Kosta96 Kosta96 komentáře u knih

Václav Kadlec: Já to nevzdám! Václav Kadlec: Já to nevzdám! Jan Vacek

Zajímavá kniha. Hlavně proto, že Václav Kadlec byl poměrně otevřený. V knize popisuje svoje začátky, dobré období ve Spartě, zdravotní i osobní problémy, které bohužel výrazně zbrzdily jeho kariéru. Líbí se mi i rozhodnutí samotného hráče sypat si popel na hlavu a přiznat spoustu chyb, které během angažmá v zahraničí udělal, a které také přispěly k zabrzdění jeho kariéry.

Sparta – Slavia: Rivalové navěky Sparta – Slavia: Rivalové navěky Milan Macho

(SPOILER) Rivalita, která přetrvala několik generací a skutečně bude rivalitou navěky. Kniha obsahuje zajímavosti ze spousty těchto největších fotbalových zápasů u nás. Také spoustu fotografií. Je koncipována tak, že zkušený sportovní novinář informuje o historických okamžicích obou klubů a těchto utkání, začínající elévku. S tou má nakonec také lehký románek. Myslím, že by se kniha bez toho úplně obešla a stačilo by prostě jen rozebrat historii těchto zápasů z pohledu autora. Bez nějakých smyšlených postav.

Červenka Červenka Jo Nesbø

Harry Hole rozplétá velmi složitý příběh z druhé světové války, který má kriminální přesah do současnosti. Za mě lepší, než Netopýr i Švábi. Obzvlášť pro ty, kteří mají rádi zamotané příběhy s nečekaným koncem určitě doporučuji.

Švábi Švábi Jo Nesbø

Druhé dobrodružství Harryho Holea mě nezaujalo tolik, jako to první. Rozhodně se ale nejedná o špatné čtení. Naopak jde o kvalitní detektivku, kde nechybí napětí a překvapení.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha se mi líbila. Postupné rozplétání toho, kdo je vrahem a co je jeho motivem k vraždám je napínavé a dá se přečíst takřka jedním dechem.

02.02.2024 4 z 5

Bilbo Pytlík se coby pohodlný hobit rozhodne vystoupit ze své komfortní zóny a přidat se k výpravě Thorina Pavézy a jeho trpasličích druhů. Cílem je osvobodit Erebor ze spárů mocného draka Šmaka. Kniha se velmi dobře čte, má spád a dá se přečíst za jeden večer. Je mnohem méně temná, než následující trilogie. Určitě ale doporučuji nejdřív přečíst právě Hobita. Největší událost v něm pak přímo ovlivní, co se bude dít v dalších knihách.

02.02.2024 4 z 5

Rebel - osobní zpověď Tomáše Řepky Rebel - osobní zpověď Tomáše Řepky Karel Felt

První kniha kapitána Sparty, rebela, buřiče a muže se samými blikanci. Není to špatné čtení, ale existují i lepší autobiografie. Obzvlášť sparťanští fanoušci si mohou přečíst zajímavější knihy o jejich klubu nebo jeho hráčích.

Český fotbal Český fotbal Petr Zapletal

Jako fanda Sparty jsem si knížku pořídil, abych měl památku na velmi úspěšnou sezónu. Spousta informací o celém ročníku, všech týmech, jednotlivých zápasech a kompletní statistiky.

02.02.2024 4 z 5

Železná Sparta 130 let (1893–2023) Železná Sparta 130 let (1893–2023) Vítězslav Houška

Pro mě, jako fanouška Sparty je to naprosto úžasné dílo. Kompletní historie fotbalové Sparty od nelehkých začátků, vládnutí Evropě, až po poslední velký úspěch v podobě titulu pod Brianem Priskem. Kromě informací o klubu samotném zde naleznete i spoustu informací o jednotlivých hráčích, trenérech, majitelích, stadionu a zkrátka všem, co formovalo tento fotbalový klub a jeho bohatou historii.

02.02.2024 5 z 5