Krajina kanibalov

Mladí Slováci - Nina, Jojo, Marko, Renča a Vik - prichádzajú do juhoamerického Peru spoznávať osobitosti domorodého života. Študenti sa spriatelia s miestnym chlapcom, ktorý im povie o malebnom, civilizáciou nedotknutom mieste v srdci pralesa. Rozhodnú sa ho spoločne navštíviť. Nerátajú však s tým, že raj, krotý objavili, má aj svoju temnú, odvrátenú stránku... Bezstarostný výlet sa v zlomku sekundy mení na neľútostný boj o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296544/big_krajina-kanibalov-peA-296544.jpg 3.583
Horory, Romány, Literatura slovenská

Vydáno: , Hydra

Krajina kanibalov, 2016

Kniha Krajina kanibalov

micha-ella
20. dubnaodpad!

Myslela jsem, že si půjčuji cestopis. Začala jsem číst, hodně brzy mě znechutila vulgarita. Pak jsem ještě náhodně nahlídla do několika míst knihy a pak jí odložila. Co to je za člověka, který dokáže vymýšlet a popisovat taková zvěrstva? Jsou to jeho myšlenky! Opravdu odporné. Autorovi údajně šlo o to, abychom se přemohli, abychom jeho ,,dílo" neodložili hrůzou a zhnusením. Zatím jsem tady jediná, kdo to udělal a žasnu, že se najdou čtenáři, kteří ten příběh označuji jako pohodové čtení. Pane Bože! A teď teprve vidím, kolik knížek tento autor napsal a jaké mají názvy. To je skutečně případ pro psychiatra.

trudoš

Mark E. Pocha nepřekvapil. Dává čtenářům to, o čem je přesvědčen, že po tom touží, přičemž případná žánrová i literární pravidla zcela hází za hlavu. Tenhle styl má něco do sebe, chcete-li se bavit pouze tím, jak jedni ubližují druhým, a to pokud možno tím nejodpornějším způsobem, co vám fantazie nabídne. Víc však Země kanibalů bohužel nenabízí. Zápletka nemá daleko ke Krtečkově cestě za novými kalhotkami; představíte-li si tedy, že ho na konci rozebere čáp, namísto toho, aby se stal magnátem textilního průmyslu. Postavy jsou navíc vesměs nesympatické, takže jim všechnu ty „nepříjemnosti“ v podstatě přejete. Co jsem však nepochopil, byly drobné dějové odbočky v první třetině, jež si dokážu vysvětlit pouze jako důsledek impulzivního psaní.
Přes všechny mé výhrady ovšem musím uznat, že se Země kanibalů v rámci survival splatterpunku povedla. Z některých popisů se mi dělalo právě tak špatně, jak autor zamýšlel. Nebere si servítky a už vůbec nezná slitování, ať už se čtenářem nebo s hrdiny.

SimonDobes

Čakal som na čas, kedy kniha od E. Pochu dostane odo mňa plný počet. Tá chvíľa práve nastala. Cez moje obľúbené Dušičky, ktoré som čítal od neho ako prvé, Kontakt, ktorý mi príliš nesadol, výborný Dom 490 s prepracovanou psychológiou postáv, vydarení a nechutní Oni, oddychový Svet je plný démonov s netradičnou témou u autora ku Beštii, ktorá má výbornú tému, no spracovanie nebolo až tak bravúrne. A teraz Kanibali. Keďže slovenské vydanie sa vypredalo, nedostal som sa k tomuto príbehu. Keď vyšlo toto nové, musel som ho mať.
Kniha má veľmi dobré vykreslené postavy, ku ktorým sa dá vytvoriť vzťah. Atmosféra je naozaj výborná - dej i prostredie ma do príbehu úplne vtiahli. Autor od začiatku buduje napätie. Má naozaj dobrý štýl písania - číta sa to ľahko a rýchlo. Je to taká jednohubka, podľa mňa ideálna na letné horúce dni.

Tereza137

Bože můj... To byla upřímně celkem dost blbost...

Hlavní postavy jsou prostě odkázány hned na začátku knihy na smrt, nemohou se bránit, nemohou utéct (a když už se jim to cca povede, tak udělají několik x y banálních chyb, které jsou nepochopitelné). Takže prakticky je tato kniha jen o mučení (které je průměrné, protože i kanibalové v knize 15 mínus byli lepší, bylo to více promyšlenější, akčnější, než v této knize). Nevím vůbec, jak tu knihu hodnotit. Prostě průměrný gore horor (ani ne B horor, ale C).

Hodně jsem se na tu knihu těšila a jsem velice zklamaná. Přes půlku knihy jen čtete to, jak se snaží kanibalové umučit Slovenské turisty a jak je znásilnit atd (ano v knize je aspoň 20% erotiky, která se nedá ani číst).

Mám koupenou i Bestii od tohoto autora a upřímně hodně váhám, jestli ji vůbec začít číst...
Knížce dávám takové hodně slabé 2/5*.

davidurban1973
27.11.2021

Dobre napsané dobrodružství v džungli, které mě vrátilo do minulosti, kdy jsem viděl ty staré kanibalisticke italské horory.
Děsivé scény porcování a mučeni vloženy ve správnou chvíli a ani bych neřekl, ze by to autor nějak moc přeháněl s podrobnými popisy - děsivá je už podstata toho co domorodci prováděli.
Pohodové čtení, které shltnete během dne či dvou.

Ditules
08.09.2021

Opět děsný kentus. :D

tetanurae
25.08.2021

Jasný jako facka.
Marko, Jojo, Nina, Renáta, Viktor. Pětice študáků si to mašíruje ze Slovenska rovnou do Peru. Nevynechají Limu, Cuzco a dále, jelikož potkají místního mladíka Solomona, pokračují do nedotčené džungle, aby se podívali na úchvatný vodopád a ostatní dechberoucí scenérie.

V těchhle podělaných (rozumějte prokletých) lesích však přežívá jistý primitivní kmen, který nemá ani v nejmenším náladu na kanastu u táborového ohýnku.

Co říct a co raději ne.
Mark touto knihou vstoupil, ještě nepolíben, do světa románů (ačkoli tohle je spíše novela) a udělal v něm parádní bordel. Prostě, chápejte, že na Slovensku nebylo do té doby zvykem psát slashery na papír. A to byla chyba, kterou Mark úspěšně napravil.

Netroufám si hodnotit propracovanost díla, jelikož bych jen stěží nějakou hledal, stejně jako pointu toho všeho, ale o to tu přeci nejde.
Hloubat můžete u Aristotela nebo Augusta Comta. Tohle je nářez, plný sexu, násilí a zvrácenosti (kterou v té době Mark ještě piloval, takže není stoprocentní). Jestliže vám nevadí bezduchý krvák, budete nadšeni.

A celkově? Místo v knihovně by tenhle podařený debut určitě měl mít, třebaže má nulovou přidanou hodnotu.

Celkové hodnocení 70% -hluback-

maximus13
18.08.2021

Bohužel jsem zklamán. Takto nevytěžit téma lidožroutů je opravdu veliká škoda. A kniha od 18+ tak to vážně ne. Přišlo mi to jako kdyby pan spisovatel Pocha vzal závěrečnou kapitolu z knihy 15 minus (tam je to opravdu popsáno drsně) trošku to zjemnil a na základě "varování" na obalu knihy začal nabízet jako prvotřídní horor o kanibalech. Ale neskočte na lep. V žádném případě to není žádná hrůza, ze které by vám nešlo usnout.

Trhlina
Trhlina