Krajina kanibalov

Mladí Slováci - Nina, Jojo, Marko, Renča a Vik - prichádzajú do juhoamerického Peru spoznávať osobitosti domorodého života. Študenti sa spriatelia s miestnym chlapcom, ktorý im povie o malebnom, civilizáciou nedotknutom mieste v srdci pralesa. Rozhodnú sa ho spoločne navštíviť. Nerátajú však s tým, že raj, krotý objavili, má aj svoju temnú, odvrátenú stránku... Bezstarostný výlet sa v zlomku sekundy mení na neľútostný boj o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296544/krajina-kanibalov-peA-296544.jpg 3.737
Horory, Romány, Literatura slovenská
Vydáno, Hydra

Krajina kanibalov, 2016

Kniha Krajina kanibalov

BroDan
12.07.2019

Do čítania som šiel s rezervou, nečakal som nič hlboké a svetoborné, skrátka krvavú zvrátenosť na odreagovanie. A účel to splnilo. Skupinka mladých slovenských študentov (niektorých viac a niektorých menej sympatických - Jojove "proste" na konci vety by som mu napchal do jeho tlstého zadku) sa ocitne v rukách nemilosrdných kanibalov a po egoistických Markových úvahách zo začiatku knihy sa spustí skutočná jatka. Nechutné to bolo, zvrátené to bolo, prvky erotiky (aj keď občas nechutnej) tam boli. Dokonca musím uznať, že ma osud študentov veľmi zaujímal a s napätím som sa snažil ku koncu dostať čo najrýchlejšie (v záverečnej časti sa autor pri opisovaných zvrátenostiach teda riadne opustil). Aj pár dobre zvládnutých emócii tam bolo. 4* s ohľadom na cieľovku a žáner.

NemmamSlov
31.07.2018

Ze by ma to nejak extra zaujalo, tak to nie. Vzdy privitam ked sa v knizke objavi nejaky sex, krv a nejaky ten akcny hrdina, ktory bojuje co mu sily stacia. V tomto diely som to od pana E. Pochu dostal a dokonca aj napad s kanibalmi nebol zli, ale aj tak tomu co si chybalo. Hold, cital som uz aj lepsie od tohto spisovatela, nabuduce to snad nebude take sklamanie.

Calix
05.03.2018

Mam rad zaner horror, ale toto ma teda vobec nebavilo. Ako sam autor o sebe pise ze ma rad Bckove horrory tak aj kniha bola napisana. Hlavne koho bavi pol knihy citat len o sexe a atd. Proste cakal som ze navodi mrazivu atmosferu ale tej som sa nedockal. Pre mna kniha bola velke sklamanie.

ivana1975
26.01.2018

Toto bola ina jazda. O par komentov nizsie zaznela veta: Úchylný mini porno-krvák a toto je naozaj vystizne. Mna osobne to velmi bavilo

LMFantasy
28.09.2017

Kniha je písaná pútavo. To jediné, čo by vás mohlo zastaviť je jej samotný obsah. O postavách sme sa toho príliš nedozvedeli. Podrobne tu máme opísanú predovšetkým smrť, ktorú sprevádza nekonečná dávka vulgarizmov. Obľúbenú postavu som ani nemala, ale na nervy mi liezol Jojo a jeho (na šprta) značne obmedzený slovník a vyjadrovanie, proste... :D Prišiel mi skôr ako vyhulená hlava. Marko, skôr ako Blawacke dieťatko odchované na zlatých retiazkach a Rytmusovi. Vik musel byť metalista alebo rocker, bol jediný normálny a súdim to i podľa foto v knihe :D
Upozorňujem, že hoci mne opisy v knihe so žalúdkom nič neurobili, tak sú ozaj celkom podrobné a dosť chladnokrvne popísané. Mne osobne v knihe chýbal cit. Jediný citový náznak som zaznamenala u Marka po Renčinej smrti a u Joja na konci knihy. Skoro dojímavé, ale len skoro :D Vikova smrť "hrdinská" smrť, tomu tiež veľmi nepridala.

Záverečné zvrátenosti boli prehnané - veľmi, veľmi, veľmi prehnané - ale ako sa zdá, tak veľké finále musí byť...

smazenaryba
24.06.2017

Hrdinovia Krajiny kanibalov si síce podkladajú krivé stoly historickými detektívkami od Červenáka, no ich duchovný otec bude musieť napísať ešte pár takýchto kníh, aby sa nimi dalo vôbec niečo podložiť. Ale seriózne. Mark E. Pocha vie písať, no prial by som si, aby svoj talent preveril väčšími ambíciami. Sex a brutalita sú fajn, ale pôsobivosť podobných scén stúpa a klesá s celkovým kontextom. Páčili sa mi pasáže, ktoré sa venovali opisom zla, ktorým boli domorodci posadnutí. Vtedy som sa cítil, že v rukách držím hororovú knihu a nie len tanier jarmočného gulášu plný vnútorností a odrezaných penisov.

martinstefko
23.02.2017

„Krajina kanibalov“ vám nabídne přesně to, co očekáváte. Dá vám drsnou zábavu, kterou snesete jen v případě, kdy vám nevadí pořádné gore. Ale přitom je to kniha, která má příběh, má i myšlenku a finále je docela mrazivé. Mark E. Pocha je rozhodně jedním z největších slovenských hororových talentů a nebojí se jít do brakové literatury, protože ví, co jí chce sdělit.

kristina6651
16.01.2017

Perfektní horror se vším všudy. Zajímaví hrdinové, jejich proměna v šokujících podmínkách,. vše šlape, jak má. Příběh je ozvláštněn nadpřirozenem i osudovostí. Mile mě překvapil i formát (pohodlně čitelný a dobře skladný), připomínající mi staré detektivky, které jsem jako malá tajně louskala na naší chatě.

Trhlina
Trhlina