Knihy_nad_zlato Knihy_nad_zlato komentáře u knih

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Bylo to fajn a četlo se to skvěle, ale z těch tří dílů téhle série, které jsou v češtině, je tenhle nejslabší.
Emily byla dost fajn, ale Jameson mi teda vůbec nesedl. Vždycky mě irituje, když je někdo nerozhodný, a to on byl teda hodně. Navíc byl trochu moc princeznička. Jakože, když někdo tak vyšiluje i jen z představy, že by měl stanovat, tak to prostě není dobrý.
Příběh se dost točí v kruhu, pořád to stejné dokola. Bavila mě zápletka s pronevěrou a kradením článků, ale ocenila bych, kdyby byla víc rozvedená. Vývoji vztahu hlavních postav by prozměnu vůbec neuškodilo nějaké to seškrtání.
Prostředí bylo fajn, prostě jak už to tak v těchhle knížkách bývá, tak se většina knihy odehrává v kanceláři a v bytě, tomu asi není co vytknout.
Každopádně jsem si čtení užila, i když ne tolik, jako další díly.
3,2/5⭐

20.11.2022 4 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Tahle knížka mj přišla trochu ve stylu Penelope Bloom. Stejně praštěnej smysl pro humor, fajn postavy a naprosto nereálný děj. Ale mě to vlastně bavilo. Ne po každé knížce vyžaduju nepředvídatelný zamotaný děj a originální zápletku. U některých si chci prostě jen odpočinout a třeba se i zasmát, což tahle knížka splnila na výbornou.
Blaire i Ronana jsem si celkem dost a celkem rychle oblíbila. Navíc je super, že jsou kapitoly z pohledu jich obou, jen by bylo fajn, kdyby se střídaly nějak pravidelněji a ne tak čtyři kapitoly z pohledu Blaire na jednu Ronanovu kapitolu.
Jo a taky by to chtělo víc Larse. Jakože proč já si vždycky nejvíc zamiluju vedlejší postavy, který se v tý knížce vůbec neřeší?
Každopádně vtipná, čtivá oddechovka s hezkou romantickou linkou.

15.11.2022 5 z 5

Poslední noc Poslední noc Riley Sager (p)

Zajímavý postavy, které jsem si hned oblíbila. Některý byly teda jen zajímavý, ale ráda jsem je neměla. Jenže do toho příběhu všichni perfektně pasovali.
Prostředí bylo taky super, stejně jako doba, ve které se to odehrává, krásně dokresluje atmosféru.
Atmosféru, která je prostě dokonalost sama. Jakože, jak to bylo celý propojený s filmy a hudbou, to bylo tak úžasný. Celou dobu, jak v autě poslouchali Nirvanu, pouštěla jsem si ji taky, což dodalo tomu zážitku z knížky úplně nový rozměr. Navíc Nirvana je sama o sobě dost dobrá, stejně tak by byla i tahle knížka, ale dohromady to tvoří prostě celek, kdy se obě části vzájemně perfektně doplňují.
Sice mě jedna věc napadla hned na začátku, jak bude, a fakt tak byla, na druhou stranu mě to napadlo a pak jsem to nějak vytěsnila, takže mě to přece jen maličko překvapilo, až na to došlo.
A ten konec byl úžasnej. Překvapivej. S nejlepší atmosférou. Kéž bych si tuhle knížku mohla někdy přečíst znovu poprvé.

15.11.2022 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Jakoby myslím, že k tomuhle není ani moc, co říct. Vždyť Harryho Pottera zná asi každej.
Harryho jako postavu jsem nikdy neměla ráda, ale tenhle díl mi znechutil i pár dalších, mezi nimi i některé mé oblíbence
Třeba Siriuse, Remuse a dokonce i Snapea! A taky ještě Cho a Brumbála, ale ty jsem nikdy neměla nijak zvlášť v lásce, jenom se u mě propadli ještě někam daleko hlouběji.
Dějově se mi taky víc líbil třeba třetí nebo čtvrtý díl. Ale je to prostě Harry, takže jasně, že se mi to i tak líbilo. A třeba Ginny si dokonce oproti filmům i trochu polepšila. Jako i tenhle díl se mi líbil víc než filmový, ale stejně se mezi knížkama (těma pěti, co mám ze série přečtený) bude řadit až na čtvrtý místo.
Každopádně tím, že tu vlastně všechno zůstává stejný, jako v předchozích dílech, a tím, že jsou i filmy dost dobře zpracovaný a navíc je každý zná, není moc, co víc k tomu říct. Jakoby stejně má na Harryho už svůj názor fakt každej.
A i když jsem si pátej díl zrovna nezamilovala, o to víc se těším na ten šestý, který mám ve filmech asi nejradši, tak jsem zvědavá na knižní předlohu.

