Knižní střípky Knižní střípky komentáře u knih

Nives, co to povídáš? Nives, co to povídáš? Sacha Naspini

Naprosto upřímně - s Nives bych na kafe asi nešla. Nicméně onen rozhovor mě bavil, byť jsem u něj místy znechuceně krčila nos, poněvadž mi některé věci vadily. U tohoto kousku jsem poněkud rozpolcená, Nives mi v určitých chvílích hodně vadila, na stranu druhou se dala i pochopit. Jednala a hovořila sice docela drsně, ale ve své podstatě chtěla jen napravit dávné chyby. Protože o nich právě tento příběh byl, alespoň z mého úhlu pohledu. Říkala jsem si u něj, jak je někdy strašně jednoduché si zkomplikovat život...

15.12.2023 3 z 5

Trápení všeho druhu Trápení všeho druhu Mariana Leky

TRÁPENÍ VŠEHO DRUHU bylo jasnou volbou díky mé lásce k autorčině předchozí knize CO JE ODTUD VIDĚT. I když se nejednalo o román, nýbrž o soubor sloupků, které autorce vycházely v německém časopise PSYCHOLOGIE HEUTE, ani tentokráte jsem nebyla zklamaná. A to zrovna moc nemusím povídky, fejetony a podobné krátké literární útvary. Nicméně autorka mě opět dokázala pohladit na duši a dostat se k mému srdci. Ve svých sloupcích ukazuje naprosto obyčejný život a situace, které mohou postihnout každého z nás. Každého z nás něco trápí a je jen otázkou, jak se s tím problémem popere. A někdy ani nepopere, i to je zde zachyceno, vše má svůj čas. Obzvláště v období blížícího se konce roku mnozí z nás bilancují a přemýšlí, co se v jejich životech za posledních 12 měsíců událo. Tato útlounká záležitost vám může dodat trochu nadhledu nad svým vlastním trápením. Je až obdivuhodné, co mi těch pár stránek dalo a děkuji za ně nejen paní autorce, ale i výborné překladatelce Martě Eich. Bez debat 5*/5

15.12.2023 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Musím se přiznat, že jsem očekávala přeci jen poněkud propracovanější kousek. Když si vzpomenu na jejich thrillerovou sérii, a to z ní mám přečteno pouze prvních pár dílů zatím, tak tam bych řekla, že to mají autoři mnohem více vymakanější. Každopádně ještě zkusím další díl, až u nás vyjde, pak se definitivně rozhodnu, jestli budu v této sérii pokračovat...

13.12.2023 3 z 5

Zlatá vařečka Zlatá vařečka Jessa Maxwell

3,5*

Bylo to fajn, nicméně mám i nějaká ta ale. Teď to bude znít velice krvelačně, ale já bych opravdu ocenila více mrtvol, zvláště když kniha odkazuje na jednu klasickou vyvražďovačku, kde se to mrtvolami jen hemžilo. Myslím si, že velice brzy odhadnete, kdo se stane obětí, je to jasné jak facka. Ovšem konečné vyústění a vysvětlení za mě trošku pokulhávalo, ale u těchto feel-good záležitostí to bývá celkem běžné. Detektivní linky v nich nebývají úplně propracované. A jelikož tady jinak vše výše zmíněné bylo moc fajn, nejsem nijak extra zklamaná. Byla to taková pohodinda s jednou mrtvolkou a spoustu dobrot k zakousnutí.

12.12.2023 3 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

4,5*

Všechna tajemství, která jsou skrytá v tomto příběhu, lidské osudy, povahy a charaktery, navíc do jisté míry i detektivní linka – to vše dohromady byl tak nádherný koktejl všeho toho, co já v knihách ráda.

Pokud jste fanoušky KATE MORTON, nemusíte se vůbec bát, dostanete přesně tu KATE, na jakou jste zvyklí.

Celá recenze v záložkách recenzí od KNIŽNÍCH STŘÍPKŮ.

