kralicekP. kralicekP. komentáře u knih

Pirátovo oko Pirátovo oko Guy Bass

(SPOILER) Záplaťak a jeho parta nestvůr vždy viděli v Záplaťákovi piráta.
On nemohl opustit hrad Grotestikn, protože mu to profesor nařídil. Záplaťák
se nakonec rozhodl postavit loď. Šel vstříc dobrodružstvím.
Než vyjeli, zachránili šíleného profesora, který se o hrad staral.
Nakonec zjisťil, že pirát není, ale že ho baví být pirátem. Knížka se mi líbila, přečetl jsem ji za týden.

30.01.2022 5 z 5

Soukromý detektiv Perry Panter a myší mafie Soukromý detektiv Perry Panter a myší mafie Markus Grolik

(SPOILER) Perry Panter je kocour, který dělá soukromého detektiva.
Se svým kamarádem Albertem se snaží chytit myší mafii. Ta Albertovi vyhrožuje.Když jim nedá všechen sýr, tak zastraší zákazníky z Albertovy pizzerie.Perry Panter vymyslel past, aby myši pochytali a trochu si i vydělali.
Nakonec vše dobře dopadlo a k Albertovi pořád chodí zákazníci.

23.01.2022 4 z 5

Kopyto a Mňouk honí superhvězdu Kopyto a Mňouk honí superhvězdu Miloslav Švandrlík

(SPOILER) Kopyto a Mňouk jsou dva puberťáci, kteří se chtějí stát detektivy.
Zachránili třeba chlapce jménem Bičiště ze zajetí.
V tomto díle se psem Baskervilem chytají super hvězdu.
Ona totiž neví, že ji přijali na školu, tak utekla.
A Mňouk s Kopytem jí musí sdělit, že ji na školu přijali.

20.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Filemón a Baucis
Bohové Zeus a Hermés sešli z Olympu na lidskou zem. Jak se stmívalo, poslal Zeus Hermése sehnat nocleh.
Hermés přišel smutný zpátky, ačkoli obešel všechna stavení bohatých lidí, nikdo je nechtěl ubytovat.
Přišli k chatrči, Filemón a Baucis je přijali.
Nachystali jídlo, spaní a vše ostatní pro přenocování. Když hostům nalévali víno, zjistili, že je navštívili bohové. Zeus odměnil hostitelskou dobrotu. Jejich chudou chatrč proměnil v krásný chrám. Bohové zatopili domy boháčů vodou. Než se bohové rozloučili s Filemónem Baucidou, mohli si stařečkové každý přát jedno přání. Přáli si, ať umřou ve stejnou dobu. Než umřou budou se starat o chrám. Jak jejich čas nadešel, proměnili se oba stařečkové ve stromy, a když vítr zavane, dotýkají se větvemi.

Osnova
Úvod: Bohové sešli z nebes
Stať: Filemón a Baucis
Závěr: Dosáhli odměny

12.12.2021 1 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

(SPOILER) Robinson Crusoe byl anglický obchodník, který obchodoval s otroky a se zahraničním zbožím. Podnikl spoustu lodních výprav. Jednou jejich loď ztroskotala na neznámém místě uprostřed oceánu. Robinsona v bezvědomí vlny vyvrhly na souš. Zjistil, že jediný z lodi přežil. Usídlil se na ostrově, vybudoval si domov v jeskyni, musel si zajistit vše nezbytné k přežití. Pěstoval obilí, založil chov koz, naučil se hrnčířství, šít oblečení z kozí kůže, udit maso, lovit zvířata. Začal si stavět loď, aby mohl opustit ostrov. Ochočil si papouška Pollyho, kterého naučil mluvit.Jednoho dne zpozoroval stopy po kanibalech. Když se s kanibali setkal, zachránil Pátka, který mu byl nadosmrti věrný, naučil ho mluvit anglicky a vysvětlil mu evropské zbůsoby chování. Zároveň pochopil, že ostatní civilizace nejsou horší než Evropané. Na ostrově Robison strávil 24 let a zpátky do Anglie se dostal, protože pomohl kapitánovi, kterého jeho vzbouřena posádka vysadila na ostrově. V Anglii svůj příběh daroval Danielu Defoovi. S Pátkem potom pořídil loď a začali výzkumnou plavbu kolem světa .
Úvod:Ztroskotání
Stať: Ostrov
Stať: Ponaučení
Závěr: Návrat domů

11.12.2021 odpad!

