Krajina kanibalov

Krajina kanibalov

Mladí Slováci - Nina, Jojo, Marko, Renča a Vik - prichádzajú do juhoamerického Peru spoznávať osobitosti domorodého života. Študenti sa spriatelia s miestnym chlapcom, ktorý im povie o malebnom, civilizáciou nedotknutom mieste v srdci pralesa. Rozhodnú sa ho spoločne navštíviť. Nerátajú však s tým, že raj, krotý objavili, má aj svoju temnú, odvrátenú stránku... Bezstarostný výlet sa v zlomku sekundy mení na neľútostný boj o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296544/krajina-kanibalov-peA-296544.jpg 3.823
Horory, Literatura slovenská
Vydáno:, Hydra

Calix

Mam rad zaner horror, ale toto ma teda vobec nebavilo. Ako sam autor o sebe pise ze ma rad Bckove horrory tak aj kniha bola napisana. Hlavne koho bavi pol knihy citat len o sexe a atd. Proste cakal som ze navodi mrazivu atmosferu ale tej som sa nedockal. Pre mna kniha bola velke sklamanie.

ivana1975

Toto bola ina jazda. O par komentov nizsie zaznela veta: Úchylný mini porno-krvák a toto je naozaj vystizne. Mna osobne to velmi bavilo

LMFantasy
28.09.2017

Kniha je písaná pútavo. To jediné, čo by vás mohlo zastaviť je jej samotný obsah. O postavách sme sa toho príliš nedozvedeli. Podrobne tu máme opísanú predovšetkým smrť, ktorú sprevádza nekonečná dávka vulgarizmov. Obľúbenú postavu som ani nemala, ale na nervy mi liezol Jojo a jeho (na šprta) značne obmedzený slovník a vyjadrovanie, proste... :D Prišiel mi skôr ako vyhulená hlava. Marko, skôr ako Blawacke dieťatko odchované na zlatých retiazkach a Rytmusovi. Vik musel byť metalista alebo rocker, bol jediný normálny a súdim to i podľa foto v knihe :D
Upozorňujem, že hoci mne opisy v knihe so žalúdkom nič neurobili, tak sú ozaj celkom podrobné a dosť chladnokrvne popísané. Mne osobne v knihe chýbal cit. Jediný citový náznak som zaznamenala u Marka po Renčinej smrti a u Joja na konci knihy. Skoro dojímavé, ale len skoro :D Vikova smrť "hrdinská" smrť, tomu tiež veľmi nepridala.

Záverečné zvrátenosti boli prehnané - veľmi, veľmi, veľmi prehnané - ale ako sa zdá, tak veľké finále musí byť...

smazenaryba
24.06.2017

Hrdinovia Krajiny kanibalov si síce podkladajú krivé stoly historickými detektívkami od Červenáka, no ich duchovný otec bude musieť napísať ešte pár takýchto kníh, aby sa nimi dalo vôbec niečo podložiť. Ale seriózne. Mark E. Pocha vie písať, no prial by som si, aby svoj talent preveril väčšími ambíciami. Sex a brutalita sú fajn, ale pôsobivosť podobných scén stúpa a klesá s celkovým kontextom. Páčili sa mi pasáže, ktoré sa venovali opisom zla, ktorým boli domorodci posadnutí. Vtedy som sa cítil, že v rukách držím hororovú knihu a nie len tanier jarmočného gulášu plný vnútorností a odrezaných penisov.

martinstefko
23.02.2017

„Krajina kanibalov“ vám nabídne přesně to, co očekáváte. Dá vám drsnou zábavu, kterou snesete jen v případě, kdy vám nevadí pořádné gore. Ale přitom je to kniha, která má příběh, má i myšlenku a finále je docela mrazivé. Mark E. Pocha je rozhodně jedním z největších slovenských hororových talentů a nebojí se jít do brakové literatury, protože ví, co jí chce sdělit.

kristina6651
16.01.2017

Perfektní horror se vším všudy. Zajímaví hrdinové, jejich proměna v šokujících podmínkách,. vše šlape, jak má. Příběh je ozvláštněn nadpřirozenem i osudovostí. Mile mě překvapil i formát (pohodlně čitelný a dobře skladný), připomínající mi staré detektivky, které jsem jako malá tajně louskala na naší chatě.

deadhunter
09.01.2017

Když se řekne kanibalský horor, člověk si představí exotické prostředí, na první pohled ráj světa, hlavní hrdiny, pro nás muže spíš hrdinky, vypadající k světu, aby později mohlo dojít k jejich o to přitažlivějšímu porcování, a hodně nechutné lidožrouty. Tak to všechno najdete v téhle útlé knížce, která si formátem přímo říká o zařazení do batohu při cestě do jihoamerických pralesů, do kterých pak raději ani nepáchnete. Velmi dobře se čte a možná se přistihnete, že ty všechny nechutnosti hltáte plnými doušky a při tom držíte hrdinům pěsti, přestože moc dobře víte, že happy end prostě čekat nemůžete. A kdo že by tenhle příběh dobře natočil? Myslím, že Jan Švankmajer, tomu to s masem jde jedna radost! No a teď se už těším na kontakt s Markovými mimozemšťany. To budou jatka!

Pampalini
05.11.2016

Úchylný mini porno-krvák, pri ktorom sa autor musel výborne baviť. Ohavnosti neobchádzajú ani našincov. Nadviazal na úchylnosti ako Kanibali a pod. Všetky tie ľudožrúdske filmy, ktoré sme kedysi "žrali", sledovali x-tú VHS kópiu a verili, že je to skutočné. Cítiť v tom aj pána Ketchuma a to je len dobré. Slabším a útlocitnejším povahám je zakázané toto čítať.