09.12.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Mělo to neskutečný náboj, švih, spád rychlost. A musím také říci, že to bylo opravdu mimořádně brutální, co tentokrát Carter vymyslel, bylo hodně silný kafe, v jednu chvíli jsem uvažovala i nad tím, není-li to již za hranou...

Prostě geniální...

08.12.2023 5 z 5

Vánoční kouzlo Vánoční kouzlo Helen Mortimer

Krásná dětská vánoční kniha to byla...

Prostředí knihkupectví v knihách mě vždy okouzlí a tady tomu samozřejmě nebylo jinak. I nějaké to hezké poselství pro děti zde nalezneme a vlastně nejenom pro ně...

Bez obav doporučuji k četbě s malými dětmi. Ten příběh má pár stránek, já už jsem poněkud starší kousek, ale culila jsem se u toho jak malá holka.

06.12.2023 5 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

Nemůžu říci, že bych byla zklamaná, bylo zde spoustu zajímavých momentů, ale jako celek to na mě nezapůsobilo tak, jak mohlo, a myslím si, že ten potenciál tam je, každopádně do dalšího dílu půjdu, když už pro nic jiného, tak aspoň ze zvědavosti.

04.12.2023 3 z 5

Už jsou tady Vánoce Už jsou tady Vánoce Vanda Bruckner

Jestli chcete nasát předvánoční kouzlo starých dávných časů, klidně si tuto krásku dejte. Mám sice jednu drobnou výtku, ale celkově je dojem pozitivní.

03.12.2023 4 z 5

Nemesis Nemesis Agatha Christie

Leč nerada, ale přiznávám, že NEMESIS nepatří mezi ty úplně nejlepší příběhy s Jane Marplovou, což všem vůbec neznamená, že by to byl nějaký průšvih. Ani nevím, jestli Agáta někdy nějaký průšvih napsala, pokud ano, tak o něm nevím. A vzhledem k tomu, že mám od ní přečtené naprosto všechno, co u nás vyšlo a většinu z toho opakovaně, tak toto v podstatě vylučuji.

Navíc si myslím, že zrovna v tomto kousku se docela jednoduše dá vydedukovat kdo, co, jak, proč, atd., což u autorčiných knih úplně nebývá zvykem, ona je opravdu mistryně v tom, jak čtenáři zamotat hlavu. Pokud tedy chcete říci, že jste někdy vyšetřili nějaký Agathin případ, zkuste klidně právě NEMESIS.

01.12.2023 4 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Suma sumárum tedy sice z hlediska autorčiny tvorby a z mého úhlu pohledu spíše průměr, ale tu starou dobrou Liane tam ucítíte. Jen to prostě bylo místy moc dlouhé, ztrácelo to dech a ten správný tah na branku, bylo zde zbytečně moc postav, ve kterých se občas ztrácíte. V určitých, a ne úplně krátkých pasážích, jsem se i nudila, což je škoda. Ale konec byl zase přesně dle mého gusta, to zase jo, i když se dal celkem lehce odhadnout.

28.11.2023 3 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Máte-li chuť spíše na klasický detektivní příběh, který je však okořeněný temnou a ponurou atmosférou, nemáte zájem o potoky krve a jiné drastické scény, BOUŘE je do těchto podzimních/ zimních dnů úplně ideální čtivem. Já jsem moc ráda, že už mám k dispozici 2. díl LEDOBOREC, brzy se do něj pustím.

27.11.2023 4 z 5

Kniha, kterou posypal hvězdný prach Kniha, kterou posypal hvězdný prach Nora Eckhardtová

Hodně velkou spokojenost a hodně velkou radost mi tato kniha přinesla. Další skvělý kousek nám plave v tom našem malém českém rybníčku.

Slovo originální mě napadá opravdu v souvislosti s celým tímto příběhem, originalitu a neotřelost bych ve spojitosti s touto knihou mohla skloňovat ve všech pádech. Miluji knihomolskou tématiku v knihách. KNIHA KTEROU POSYPAL HVĚZDNÝ PRACH se v rámci tohoto žánru rozhodně řadí na příčku nejvyšší.

