konstelanski konstelanski komentáře u knih

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

autobigrafický příběh života odpočítávaného počtem vypitých panáků.. London ve svých knihách jakoby seděl vedle na židli a vypravoval celý příběh osobně.. a mohlo se zdát že v určitých chvílích se kniha mohla měnit v zrcadlo.. ikdyž řekl bych spíš že zřídka.. každopádně skvělá kniha

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

první a nejspíš i nejlepší díl ze série.. z pohledu celku, steampunková pohádka o tajné lásce a velkém poslání z jinak nádherného světa obřích rakousko-uherských kráčejících strojů a Darwinových živých vzducholodí první světové války.. škoda, že jsem ji nečetl jako mladší.

Vaše bludy Vaše bludy Wayne W. Dyer

neuvěřitelné v jak velkém bludu jsem žil.. :D

03.02.2018 3 z 5

Snadná cesta jak přestat kouřit Snadná cesta jak přestat kouřit Allen Carr

Výborná knížka.. devět dní jsem nekouřil.. ale neberte to zle.. on je to pravděpodobně možná i můj rekord.. :D

Faktótum Faktótum Charles Bukowski

první kniha od Buka.. a něco takového jsem vlastně i čekal.. krátké kapitoly ze života nekompromisního zhýralce.. kniha mi protekla hlavou jako písek mezi prsty.. a kdyby se mě někdo zeptal na pocity po přečtení nejspíš bych řekl něco ve stylu seru na ni jdu se napít..

03.02.2018 3 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

někdo se mě ptal jestli je to ta kniha o nacistickém vojákovi.. řekl jsem mu ne, je to o vojákovi co je náhodou němec za druhé světové války.. celou knihu jsem se cítil jako bych se procházel po zničeném Werdenu, schovával se s nimi v bunkru a přečkával nálety.. Remarque vdechl život (nebo spíš smrt) zimě i ohni a celý příběh je tak nějak opravdový.. nevyhnutelný konec mě dostal i přesto že jsem ho trochu tušil.. dobrá kniha

03.02.2018 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Detektivky zrovna moc nečtu.. ale žánr bývá u dobrých knih irelevantní.. každopádně ZP je i první co čtu od Miniera.. a bude i poslední.. zavřel jsem jí zhruba v polovině.. nejvíce mě štvalo asi ty neustálé odkazy (na značky aut, filmy, atd..) kterými se autor snažil celou dobu navodit atmosféru důvěrnosti.. na mě to působilo tak že o to víc jsem tomu příběhu nevěřil.. stejně jako překvapivá propletenost všech různejch postav v této knize.. napínavé to místy bylo, to jo.. ale v nějakém bodě mě osudy všech hlavních a vedlejších hrdinů přestaly zajímat

03.02.2018 2 z 5

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Ačkoliv mám Asimova rád.. příběh o souložících obláčcích ektoplazmy mě z neznámého důvodu tak otrávil že sem musel knihu po sto stranách zavřít.. což často nedělám.. někdo mi po čase prozradil poentu, která je zajímavá.. takže se k ní možná ještě někdy vrátím.. ale brzo to určitě nebude

03.02.2018 1 z 5

Jonathan Strange & pán Norrell Jonathan Strange & pán Norrell Susanna Clarke

fantasy pro dospělé.. možná že nejlepší co jsem kdy četl.. žádné špičaté klobouky ani draci.. jen dva mágové v 19. století

03.02.2018 5 z 5