kolacky kolacky komentáře u knih

Bouře nad Pořešínem, Louzek aneb havrani táhnou k jihu Bouře nad Pořešínem, Louzek aneb havrani táhnou k jihu Radovan Procházka

Úžasně barvitým jazykem popsaná dobrodružství mladíků na jihočeském panství pana Bavora ze Strakonic. Purkrabí na Pořešíně hájí svoje panství proti lupičům, nájezdníkům z jihu a lesním lapkům a jeho syn s přáteli se ochotně zapojují. Děj se odehrává kolem roku 1308, kdy se bojovalo i o český trůn. Knížka je pěkně ilustrovaná.

08.05.2024 5 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

(SPOILER) Příběh pojatý z neobvyklého úhlu. Olomoucká služtička, její bratr truhlář, pyšné a primitivní paničky, mladí a naivní komunisté... a k tomu magie starých bohů. Nebylo by jednoduché mít takovou těžkou úlohu, jako měla Žofi...

A nádherná obálka!

08.05.2024 4 z 5

Průvodce Věkem přízraků Průvodce Věkem přízraků Lenka Poláčková

Kde by se dala tahle knížečka sehnat? Kdo víte, pomozte, díky.

05.05.2024

Mrtvý luh Mrtvý luh Otomar Dvořák

Pěkně horrorové!

05.05.2024 4 z 5

Smrt v domě Gillespieů Smrt v domě Gillespieů Darcy Coates

Titulní povídka byla pro Darcy typická, ženská hrdinka ve strašidelném domě a musí si sama poradit s horrorovou situací. Další tři příběhy jsou nejen horrorové, ale i vošklivé, brr... Obzvlášť Figuríny.

05.05.2024 4 z 5

Bůh lovu Bůh lovu Věra Mertlíková

Typická paní Mertlíková, napětí, záhady a historie skoro pohanská. Taky taková drsnější romantika, chlapi a ženské prostě k sobě patří. Skvělé popisy zimy a krajiny, obzvlášť močálů... Úplně jako obrazy. Těším se na další knížku!

04.05.2024 5 z 5

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Vím, že pan Dvořák píše zajímavě, znám některé jeho knížky s hororovými povídkami. Ale že dokáže takhle fantasticky skvěle popsat dobu obrození i Bachova absolutismu, všechny ty nadšené vlastence, které známe z dějepisu nebo hodin literatury, to je vážně nádherná věc. Jako by tam čtenář byl s nimi. Určitě doporučuju každému dobrému Čechu, mladému, starému i v nejlepším věku. A další kapitola sama o sobě jsou záblesky fantazie a pohádek, které KJE prožívá - jak ho v jeho tvorbě ovlivnily. Moc krásné čtení.

04.05.2024 5 z 5

Ticháček Ticháček Veronika Černucká

Výborně vymyšlené. Na vraha jsem si musela počkat až na samý konec. Taky mi připadá, že Tařiny případy jsou čím dál závažnější, ne tak odlehčené jako ty první. Ale skvělé jsou pořád.

01.05.2024 5 z 5

Labyrint ticha Labyrint ticha Stanislav Brabec

Strašidelné a zmrzlé... Konec dobrý, všechno dobré, že. A myslím, že hrad, následně vystavěný k ucpání díry, bude úžasná Houska.

01.05.2024 4 z 5

Šťastně až po smrti Šťastně až po smrti Eleanor Corvin (p)

No tedy, takového sexu! Takových vášní! Konečně se toho pravého dočkaly všechny holky. Jinak dobré zakončení série. Jezdci se mi moc líbili. A už se těším na Woodhill.

01.05.2024 4 z 5

Podíl viny Podíl viny Veronika Martinková

Dalo se to číst, ale tak trochu klopotně. Ten motiv tam byl znát. A vyšetřovatelé mi k srdci nepřirostli. Další díly si odpustím.

A ještě - jednak obdivuju lidi, kteří před snídaní uběhnou deset kilometrů, jednak se jim strašně divím...

29.04.2024 3 z 5

Soused na zabití Soused na zabití Lusy Adams (p)

Líbilo. Jak se naháněli po netu a přitom... no, přečtěte si to. Vtipné, kamarádské, sem tam trochu vážnější tón, ale vcelku příjemné čtení.

28.04.2024 4 z 5

Mrtvá z Deptfordu Mrtvá z Deptfordu Ann Granger

Lizzie mám ráda od první knížky. A s Benem jsou výborný pár i na pátrání, jakkoliv se to šéfovi nelíbí.

26.04.2024 4 z 5

Království za Džbán Království za Džbán Jiří Dobrylovský

V množství historických knížek je tahle na dobré úrovni. Rytíř Blahota a mnich Kryštof jsou chlapi, kteří mají charakter.

A rok 1310 se pak dobře pamatuje :-)

26.04.2024 4 z 5

Kam tě vítr zavane Kam tě vítr zavane Rainbow Rowell

(SPOILER) Procítěný závěr příběhu. Je jasné, že ti, kdo měli magii na dosah, Smithovi lehce a rádi uvěřili...

Někdy bylo člověku Simona líto, jak se potýkal se svými problémy. Ještě že měl Baze. Shepherdovi prostě musíte držet palce, aby ho Penny nějak vysvobodila. A Agáta dost překvapila, to teda jo. Ale s kozama jim bude dobře.

24.04.2024 4 z 5

Neobyčejní Neobyčejní Sarah Addison Allen

"Jestli tě lidi ve tvém okolí nemají rádi takovou, jaká jsi, najdi si nové. Je jich na světě dost."

23.04.2024 4 z 5

Leško Leško Joanna Chmielewska (p)

V první povídce mě Leško dost iritoval, takové pako aby pohledal. Ve druhé a třetí povídce se zapojili i kolegové a byla docela legrace.

22.04.2024 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Ze seriálu Přátelé jsem neviděla ani minutu, tak budu věřit kolegům z Databáze, kteří sepsali nápovědu. Billyho jsem si vychutnala i podruhé a podruhé se mi moc líbil.

21.04.2024

Láska všemu navzdory Láska všemu navzdory Sophia James

Díky Bazaru Databáze mám konečně i třetí díl téhle příjemné série.

15.04.2024 4 z 5

Nikdy se nevdám Nikdy se nevdám Sophia James

Líbí se mi malé série, obzvlášť dobrodružně romantické.

15.04.2024 4 z 5