06.11.2022 4 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Je tohle až třetí díl série? Ano. Četla jsem předchozí dva? Ne. Ale přísahám, že to je v plánu!
Vždycky se mi líbí, když je kniha psaná z pohledu více postav. Což tady je. Jenže, když ta jedna postava ví fakt důležitou věc prakticky od začátku, ale o tom, že to ví se zmíní až úplně u konce, když se to zrovna hodí, jakože „wow, překvápko, to jste nečekali, že?“, tak to naprosto postrádá smysl. U tohohle bych prostě fakt chtěla, aby to rovnou bylo u začátku přiznaný, že to ví. A když to nechci přiznat, tak prostě ať tam pohled té postavy radši vůbec není.
Ale tohle je asi tak jediný, co téhle knížce vytýkám.
Všechny postavy mě tu moc bavily, romantická linka hlavním postavám taky skvěle fungovala. Ty hlavní postavy byly prostě dohromady výborný, ale ještě lepší je, že byly stejně super i každý sólo. Vedlejší postavy mě taky moc bavily, jakože třeba bratři Milesovi. A především - jak už to tak u mě bývá - jsem si nejvíc oblíbila vedlejší postavu, a to Chrise (nejmladšího Milese), tak doufám, že bude kniha i o něm.
Nevyhledávám v romantice páry šéf + jeho zaměstnankyně, ale tady to sedlo výborně.
Zápletka s Kateinou sestrou byla sice dost průhledná, ale mě to stejně tak nějak bavilo.
Možná to mohlo být chvílemi trochu kratší, ale plynulo to hezky a četlo se to samo. No a já se budu těšit na předchozí díly a doufat v díl o Chrisovi.

04.11.2022 5 z 5

Kdo někdy četl nějakou knihu od Penelope Bloom, tak asi ví, že její knihy fakt nejsou o postavách, prostředí, ději, zápletce, dokonce ani moc o romantické lince. Řekla bych, že asi všechny její knihy jsou postaveny jen na humoru. Jakože na tom typu humoru, kterej je tak typickej pro Penelope Bloom. A tím mám na mysli, že je nedospělej a plnej sexuálních narážek. A jo, mě to opravdu baví. Je to prostě jako kouknout na jednu z těch vtipnějších amerických komedií.
Chris a Belle byli fajn a měli mezi sebou tu správnou dávku chemie. Jejich scény mě neuvěřitelně bavily. Tohle je jedna z těch knížek, kde jsem nejvíc ráda, že jsou tu kapitoly i z pohledu chlapa. Jakože mě víc bavily Chrisovi kapitoly, než ty Belliny. Jo a taky jsem ráda, že se tu opět objevil Damon z prvního dílu. Protože scény, ve kterých jsou oba bratři dohromady mě bavily taky hrozně moc.
Tohle je taky jedna z mála knížek, kdy mi nevadí, že končí svatbou, protože hej, když se to celý točí okolo svatby, tak jak jinak by to mohlo končit, že jo.
Každopádně, i když je i tahle kniha, stejně jako všechny od autorky, celkem přitažená za vlasy, budu s očekáváním vyhlížet další díl.
3,5/5⭐

