kristina6651 kristina6651 komentáře u knih

Ta, co jde první Ta, co jde první Livia Llewellyn

Surreálný obří nadsvět chrlící depresivní stereotypy vytváří ideální kulisy pro ventilaci klasicky lidské a skvěle napsané hrdinky (velmi by se líbila autorce Janě Dvořáčkové). Kniha je plná alegorií na problémy naší civilizace, geniálních nápadů, surovosti či sarkasmu a skvěle funguje i bez "napojení" na mýtus Cthulhu. Ta, co jde první je skoro až osobní příběh, který musel ven. Který vznikal z vnitřního drásavého pnutí autorky. Je živelný a živoucí. Je nebezpečný a jedinečný.

04.08.2022 5 z 5

Pár zbytků pro krysy Pár zbytků pro krysy Jiří Sivok

Aby se mi líbily stejně úplně všechny povídky v knize, navíc od jednoho autora, to se mi stalo... tuším jen u Petra Bočka. No, a teď u Jirky Sivoka. Parádní nápady, znepokojivá témata, skvělý a bezchybný jazyk = radost číst.

18.06.2022 5 z 5

Harfeníci severu Harfeníci severu Milada Střítezská

Musím velmi pochválit audioknihu. Je vidět že autorka a její družina do toho vrhli s odvahou a rozvahou, ale i nevídanou precizností. Všechny neduhy knižní verze byly odstraněny, to nejkrásnější zůstalo - hudbou prodchnuté kouzlo severu a dramatický příběh v podání vynikajícího Romana Hrušky. Přepracovaná verze Harfeníků vyšla i jako e-book.

12.07.2021 5 z 5

Mízožravci Mízožravci Petr Boček

Že je Petr Boček vynikající autor už dokázal bezpočtem povídek, že je bezvadný vypravěč zase mnoha přednášekami a příběhy (nejen) z dětství a minulosti. Na knihu podobného ražení a kvality jsem čekala už dlouho - na strašidelný a znepokojivý příběh, který by se při tom opíral o známé reálie, byl vyprávěný kultivovaným stylem, a zachoval si tajemství a strach o hrdiny až do poslední chvíle. Nesouhlasím s komentářem Rassmussena, protože oné "ploché erotiky" se v románu oproti většině knih "novodobých" autorů vyskytuje minimum, totéž platí o bezduchých vyvražďovačkách. Mízožravci jsou především napínavý a dojemný příběh o síle opravdového přátelství, čestnosti, závislosti, vůli, strachu a hlavně vzpomínání, příběh zelený jako zašlé linoleum prastaré páchnoucí kliniky…

20.01.2020 5 z 5

Země ztracenců a prokletých Země ztracenců a prokletých Anna Šochová

Sbírka temných povídek - silně čtivo o hrůzách v nás samotných a o českém pohraničí, kde se může stát skoro vše.
Některé příběhy mě zasáhly... až moc.

14.05.2019 5 z 5

Zatracenci Zatracenci Martin Štefko

Poutavý a drsný příběh, který navodí atmosféru starých dobrých westernů. Zajímavé postavy, jejichž osudy se proplétají, aby se spojily a nechaly událostem zapadnout na jejich místo. Stylistika by šla místy doladit a vyvrcholení před koncem jako by trochu ztratilo drajv (trochu zmatečné a natahované), nicméně samotný konec je dojemný a zanechá mrazení. Zdá se, že lze napsat domácí svižnou akční věc i bez hromady vulgarizmů. Mimořádně zdařilá je i samotná kniha s pevnou vazbou a dokonalou grafikou, ilustracemi krásně navozujícími napětí - co že se stane v další kapitole. Kniha by si zasloužila velké vydání, je radost ji držet v ruce.

20.04.2019 4 z 5

Krev teče vždycky červená Krev teče vždycky červená Hanina Veselá

Svět Asterionu nějak zvlášť neznám (dávám přednost literatuře před hrami), ale v žádném příběhu o Magnólii mi to zatím nevadilo – jsou vždy ucelené a nic jim nechybí (některé knihy, včetně této, jsou navíc vybaveny mapkami a rejstříkem postav).
Román Krev teče vždycky červená je vyzrálým literárním dílem již vypsané autorky, která tentokrát před fantastickými prvky upřednostňuje spíše intriky, nečekané zvraty, uvěřitelné záporáky, pečlivé popisy a atmosféru. Líbí se mi, jak pravá povaha některých hrdinů postupně vychází najevo, někteří zase docela lidsky dospívají. Můžete mít pocit, že se všechno, o čem čtete, mohlo dít tady za kopcem, a přesto cítíte doutnající vulkány, písek ve víně nebo mořský vánek, který se ale brzy mění v uragán. Kniha velmi potěší také oko, je vidět, že si nakladatelství dalo záležet. Mohu jen doporučit.