Ivan Kučera
31.10.2016

„Akému Bohu...? Tu žije len jeden Boh, Boh bolesti. A ten sa stará o iné veci.“ Pokiaľ ste expert (a teda viete, kto sú Ruggero Deodato a Eli Roth a aký je vzájomný vzťah filmov Kanibali a Kanibali 2 a videli ste Ženy od Hlbokej rieky), tak síce žiadne prekvapenie, ale možno až prekvapivo zručne a „čítavo“ napísaná hororová/exploatačná/kanibalská jednohubka. Na nič sa nehrá, svižne upaľuje ku koncu a skoro vôbec nenudí. Čiže je mi oveľa bližšia, ako všetky tie historické detektívky, ktorými sa v Krajine kanibalov výlučne podkladajú nohy kníšucich sa stolov. Postavy nie sú žiadny zázrak a minimálne scéna s bitkou je troška mimo (ak autor chcel do deja zakomponovať čistú akčnú scénu, mal tak urobiť pod inou zámienkou – skutočne pochybujem, že „pravekí divosi“ poznajú pojem „na férovku“), ale inak som sa bavil od začiatku po koniec. Scény násilia a sexu nie sú niečo, čo by „experta“ šokovalo, ale musím objektívne uznať, že niektoré nápady, s ktorými Mark E. Pocha prichádza, SÚ vcelku originálne a nepríjemné i pre experta. Na konci sa definitívne odtrhol z reťaze a prichádza s peklom na Zemi. Takisto oceňujem vizuálne peknú obálku, logické (ehm, v rámci možností) vysvetlenie, prečo zrazu celý kmeň zatúžil po ľudskom mäse a som zvedavý, kam dopadol záverečný „kameň“. No a pokiaľ nie ste expert? Potom Boh s vami. 70%

Fantasysvet
05.06.2016

Niet pochýb, že Mark sa už dávno stihol vypísať a k dokonalosti mu zostáva už len napísať niečo originálnejšie a hlavne s chladnou hlavou. Autor sa totiž zhruba od polovici knihy akosi zvláštne „rozbehne“ a začne sa čoraz častejšie opakovať. Možno sa mu ten opis brutalít tak zapáčil, až sa rozhodol nám ich niekoľko ráz pripomenúť. Alebo len jednoducho horel termín, či jeho dvorný editor zaspal na vavrínoch... to vlastne nevedno. No je to škoda, pretože príbeh sa jednoducho vďaka tomuto nikam neposúva.

Nečudo, že čitatelia omámení úvodom, ktorý je naozaj umne napísaný a vtiahne vás okamžite do svojho obsahu i svojej vízie, vkladajú do tejto zbierky také veľké očakávania. A dostanú, bohužiaľ, iba nejaké ľudožrútske béčkové orgie. Kniha navyše stráca na atmosfére a uveriteľnosti práve tam, kde je to najviac potrebné a praktiky kanibalského kmeňa pripomínajú skôr referát ako beletrizovaný text, a tým pádom sa to negatívne odráža aj na postavách či exotickom prostredí. Postavy aj prostredie pôsobia veľmi zaujímavo, no zatieňujú práve autorov zámer – zámer vystrašiť kanibalskými praktikami čitateľa až na smrť. Takže odstránenie semenníkov a znásilnenie bezbrannej dievčiny tesne pred tým, ako sa bude pitvať zaživa, pôsobia fádne. A tým, že nie sú témami pre každého a menej zručne spracované, čitatelia vlastne pohoršia a nie zaujmú. Na druhej strane treba autorovi uznať, že zámerne vzbudiť v čitateľoch znechutenie až odpor, nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať (a za to klobúk dole).

Veruže je menej niekedy naozaj viac a nejedného čitateľa zamrzí, ak záver knihy síce na jednej strane prekvapí, ale na tej druhej vlastne sklame tým, že vôbec neprináša to, čo sa o zbierke autorom vyhlásilo a na čo vlastne celý jej názov odkazuje. Finále je samo o sebe grandiózne a nejeden raz mi pri ňom skrútilo žalúdok.

eraserhead
16.05.2016

Co čekat od knihy největšího slovenského psychopata nazvané Krajina kanibalov, která svým obalem odkazuje na filmové kanibalské klasiky žánru? Přesně to, co dostanete a příjemný bonus navíc v podobě překvapivě nadpřirozené linie příběhu (a to nic nespoileruji, rozjíždí se to hned v úvodu). Kromě hromady všeho očekávaného E. Pocha přihodí trochu nemilosrdné a popisné brutality, sexu a nechuťáren v krásně svižné a úderné podobě. E. pocha si hraje, s postavami i se čtenářem. Kniha je skvěle vizuálně a graficky zpracována. Výtku bych měl jen k jednomu jistému na první pohled nepravdivému a zavádějícímu údaji na obálce (lhostejno zda jde o pouhý vtip nebo okatý marketingový tah, mě to prostě nesedí a kazí mi to dojem z knihy) a k tomu, že jedna z linií příběhu mi přišla trochu nedotažená do konce, čekal jsem od ní více. Není to, ta druhá výtka, nic výrazného a na první pohled škodlivého, velkou roli v tom jistě hraje subjektivní pocit či očekávání, ale trochu to zamrzelo. Jinak pokud chcete drsnou oddechovou jízdu, tohle je přesně ono.