04.11.2022 4 z 5

Fake Fake Kylie Scott

Tak jsem se zase jednou nechala zlákat něčí recenzí ke knize, kterou jsem neměla v plánu číst.
Bavila mě a byla chvílemi dost vtipná. Ze začátku jsem byla dost nadšená. Z postav, z děje, z jejich chemie a rozhovorů, ze všeho. Jenže jsem čekala, že se to bude nějak stupňovat, kdežto ono to spíš stagnovalo. Jakože jsem třeba čekala nějaký vývoj postav, ale on vlastně asi žádný nebyl. Navíc bylo všechno moc rychle. Chápu, že do 230-ti stran se toho nejspíš moc nevejde, ale brala bych, kdyby se to trochu roztáhlo, kdyby ty hlavní postavy dostaly trochu víc prostoru pro svůj vývoj, i pro vývoj svého vztahu. Nejvíc mě tu bavila jedna vedlejší postava - Jack. Ocenila bych knihu přímo o něm, tak snad nějaký další díl bude o něm.
Ale jinak to byla sice ne moc originální, ale fajn, čtivá oddechovka s ne úplně blbými postavami.

22.10.2022 4 z 5

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

Další moc pěkná knížka od české autorky. I když se mi Haka za lilii i Hacker líbily víc, i tahle si rozhodně vysloužila místo v mé knihovně.
Tak k věcem, které mě štvaly. Emini rodiče. Takoví lidi by prostě rodiče být neměli. A Eminí přátelé teda taky nic moc. Zato Emma byla moc fajn. A Daniel taky. I když jsem jejich chování občas nechápala.
Hudební prostředí mám dost ráda, ale prostředí modelingu mi není zrovna blízký a v knihách jej nevyhledávám, ale rozhodně mě tu nijak nerušilo. Stejně tak mi nebylo blízký, jak moc o sobě ti dva pořád pochybovali. Nebo pochybovali, no spíš asi, že na sebe koukali příliš kriticky. Ale zase je to aspoň změna oproti většině romantických knížek.
Zkrátka s touhle knihou nemám mnoho společného, ale četla se mi skvěle, a bavilo mě, jak si ti dva hledali k sobě cestu. A na to, že jsem si nepřečetla ani anotaci než jsem se do téhle knížky pustila, tak jsem víc než spokojená.
A ta obálka je skvost sám o sobě.

22.10.2022 4 z 5

K čertu s rodinou K čertu s rodinou Kennedy Hall

Asi takhle, chtělo by to na téhle knize upozornění, že obsahuje:
- přesvědčení, že každá žena chce víc děti než kariéru
- přesvědčení, že žena patří do domácnosti a muž ji má živit
- tradiční rodinu - je tu hate na lgbt
- názor, že pokud nechodíte do kostela a ke svátostem, jste špatní
- přesvědčení, že mít sex pro potěšení, ale ne pro plození děti je špatně
- pár dalších názorů shodujících se s názory fanatických křesťanů
- perličkou na závěr knihy: přesvědčení, že fantasy knihy jsou špatné

A můj závěr? Četlo by se to hezky, nebýt těch příšerných věcí, které to člověku vyloženě vnucuje. Pro fanatického křesťana výborný, pro kohokoliv jinýho asi děs a hrůza.

13.10.2022 1 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Tak tady mě neskutečně bavily postavy. Jakože dialogy mezi Jess a Johnem? Výborný! Hlavně ty na začátku, kdy se vlastně ještě ani neznali. Třeba ty rozhovory s narážkama na porno. Jakože jasně, že bylo jasný, kdo je Hacker (zapomeňme na moji chvilkovou šílenou teorii, že to bude Kristýna), ale nedá se říct, že by mi to vadilo. Protože ta chemie. I když jsem nedokázala vždycky vypnout mozek, kterej mi říkal, jak je špatně když si ta holka píše s někým kdo jí hacknul počítač. Jedinej, kdo mě fakt iritoval, byla Sára. Tu jsem hned od začátku měla chuť zabít. Nechápu, jak se s ní mohla Jess kámošit.
Konec mi přišel trochu moc rychlej oproti celý knížce. Každopádně se mi i tahle knížka moc líbila.

