Krasočíška Krasočíška komentáře u knih

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Ellen byla krajně nesympatická postava a definitivně si to u mne rozlila tím, jak si myslela, že z rakoviny se dá vyléčit silou vůle a když se Patrikova manželka nevyléčila asi dost nechtěla. To je fakt na pěst. SOILER Musím říct, že jsem těžce nesla, jak ten Patrick zneužil Saskii. Využil ji, aby se dostal z depresí po smrti ženy, aby se mu postarala o syna, začala ho milovat a brát jako vlastního a pak se na ni vykašlal. Vyznění je smutné, ale pravdivé. Život prostě není fér. Pro Patrikova chlapečka by bylo lepší, kdyby zůstal otec se Saskií, která ho zbožňovala a své dítě neměla. Ellen v závěru myslí na to, jak moc miluje svou novorozenou dceru a vůči nevlastnímu synovi se vyhraňuje dost lhostejně jakože "co se dá dělat, vlastní je vlastní". SPOILER

03.11.2016 3 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Mám pocit, že jsem si objednala štrůdl, ale pekařka do něj dala místo jablek žužu a kilo cukru navíc.

Těšila jsem se, že se dozvím něco o (krvavé) historii Skotska. Bohužel příběh byl přeslazený až běda. Postavy z historie mi nepřipadaly "živé", ale ploché a schématické. Škoda. Téma bylo dobré.

25.10.2016 2 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Nebyla to špatná knížka. Víc než detektivní linie zaujme čtenáře krajina a lidé Laponska, jejich kultura, o které jsem toho tolik nevěděla. Vzhledem k tomu že mám slabost pro Sever celkově, musím hodnotit výše, než kdyby se příběh odehrával třeba v maďarských rovinách...

01.11.2016 4 z 5

Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích Vítězslava Klimtová

Úžasná kniha, nápad i provedení.

31.10.2016 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Můj oblíbený dívčí románek...

01.11.2016 4 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

krakonos.kraken: Myslím, že je prakticky vyloučené, aby někdo s minulostí a výchovou jakou se dostalo hlavnímu hrdinovi, byl "emočně vyrovnaný". Člověk je dělaný na to, aby vyrostl v rodině. Ústav vždycky způsobí deprivaci :-)

31.10.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Musím říct, že se autorce podařilo vzbudit ve mně soucit vůči Ráchel. Ostatní ženské postavy byly skutečně na ránu. Budované napětí dobře gradovalo, takže pro mne dobrá kniha.

31.10.2016 4 z 5

Příšera Příšera Christopher Pike

Těžká nostalgie. Jednoznačně nejlepší knížka ze série Stopy Hrůzy.

25.10.2016 4 z 5

Honička za Harrym Winstonem Honička za Harrym Winstonem Lauren Weisberger

Tak to už byla nuda. Je vidět, že když autorka nečerpá ze svých zkušeností, nedokáže vytvořit soudržný a poutavý děj. Nuda, klišé, bez spádu...

02.11.2016 2 z 5

Všechny důležité kontakty Všechny důležité kontakty Lauren Weisberger

Slabší než Ďábel nosí Pradu, ale stále vcelku zábavné. Takový klon.

02.11.2016 3 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Vtipná knížka, která těží z osobních zkušeností autorky. Zajímavý pohled do zákulisí Vogue, pardon Runway... :-) Lauren popisuje, co sama zažila. Její konec mi připadá uvěřitelnější, než ten ve filmu, kde děsivá šéfová prozře a pochopí, co v ní má či spíše měla.

02.11.2016 4 z 5