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

(SPOILER) Prometheus jako potomek božského rodu Titánů, se naučil poznal sílu země a přírody. Postavil sochu prvního člověka, bohyně
Athéna dala život soše. Tak vznikl na Zemi lidský život. Prométheus lidi naučil číst,psát a počítat.
Diovi se však nelíbilo, že lidi nenaučil uctívat
bohy, tak mu dal rozkaz, ať dá oběť bohům. Prométheus poslechl, však chtěl Dia obelstít. Zabil býka a hromadu kostí zalil tukem tak, aby se krásně leskly,maso potom schoval do kůže býka. Zeus sešel z nebes a věděl, že ho chce Prometheus obelstít, nevykazoval hněv, a tak si naschvál vybral kosti zalité tukem. Potom Prometheus odhrnul tuk a šli vidět kosti, ukázal maso býka ,které krásně zavonělo. Aby lest Promethea potrestal,
Zeus zhasil všechny ohniště. Prometheus se vydal k Olympu a ukradl oheň, aby pomohl lidem. Pečené pokrmy a jejich vůně stoupala až k nebesům a dotkla se i Diova nosu. Zeus tedy přikázal ať postaví krásnou sochu ženy. Všechny, bohyně a bohové dali Pandoře nadlidskou krásu a Zeus jí dal zlatou schránku. Potom ji poslal za bratrem Promethea. Prometheus varoval bratra, aby si žádné dary od bohů nevzal, ale při pohledu na krásnou dívku, vše zapomněl. Zeptal se jestli schránku může otevřít, otevřela jí a z ní vyletěly všechny hrůzy světa. Domovy lidí napadaly nemoce a hned za nimi smrt. Potom Zeus přikázal, ať Promethea přikovají ke skále. Po tisíciletí Prometheus nežádal o smilováni, tak Zeus poslal vražedného ptáka, aby se z Promethea nasytil. Ráno se Prometheus uzdravil a pták měl zase jídlo nachystané. Promethea zachránil Diův syn. Aby byla klenba naplněná, musel Prometheus po celý život nosit na prstu kovový prsten, s kouskem skály.Proto se nosí drahé kameny na prstenech, aby se takto uctíval Prometheuv hrdinský čin

Úvod: Prometheus
Stať: Rozlobený Zeus
Závěr: trest Promethea

05.12.2021 1 z 5

(SPOILER) Trojská válka
Královskému páru ve městě Troja se narodil syn Paris.Protože věštba předpověděla, že královský syn zničí celou Tróju, odnesli jej do hor.
Parise se ujala medvědice. Potom ho vychovával pastýř. Jednou uviděl 3 bohyně. Nejkrásnější z nich měl dát jablko.Paris dal jablko Afroditě a ona mu slíbila nejkrásnější ženu na světě. Zbylé 2 bohyně se urazily.
Nejkrásnější ženou na světě byla Helena, manželka řeckého krále Menelaa. Paris se vypravil na jeho dvůr a Helenu unesl do Troje.
Všichni významní muži Řecka vyrazili do Troje potrestat Paridův čin, tím začala Trojská válka.
Na straně Řecka bojoval Achiles.
Achiles byl neporazitelný bojovník, protože ho namočila matka do kouzelné řeky Stix. Ale pata byla jeho zranitelné místo. Ta nebyla namočená.V trojské válce, která trvala deset let, padl Achles i Paris. Nakonec zvítězilo Řecko díky lsti s trojským koněm. To bylo velké dřevěné monstrum ve kterém se ukryli vojáci. Když město Trója přijalo tento dar a koně pustili za hradby vojáci vyskočili a město zničili.
Tak se vyplnila věštba, a od té doby se o škodlivém daru říká, že je to Danajský dar. Tak jak byl Trojský kůň.

Úvod: Paris
Stať: Unesení Afrodity
Stat´: Válka
Závěr: Poražení Tróje

04.12.2021 1 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

(SPOILER) Will je velice mrštný a hbitý kluk .Vždy se chtěl stát rytířem jako jeho otec.Svého otce neznal, jen věděl ,že to byl rytíř. V den vybírání škol Will požádal o bojovou školu. Ale pan král odmítl.Will sice byl velice hbitý, mrštný, dokázal splývat s okolím , ale nebyl velký a byl vychrtlý.Tak se stal hraníčářem .Naučil se střílet z luku a jezdit na koni .Willa a jeho mistra Halta pozvali na hraničářskou schůzi. Zjistili že se nepřátelé blíží .Halt a většina hraničářů jeli a snažili se je zastavit.Nepřátelé byli velice silní a zranili všechny hraničáře .Will zachránil hraničáře.Za odměnu si mohl vybrat bojovou školu.

21.11.2021 4 z 5

O zvířátkách pana Krbce O zvířátkách pana Krbce Stanislav Havelka

Pohádka je velmi chytlavá ilustrace nejsou nejlepší .Líbilo se mi ,že v knize nebyly zbytečné věty .Dnes jsem zjistil, že máme druhý díl , strašidla na Kulíkově, těším se na pokračování . (Kocour Kokeš je jako Pepek námořník)

19.05.2021

Tajemství 13. nástupiště Tajemství 13. nástupiště Eva Ibbotson

Knížka se mi nelíbila. Ilustrace
mi připomínaly Moneta.
Nechytil mě děj a nelíbilo se mi
,že protahovali konec.
S knížkou jsem nespokojen.

16.04.2021 odpad!

Utržený ze řetězu Utržený ze řetězu Dav Pilkey

Jsou tam pěkné hlášky. Nasmál jsem se u některých stran. Je to prostě komiksová dětská klasika.

11.03.2021 5 z 5

V Dlouhonosech zlobí čerti V Dlouhonosech zlobí čerti Jiří Kahoun

Knížka se mi velmi líbila, lepší by bylo číst ji o Vánocích. Nelíbil se mi otevřený konec. Knížku jsem dostal od spolužačky k narozeninám. Ilustrace jsou pěkné.

11.03.2021 4 z 5