09.10.2022 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Čekala jsem fajn romantickou oddechovku. A jo, to taky byla, jenže už jsem fakt nečekala takovou dokonalost. Asi žádná věc mě tu neštve.
Postavy byly výborný. Do hlavní ženské postavy se dá dost snadno vžít - asi, protože češka žijící v Anglii přece jen není nic extrémně nepředstavitelnýho. Alex byl taky dost fajn. A i chemii měli ti dva mezi sebou opravdu dobrou. I když já mám teda daleko radši Jacka - jakože fakt, sem s jeho příběhem! Mary a jejího přítele jsem si taky rychle oblíbila. Ani Ben mi nevadil. Jasně, neměla jsem ho ráda, ale byl napsán prostě uvěřitelně. A nikomu přece nemůžou všichni sednout.
Líbilo se mi i prostředí - sport, fyzioterapie a masáže. Jo, prostě dobrý, hezky to spolu všechno fungovalo. Děj byl taky pěknej. Líbilo se mi, jak byl ten vývoj vztahu hlavních postav hezky pomalej. A všichni z týmu jsou taky hrozně super. A jak vzali Lily mezi sebe a podpořili ji v boji s jejím strachem️.
A ještě k obálce, ta je taky geniální. Pod přebalem to stejné jako na přebalu, jenom v černobílé. Kdo četl, chápe, proč je to tak perfektní.

08.10.2022 5 z 5

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Další fajn povinná četba, ale u téhle byla největší výhoda čtivost a počet stránek. Bylo to vlastně celkem dobrý, ale stejně jsem byla trochu zklamaná. Před nějakou dobou jsem četla Lakomce, a ten se mi líbil, tak jsem tak nějak čekala, že se mi tohle bude líbit taky. A ono to není špatný, jenom mi to přišlo daleko hloupější. Nejen děj, postavy taky. Prostě všechno tam bylo takový hloupý. Nelituju, že jsem si to přečetla (navíc přece jen, další knížka k maturitě), ale znovu to číst rozhodně nebudu.

02.10.2022 3 z 5

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

O téhle knize jsem se dozvěděla díky seriálu, který je podle ní natočen. Chtěla jsem se na něj podívat, ale když jsem zjistila, že je podle knihy, řekla jsem si, že si prvně přečtu tu předlohu. A jsem za to moc ráda. I když to byla jedna z těch knih, které jsem neměla potřebu otevřít, když už jsem ji otevřela, vždy jsem se hned začetla.
Hlavní postava James Reece je perfektní. Na začátku výbornej voják speciální jednotek, teď vrah, který nezná slitování. To, jak zabíjí, že v tom opravdu není ani špetka dobra, ale přesto chápete, proč to dělá. To, co všechno zažil, ale nezhroutil se. To, že přestože jedná dost chladnokrevně, stejně má pořád silný pocity. To je prostě výborný. Stejně tak jsem měla ráda i ostatní postavy. Třeba Kate, Marco nebo Liz. Zajímalo by mě, jaký na ně mělo to všechno nakonec dopad.
Líbilo se mi, že to opravdu splňuje zařazení do akčního thrilleru. Ale snad ještě víc jsem byla nadšená, že to byla taková emoční nálož.
To prostředí bylo výborný. Klidně bych si hned přečetla něco podobnýho.
Některý věci mi přece jen přišly trochu předvídatelný. Třeba ten zrádce, ten byl jasnej, sotva se tam objevil.
Ale jinak fakt výborný. Bylo vidět, že autor ví, o čem píše. Těším se na druhý díl (a budu doufat, že vyjde taky znovu v paperbacku).

02.10.2022 5 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

A další knížka s - podle mě - naprosto otřesnou obálkou. Přesto se mi ale obsahově moc líbila.
Hlavní postavy mě neskutečně bavily, a jsem moc ráda, že je ten příběh napsán z pohledu jich obou. Navíc mezi sebou měli výbornou chemii. Tím nejlepším na nich ale shledávám jejich vývoj. A tím nemyslím vývoj jejich vztahu - kterej je teda ale taky super - ale vývoj každýho z nich zvlášť. To se mi líbilo asi nejvíc, protože mám dojem, že na to se u romantik většinou celkem kašle.
Tak nějak jsem z téhle knížky měla stejnej pocit, jako z knížky Ďábel nosí černou od stejné autorky, což se mi taky líbilo. Určitě si někdy přečtu něco dalšího od této autorky. Přestože mi tam něco prostě chybí k dokonalosti.