26.03.2019 5 z 5

Muž, který se modlil Muž, který se modlil Vlastimil Čurda

Jestli na poli fantastiky jde ještě překvapit, stalo se. Propracované univerzum je zasazené do současné Prahy a dál, přes to mu je snadné uvěřit. Postavy mají jasné cíle (některé hrdiny a hrdinky si zamilujete od první věty), nechybí vtip, sarkasmus, cit, akce, a naopak se šetří vulgarismy. Styl psaní je vytříbený (autor je evidentně vypsaný) a zároveň čtivý. Doufám, že se všechny minulé i budoucí svazky z tohoto světa dočkají oficiálního vydání.

31.01.2019 4 z 5

Sen o moři Sen o moři Petra Votroubková

Velmi příjemné čtení s dojemným koncem. Doporučuji.

24.08.2018 5 z 5

Chladný plamen Chladný plamen Dean Koontz

Četla jsem ve čtrnácti a příběh ve mně zůstal dodnes.

11.02.2018 5 z 5

Polární záře Polární záře Jiří Mazurek

Dala bych 90%, protože někteří hrdinové se mi v příběhu trochu ztráceli, jednoznačně ale jde pro mě o jednu z nejlepších CZ knih za posledních pár let. Budu ráda za jakoukoli další v tomto žánru, za pokračování Záře bych se také nezlobila.

12.01.2018 5 z 5

Žena se sovou Žena se sovou Františka Vrbenská

Druhý svazek Lehkého fantasijna jsem shltla jedním dechem. Prakticky všechny povídky byly něčím zajímavé, rozmanité a čtivé. Naprostou peckou pro mě byly Slučka (prvotřídní horror s minimem zásahů nadpřirozena, kdo zažil lucidní snění nebo sen ve snu, bude tajit dech) a O pár kroků blíž (temná, znepokojivá a napínavá sci-fi, brala bych celý román na takové téma a s takovými postavami). Celkový dojem z knihy opět podtrhuje perfektní a líbivá grafická úprava.

14.10.2017 5 z 5

Výprodej nočních můr Výprodej nočních můr Petr Boček

Velmi čtivý koktejl horrorových povídek u kterého se pobavíte, otřesete hrůzou nebo okoušete nehty napětím. Ačkoliv všechny práce pochází z pera jedné dvojice autorů, je velmi různorodý, takže si v něm každý "horrorista" najde to své. Knize samotné by slušela dokonalejší grafická úprava.

07.06.2017 5 z 5

Žena se lvem Žena se lvem Františka Vrbenská

Ačkoli jsme zásadně proti škatulkování, Žena se lvem mě zaujala. Jednak pro to, že jde o u nás netradiční projekt, ale také pro to, že jde o velmi líbivou, graficky vyšperkovanou knihu, kterou stojí za to mít doma. Povídky nebyly až tak zvláštní, jak jsem čekala, ale určitě byly čtivé. V paměti mi utkvěly Černý samet, Étuda pro výjimečnou mysl, Mizera z Mexika nebo Případ osla canterburského, ještě trošku poučesat by naopak zasloužily Návrat a Nikdy neříkej nikdy.

20.04.2017 4 z 5

Konstantynův efekt Konstantynův efekt Karolina Francová

Velmi originální a čtivé. Jedno z nejlepších sci-fi, co jsem četla. Pod slupkou mezihvězdného Shakespeara nalezneme silné lidské příběhy, odehrávající se v zajímavých a originálních kulisách.

01.04.2017 5 z 5

Krajina kanibalov Krajina kanibalov Mark E. Pocha (p)

Perfektní horror se vším všudy. Zajímaví hrdinové, jejich proměna v šokujících podmínkách,. vše šlape, jak má. Příběh je ozvláštněn nadpřirozenem i osudovostí. Mile mě překvapil i formát (pohodlně čitelný a dobře skladný), připomínající mi staré detektivky, které jsem jako malá tajně louskala na naší chatě.

16.01.2017 5 z 5

Hrobořadí Hrobořadí Petr Boček

Neotřelý, zábavný ale i napínavý příběh, který se čte sám. Hlavní hrdina není superman, ale obyčejný člověk s těmi nejobyčejnějšími lidskými problémy. Za těmi se ovšem skrývá celkem nefalšovaná hrůza. Není nouze o humor ani napětí... skvělé čtení.

18.10.2016 5 z 5

Nápady šíleného pedagoga a jiné radosti Nápady šíleného pedagoga a jiné radosti Petr Boček

Dít této knížce jsem doslova prochechtala dovolenou. Nevím, co si o mě tamní mysleli, ale teď už je to jedno. Jen vzpomínka na čtení zůstává...

18.10.2016 5 z 5