Zatracenci

Western Zatracenci má čtyři hlavní postavy: Matthew si chtěl pouze užívat štěstí, které mu spadlo do náruče. Než přišel Harper. Jizva nedokázal zapomenout na ženu, která ho zmrzačila a rozhodla se pracovat pro Harpera. Fialooký zabiják Morado za sebou nechával mrtvé. Klidně i pro Harpera. A Harper si myslel, že mu projde všechno. Všichni se sešli na cestě do zatracení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396480/zatracenci-see-396480.png 4.711

Kniha Zatracenci

Morbidus

Jelikož westerny mě z větší části míjely, tahle kniha pro mne do jisté míry byla výpravou do neznáma. A musím říct, že velmi osvěžující! Zpočátku jsem si nebyl jistý, zda mě příběh zaujme, ale následující řada zvratů, situací a zajímavých charakterů mě pohltila a provedla až do samotného konce.
Pokud bych měl zmínit negativa, v textu jsem často narážel na hrubky (které pokaždé připomněly, že jen čtu). Nicméně... limitovaná edice, pevná vazba, můj oblíbený formát knihy. Suprové ilustrace i samotná obálka. Vydařená atmosféra. A především čtivý příběh, který dokázal vykřesat odpovídající emoce. Pozitiva výrazně převažují.
Tohle je zatraceně dobrý kousek!

Marek82

Knihu som počúval v audioverzii. Vzhľadom na recenzie chváliace vizuál klasickej knižnej podoby na jednej strane a na druhej strane veľmi svojskú interpretáciu J. Pobudy v audioverzii, myslím, že čitatelia klasickej knižnej verzie to tentokrát vcelku vyhrali:-) Táto kniha sa nemusí páčiť ženám vo všeobecnosti, tým, ktorí nemajú radi násilie, tým, ktorí čakajú klasický western a tým, ktorí si nedokážu zvyknúť na interpretáciu J. Pobudy. Odhliadnuc od toho, je atmosféra divokého západu vykreslená výborne, kolty a pušky strieľajú, hlášky padajú, chlapi, aj ženy zomierajú. V knihe chýba jasne kladný hrdina, ale postavy sú osobité a dobre vykreslené. Za mňa knihu odporúčam všetkým, ktorých neodradí interpretácia a majú radi poctivé westernové Béčko, kde nie je núdza o zvraty a zaujímavé postavy. V mnohom mi to pripomínalo také westernové Pulp Fiction, takže ten, kto sa nezľakne občas nejakej bizarnosti, sa celkom pobaví. Ja som si knihu užil.

mttra
02.07.2019

Tohle byl slusnej mazec !! A pevna vazba spolu s cislovanim tomu dava hvezdu navic,kterou zde bohuzel uz nemam jak pridat... :)

kristina6651
20.04.2019

Poutavý a drsný příběh, který navodí atmosféru starých dobrých westernů. Zajímavé postavy, jejichž osudy se proplétají, aby se spojily a nechaly událostem zapadnout na jejich místo. Stylistika by šla místy doladit a vyvrcholení před koncem jako by trochu ztratilo drajv (trochu zmatečné a natahované), nicméně samotný konec je dojemný a zanechá mrazení. Zdá se, že lze napsat domácí svižnou akční věc i bez hromady vulgarizmů. Mimořádně zdařilá je i samotná kniha s pevnou vazbou a dokonalou grafikou, ilustracemi krásně navozujícími napětí - co že se stane v další kapitole. Kniha by si zasloužila velké vydání, je radost ji držet v ruce.

OrthoSan
12.12.2018

Kniha plná ostrých hochů, koltů zavěšených proklatě nízko, sem tam i lepá děva, ržání koní, kouř vyhaslého ohniště uprostřed Texasu, řízné dialogy, pekelná zápletka a jeden týpek s fialovýma očima... Tohle všechno najdete v románu Štefkových Zatracenců. A z takového nálezu bude mít radost nejeden uživatel Kolalokovy limonády.