Pan O Pan O Lauren Blakely

Tohle se mi jednoznačně líbilo víc než první díl. Hlavně asi kvůli hlavním postavám.
Už v prvním díle jsem si říkala, že by druhý díl snad mohl být o Nickovi a Harper. Ti dva mě prostě baví. Řekla bych, že chemie jim sice funguje, ale nebyla úplně stoprocentní.
Děj byl celkem ohraný, ale přesto mě docela dost bavil.
Největší plus téhle knihy je jednoznačně humor. Jedna z nejvtipnějších knížek, které jsem za poslední dobu četla.
Chápu, že toho, co tu bylo dobrý není nijak moc, ale ani mi nic nevadilo. Prostě taková fajn knížka pro odpočinek.
Mimochodem taky vám tak vadí chyby na obálkách? Jakože ten týpek ani náhodou není Nick. Vždyť Nick má být celej potetovanej.
Asi nemám, co víc k tomu říct. Pokud bude někdy nějaký další díl, tak si jej přečtu, nebo něco dalšího od autorky.
3,3/5⭐

Sbohem, má růžová zahrado. 1 Sbohem, má růžová zahrado. 1 Dr. Pepperco

Tohle jsem chtěla zkusit především proto, že to znělo jako neskutečnej bizár. Manga (prostě takovej ten japonskej styl kresby) z viktoriánské Anglie, sledující LGBT příběh paní domu a její služky. No ještě řekněte, že to zní normálně. Ne, nezní, a já jsem byla zvědavá, jak se autorovi podaří všechny tyhle věci spojit.
A ono to šlo. Kresba se mi líbila a příběh překvapivě taky. Jako jo, je to krapet bizár, ale lepší než jsem čekala.
Nevím jak zhodnotit postavy, páč jak je to krátký, rychlý a textu málo, tak jsem si na ně neutvořila pořádně žádnej názor. Jediný, co k nim asi tak můžu říct, je, že proti nim nic nemám, ale nemůžu ani říct, že by si je nějak víc oblíbila.
Děj byl šílenej. Fakt šílenej. Mám dojem, že nic divnějšího jsem snad nikdy nečetla. Ale opět nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo.
Nejsem z téhle knížky nijak moc nadšená, ale extrémně mě zajímá, co bude dál.
Takže další díly mám už předobjednaný.

01.10.2022 4 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Líbilo se mi, jak tu byly spojený dva typy romantických linek do jedné. Bylo tu jak hate to love, tak i friends to lovers. A bylo to zatraceně dobrý.
Knížka je napsaná ve dvou časových rovinách a navíc ještě z pohledu obou hlavních postav.
Jedna časová linie sleduje jejich hate to love romantickou linku, druhá pro změnu jejich friends to lovers. Což bylo neskutečně zajímavý.
Kór, když obě hl. postavy jsou super. Penelope je skvělá hlavní hrdinka, sice nechápu ten její život a proč se tak hnala za vztahama, ale zrovna za tohle ji soudit nehodlám. Naprostou většinu času se chovala rozumně. Líbilo se mi její nasazení pro svůj sen, stejně jako její přátelství. Fakt. Tuhle holku chcete za kámošku.
Hayden byl taky skvělej. Jasně, taky má svý mouchy, to ale každej. Tenhle týpek tomu dodal tolik humoru. Třeba ten jeho způsob zaplašení negativních zpráv o něm. A opět, to přátelství. I tohohle týpka prostě chcete za kámoše.
Moc moc mě bavilo sledovat vývoj jejich vztahu. V obou časových liniích. Bylo to zábavný, milý a prostě krásný. Co víc k tomu říct?
Zatím nejlepší knížka, kterou jsem od autorky četla.