27.11.2023 5 z 5

Ve stínu duhy Ve stínu duhy Carly Schabowski

Musím říci, že se mi VE STÍNU DUHY líbilo. Velký vliv na tom měl asi fakt, že je v této knize do jisté míry zpracován příběh z historie autorčiny rodiny, tyto osobní příběhy mám moc ráda.

18.11.2023 4 z 5

Elena to ví Elena to ví Claudia Piñeiro

Útlounká knížečka, která mi ale nedala spát, dočetla jsem ji již před několika dny, ale stále na ni myslím, nemůžu ji dostat z hlavy. Výborná záležitost. Kéž by si ji přečetlo co nejvíce lidí...

Péťova báječná dobrodružství Péťova báječná dobrodružství Miroslava Salajková

A aby nám po našich dětských hrdinech z prvního dílu BÁJEČNÁ ŠKOLA PANA SCOTTA nebylo smutno, dočkali jsme se pokračování v podobě knihy PÉŤOVA BÁJEČNÁ DOBRODRUŽSTVÍ. Hezky plynule navážeme v ději a vydáme se s dětmi na Azorské ostrovy. Mohu vám zaručit, že nudit se opět nebudeme. Potkáme kosatky a delfíny, budeme zachraňovat pejska a možná se dočkáme i nějakého toho překvapení. Péťa spolu se svými spolužáky je již ve škole pana Scotta jako ryba ve vodě a my spolu s ním.

Opět povedený kousek, doporučuji.

Báječná škola pana Scotta Báječná škola pana Scotta Miroslava Salajková

V BÁJEČNÉ ŠKOLE PANA SCOTTA paní autorka českým dětem přináší zajímavé prostředí mezinárodní školy v Portugalsku. Poznáváme šestiletého Péťu, který se sem právě přestěhoval s rodiči a čeká ho nová škola, a to škola přímo mezinárodní. Naštěstí se jedná o školu pana Scotta, do které byste moc rádi chodili i vy. A víte, co je na ní nejbáječnější? Ona totiž skutečně existuje a navštěvoval ji autorčin syn. Ředitel Scott je ředitel, kterého bych přála všem dětem bez rozdílu věku. Je milý, laskavý, pomáhá jim v nelehké adaptaci, jedná se o mezinárodní školu a mnohé děti neumí na začátku portugalsky, ani anglicky, ale spolu se skvělými učiteli a úžasnou paní kuchařkou vše velice dobře nakonec zvládnou a zažijí spoustu dobrodružství.

Moc pěkný příběh to byl, doplněný navíc ilustracemi mé oblíbené Ivonky Knechtlové.

Náčelník Náčelník Aleš Palán

Pokud Náčelníka neznáte, vůbec to nevadí. Vyprávění vás zaujme od prvních stránek. Dostane se vám příběhu muže, který je neuvěřitelným způsobem pokorný, skromný. Z jeho vyprávění je cítit láska k vlasti, horám, přírodě - prostě skaut každým coulem. Skaut s velkým srdcem. Bylo to velmi inspirativní setkání, rozhostil se v mé duši klid a mír.

13.11.2023 5 z 5

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

4,5*

V NEDĚLI najdete spoustu krásných a důležitých myšlenek, vezme vás za srdce. Všechny linky dostanou svůj prostor a uzavření, my se tak dozvíme všechna tajemství onoho příběhu, opět jsem byla na konci překvapená.

Jedinou drobnou výtku mám –jak pěst na oko mi přišla sprostá mluva Justine, vůbec mi to k ní nesedělo a úplně mi to rvalo oči.

Je to melancholické čtení, které mě donutilo přemýšlet nad spoustou věcí. Život strašně rychle utíká a stáří tady čeká na každého z nás... Naslouchejme a učme se od starší generace, ani se nenadějeme a budeme na jejich místě. A pak si moc budeme přát, aby nás někdo slyšel...

12.11.2023 4 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Tentokráte úplně nadšená nejsem, ale nejhorší to také nebylo.

Celá recenze je v záložkách recenzí od Knižních střípků

09.11.2023 3 z 5