Kamera..akce, akce, akce a ještě jednou akce! Pořádný nářez po nudné Temné pouti, panu Allstonovi tleskám a doufám, že byl hrdý na to co stvořil, protože tohle mají přesně fanoušci Star Wars rádi.
Mladá generace šla do pozadí a do světel reflektorů se nám vrátili staří pardálové jako je Wedge Antilles, Tycho Celchu a samozřejmě Luke a Mara Jade s Hanem a Leiou po boku a to se mi teda líbilo!
Abych nezapomněl, Lando byl geniální, jeho pasáže s 1-1A neměly chybu a nemohl jsem se přestat usmívat. Za mě plný počet!

27.02.2019 5 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Tak už jsem také sahnul po všemi opjevovaném komiksu The Walking Dead, koukám na seriál, ikdyž poslední série už nestojí za nic moc a tak bylo fajn se vrátit zase na začátek a připomenout si kde se celý ten fenomén vzal, příběh je super ikdyž ho už tak trochu znám díky seriálu. Trochu jsem se bál černobílé kresby, ale ta k ponuré atmosféře parádně sedne!

25.02.2019 5 z 5

Temná pouť Temná pouť Elaine Cunningham

Co to sakra bylo? Po takovém kvalitním nášupu, příjde tohle?
Pasáže s Jainou se nedaly číst a její chování mě vytáčelo snad ještě víc než Jacen v Bodu Rovnováhy..
Jedna hvězda za Kypa Durrona a Jaga Fela, možná bych přidal i další kdyby jsme zde měli víc Hana, Leiy, Luka a Mary, ale prostě ne.
Druhá hvězda je snad jen za respekt k této serii..
Doufám, že tohle bylo jediné zakopnutí v této serii.

24.02.2019 2 z 5

Hvězda po hvězdě Hvězda po hvězdě Troy Denning

Konečně velký posun ve válce, hromada událostí, které stály za to, ale sakra ten jeden okamžik, který tu nechci spoilovat mě opravdu nakrknul..

20.02.2019 5 z 5

Hranice vítězství 2: Přerod Hranice vítězství 2: Přerod Gregory John Keyes

Napínavé jak kšandy, hromada akce a po téměr polovině série jsme se dočkali velkého odhalení hlavního záporáka! Greg Keyes vzal to co fungovalo v první Hranici Vítězství a překoval to do dokonalosti v druhém díle. Jsem zvědav jak bude série pokračovat, protože tohle mi dost zvedlo očekávání od dalších dílů.
Smekám před autorem a co nejdřív se vrhnu na další:)

13.02.2019 5 z 5

Hranice vítězství 1: Zábor Hranice vítězství 1: Zábor Gregory John Keyes

Vlastně se toho moc nestalo, ale to je asi tou jedinou dějovou linií, do hloubky jsme se podívali na nejmladšího Sola a jeho "záchranou akci" také jsme se konečně dočkali nějakého toho infa o Vonzích, tedy Yuuzhan Vonzích což jsem dost ocenil:) bohužel na plný počet to není, ale opravdu velmi silné 4*

11.02.2019 4 z 5

Bod rovnováhy Bod rovnováhy Kathy Tyers

Zatím nejméně akční z NJO série, prvních sto stran se celkem táhlo, autorka se zameřovala hlavně na pocity některých postav až až..hlavně Jacen s jeho fňukáním mi pil krev, ale bylo tu i spousta světlých stránek - Luke a Mara, znovushledani rodiny Solů a další, menší dávka politiky taky neuškodila, jak to půjde vrhnu se na další. NJO mě zatím dost baví!

08.02.2019 4 z 5

Agenti chaosu II.: Zatmění Síly Agenti chaosu II.: Zatmění Síly James Luceno

Slabší jak první díl Agentů Chaosu, Han Solo je prostě Han Solo, ale jinak je to hromada politikaření, co ke Star Wars patří, ale na můj vkus až nějak moc a bohužel dosti nezajímavě, každopádně bych tam nejspíš napral těch 5 hvězd nebýt te nudné linky s Dromovou rodinou.. no, jde se hned na další :)

04.02.2019 4 z 5

Agenti chaosu I.: Hrdinova zkouška Agenti chaosu I.: Hrdinova zkouška James Luceno

Tak tohle se fakt příjemně četlo, Luceno je borec, kapánek z toho byl špionážní thriller, ale to vůbec nevadilo! Právě naopak..tohle byla správná HanSolovka!

02.02.2019 5 z 5

Temný příliv II. : Pád Temný příliv II. : Pád Michael A. Stackpole

Tak tohle si Corran opravdu nezasloužil, ale jak to bývá ve Star Wars, něco končí, něco začíná, oba dva díly v podání pana Stackpola jsem si opravdu užil a rozhodně to byla kvalitní tečka ve Star Wars universu z jeho strany.

28.01.2019 5 z 5

Temný příliv I.: Útok Temný příliv I.: Útok Michael A. Stackpole

Přečteno za jeden den, drtila mě malá písmena, které provázejí snad celý NJO :( ale to je snad jediný problém, v podstatě bych mohl napsat to stejné co DarthSoren, spokojenost!
První díl jsem četl 4 roky zpátky a tento jsem sháněl tedy dost dlouho, ale sakra stálo to za to, brzy se vrhnu na Temný Příliv dvojku a pak hned na další!
A fakt nechápu těch pouhých 79%..

24.01.2019 5 z 5

Poslední rozkaz Poslední rozkaz Timothy Zahn

To už je opravdu konec? Prosím né! Tohle byla fakt parádní trilogie, pořád se něco dělo, intriky, akce, Síla, Thrawnova genialita..p-p-p-paráda!
Snad někde splaším Ruku Thrawnovu:)

21.01.2019 5 z 5

Temná síla na vzestupu Temná síla na vzestupu Timothy Zahn

Paráda, Zahn je prostě borec! Star Wars jak má být!
Už tu pokukuji po třetím a závěrečném díle, který bude mít doufám, taky pořádné grády:)

16.01.2019 5 z 5

Dědic impéria Dědic impéria Timothy Zahn

Těžko hodnotit, na 5* to není, ale 4* mi příjde málo.
Trochu mě drtil překlad ze začátku devadesátých let, ale chápu, že tehdy X-wingy asi nedávaly moc smysl.
Jsem rád, že po jiných Star Wars knihách jsem se shledal se starým gangem z originální trilogie a objevil se i ten Lando! Návštěvu Kashyyyku jsem si opravdu užil a těším se na další dva díly!

11.01.2019 4 z 5