kolacky kolacky komentáře u knih

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Sama bych po podobné knížce nesáhla, půjčila mi ji kamarádka, že by se mi mohla líbit. Měla pravdu, bylo to zajímavé čtení o ženském přátelství a pospolitosti, byť byla každá jiná. Držely spolu proti mužské hlouposti a šovinismu a každá se svým způsobem dočkala svého štěstí.

16.06.2024 5 z 5

Kozlík a dračice Kozlík a dračice Ivana Nováková

(SPOILER) Třetí díl je pokračování v ději. Někoho už nepotkáme, někdo do příběhu nastoupil... Obrečela jsem Větvičku a zahradu. Snad se najde další šikovný vílen se zelenými prsty. Jinak - Kozlík byl jedinečný a sladký a museli jsme mu přát dobrý konec!

Bellis a dračí král Bellis a dračí král Ivana Nováková

Velice příjemné pokračování. Dozvíme se něco o dalších hrdinech ze zajímavého světa, kde draci nejsou prvoplánově zlí, starají se o své lidi i víly a ostatní. A každý si zaslouží druhou šanci... i Artagan.

Serafína a drak Serafína a drak Ivana Nováková

Perfektní počtení! Napínavé a neobvyklé, naprosto srovnatelné se zahraničními autorkami. Nebudu spoilerovat, ale těším se na druhý díl.

Ďábelské srdce Ďábelské srdce Linda Castillo

Kate je prostě nejlepší. A ke všemu má konečně kousek toho soukromého štěstí...

07.06.2024 5 z 5

Doupě vlkodlaka Doupě vlkodlaka Peter Tremayne (p)

Napínavé události jako vždycky. Proč se pokaždé najdou lidi, kterým nestačí to, co mají? Pak jsou z toho jenom problémy, které naštěstí umí leckdo (Fidelma) rozplést a vyřešit. Jen kdyby se u toho nevraždilo...

05.06.2024 5 z 5

Prokleté královny Prokleté královny Catherine Doyle

Aby to nebylo jednoduché, musíme si počkat na třetí díl... Moc hezky se nám to zamotalo, každá královna má vlastní problém a nepřítele a ke všemu jednoho společného. Ani s láskou to nemají jednoduché, jak se ve správné fantasy patří. Takže, přátelé, obrnit se trpělivostí.

Rusalka II. Rusalka II. Ivana Nováková

Nemám slov. Úžasnoucnější než první díl. Parta se trhá a zase spojuje, nachází nenadálé společníky s nejasnými úmysly, ale hlavní jádro je pevné jako diamant. Silvie je skvělá a Alex je skvělá a držíme jim palce až do konce. Opět nádherná čeština, konec jako zachumlané klubíčko a opět doporučuju, všem romantikům i ostatním.

Rusalka Rusalka Ivana Nováková

Zase příjemné překvapení! Četlo se to samo a za každou zatáčkou jsem vykulila oči - to jako vážně? Paní Ivana má úžasné nápady a vládne nádherným jazykovým fondem. Doporučuju! A jdu na druhý díl!

Zpackané kouzlo Zpackané kouzlo Ivana Nováková

Moc dobře převyprávěný příběh Krásky a Zvířete, potažmo Netvora od Alex Flinnové, včetně Melanie. Protože mám retellingy ráda, sama sobě si taky občas něco převyprávím, tak tohle se mi taky zamlouvalo. Skvělá čeština, skvělé popisy, rozhovory a situace.

01.06.2024 5 z 5

Pohádky o čarodějích Pohádky o čarodějích Ivana Nováková

Strašně pěkné čtení. Neobvyklý nápad a zápletky kolem kouzel, moci a magických nepřátel i přátel, autorka mě moc potěšila a určitě si od ní budu chtít přečíst něco dalšího.