23.09.2022 4 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Jako takhle, první díl se mi líbil, ale měla jsem k němu docela dost výhrad, zato tenhle překonal všechna má očekávání.
Jeden z hlavních důvodů jsou hlavní postavy. Ty v prvním díle mi zrovna moc nesedly, kdežto v tomhle byly perfektní. Líbilo se mi, jak si Lucie stála vždy za svým, jak i když se pak zamilovala zůstala pořád sama sebou (což se o Annabelle říct nedalo). A Tristan byl taky moc fajn. Ale teda ještě, že tu byly i kapitoly z jeho pohledu, nebýt toho asi bych ho dlooouho nesnášela.
Líbilo se mi, že se ti dva znali už z dětství, těch pár úryvků, kdy jim bylo 12 a 13 bylo neskutečně nádherných.
Líbil se mi i vývoj jejich vztahu, krásně pomalé a uvěřitelné. A ten konec byl perfektní. Jak si Lucie fakt až do konce stála za svým? Nádhera. A jak ji v tom Ballentine chápal a podporoval? No dokonalost.
Jo a prostředí i ostatní děj, boj za ženská práva, přátelství těch čtyř žen, všechno to bylo taky skvělý. Jenom tady prostě všechno ostatní přebíjí Lucie s Tristanem.
I když je to krapet bichlička, přečetla jsem ji ani ne za dva dny. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

23.09.2022 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Tohle je reálně asi nejčtivější knížka, kterou jsem letos přečetla.
Abych byla upřímná musím říct, že mi tahle knížka připadala krapet předvídatelná. Většinu hádanek jsem rozluštila okamžitě a musela čekat, až se k tomu stejnému dobrou i postavy v knížce. Ale jak už jsem řekla, bylo to tak čtivý, že to nikdy netrvalo moc dlouho.
Avery jsem si oblíbila prakticky hned. Stejně tak Jamesona. Ne, počkat. Toho jsem si oblíbila ještě dřív než Avery. Jeho jsem prostě měla ráda okamžitě, sotva se tam objevil. Ostatní bráškové jsou fajn, ale na Jamesona ani náhodou nemají.
I když byl příběh pro mě fakt dost předvídatelnej, stejně se mi líbil. A to prostředí bylo úžasný.
A tenhle díl (a troufám si říct, že i ty další) bych popsala jako mix sérii Křiváci a Royalové. Což je smíchanina, která funguje pozoruhodně dobře.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu, jsem zvědavá, o co přesně půjde tentokrát.

22.09.2022 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Kdysi jsem si říkala, že bych si tuhle sérii přečetla, jenže pak jsem si místo toho pustila seriál a už jsem neměla chuť to i číst, když už jsem ten příběh znala. Jenže, jak teď začal vycházet Rod draka, najednou jsem si potřebovala přečíst alespoň ten první díl. Zjistit, jestli je to tak dobrý jako seriál.
Tak jsem pořídila první díl a začala číst. A byla jsem dost překvapená, vážně jsem nečekala, že se mi to bude tolik líbit, když znám příběh, znám postavy, znám svět, když mě tam vlastně nemůže nic překvapit. Čekala jsem, že to bude dobrý, to samozřejmě, ale nemyslela jsem si, že až tak.
Arya je úžasná, dost podobná své seriálové podobě, stejně tak Jon nebo Tyrion. A stejně tak i Sansa nebo Cercei. Jo, já vím, divný, ale i tyhle postavy mám ráda. Přijde mi, že i v seriálu jsou všechny postavy dobře zpracovány, ale je fakt, že v knížce jim přece jen vidíme víc do hlavy. Upřímně v seriálu jsem Daenerys nesnášela hned od začátku, kdežto tady v knížce jsem ji měla skoro i ráda. Jinak bych opravdu řekla, že kdo mi sedl v seriálu, sedl mi i tady, kdo ne tak ani tady ne.
Příběh. No jasně, že je celkem pomalej, ale co jinýho čekat, vždyť je to roztáhlý na 800 stran, a to je jen první díl. Každopádně mi to vůbec nevadilo. Naopak bych řekla, že se k tomuhle příběhu hodí to pomalejší tempo.
Svět byl úžasnej, jak jinak, že. Parádně rozsáhlej, a neuvěřitelně dobře popsanej. Já jsem si fakt naprosto všechno dokázala živě představit, i když jsem si nepamatovala, jak to vypadalo v seriálu.
Navíc se to četlo opravdu dobře, takže si rozhodně přečtu i další díly.

22.09.2022 5 z 5