01.06.2024 5 z 5

Národní opruzení 2: Tajemství trnové koruny Národní opruzení 2: Tajemství trnové koruny Karolína Zoe Meixnerová

(SPOILER) Druhý díl byl moc dobré pokračování opruzení. Vážné až tragické události jsou věrohodně vypracované a pravděpodobně podle dostupných skutečností... ale ten konec mě dostal. Kéž by to bylo bývalo možné...

29.05.2024 4 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Hodně příjemné překvapení! Milá Zoe se s vyhrnutými rukávy pustila do našich dějin a přidala hrůzostrašnou záhadu. Vzhledem k tomu, že jsem nedávno četla Vřeteno osudu s podobným námětem, vysloveně jsem si užívala. Obojí je skvělé čtení. A obálku bych si klidně zarámovala a pověsila na zeď.

Jenom poznámečka, v kapitole Stínová výprava si pánové Tyl a Havlíček zašli spíš ke Glaubicům (Malostranské náměstí) než k Pinkasům (náměstí Jungmannovo). Chybička v matrixu...

29.05.2024 4 z 5

Konečně normální vražda Konečně normální vražda Dominik Dán

Pěkně propletené. Moc dobře vymyšlené. Já ty kluky z kanceláře 141 prostě miluju.

29.05.2024 5 z 5

Reminiscence Reminiscence Dominik Dán

Hodně drsné. Kriminalisté vyšetřují starý případ týkající se smrtí za nelegální emigrace z času studené války. Hodně zamotané, hodně utajené, samí agenti a dvojití agenti... Ale to by nebyli naši chlapci, aby tomu nepřišli na kloub. Bez zveřejnění, ale se zadostiučiněním.

Tyhle případy, kdy je pohromadě stará parta, mám nejradši.

27.05.2024 5 z 5

Stíny Halloweenu Stíny Halloweenu * antologie

Jak píší kolegové, něco je lepší, něco slabší. Jak nemáme Halloween tak zažitý, bereme tyhle příběhy jako "jenom" strašidelné. Mně se líbila Černá Máry, Království cukrových lebek a afrikánů a Jack. A "salemovský" Vilín.

Mimochodem, nádherný obrázek na deskách.

26.05.2024 4 z 5

Prokletí rodu Janoviců Prokletí rodu Janoviců Vlastimil Vondruška

Chybičky v anotaci - pan z Janovic nebyl Oldřich, ale Heřman, a jeho žena se nejmenovala Žofie, ale Hurta. A o pomoc nepožádal on, ale Petr Suda z Řenče.

Nu což. Jinak zase chytrý tah pana Vondrušky, když se vrátil v čase do mládí Jiřího Adama z Dobronína. Teď se dá vymýšlet a kombinovat, ó jé!

26.05.2024 4 z 5

Baltazar Baltazar Ivana Nováková

Vtipné a šmrncovní. Démon a vlkodlak, zapletení s čarodějnicí a zamilovaní do lidských děvčat a všemožné myslitelné patálie kolem. Líbilo se mi, že Viola nebyla křehká bytůstka a Anika se nedala zadupat okolnostmi. Snad jen s Matoušem to mohlo dopadnout líp. A mohlo zaznít i "Hej, mistře".

25.05.2024 5 z 5

Jedovatá stopa Jedovatá stopa Colleen Cambridge (p)

Druhá výborná kniha s Phyllidou. Skvělý mozek a bystrá hlava je nade všechny přitroublé policajty, obzvlášť když má za sebou paní Agathu.

25.05.2024 5 z 5

Woodhill Woodhill Eleanor Corvin (p)

Zajímavá knížka, jiná než Smrtky a spol. Slupku po slupce se dostáváme k tajemstvím postav - Lexi, strážců, správce, chodce majordoma, Abby, Gertrudy... Poslední kapitoly mě vážně dostaly, zamilovala jsem si Aarona i Grace. A opravdu by to sneslo pokračování. Co bylo potom. Co bylo s Lexiinými rodiči. Jak se snášela s Caroline. Co James a Ruby...

22.05.2024 5 z 5