knihveru knihveru komentáře u knih

Vincentův poslední obraz Vincentův poslední obraz Marianne Jaeglé

Bohužel nedočteno. Po prvních 100 stranách jsem knihu odložila a nemám chuť se k ní vracet. Van Gogh je zde líčen dle mého názoru nesympaticky, a protože mám jeho obrazy ráda, nebudu raději ve čtení pokračovat.

03.01.2023 2 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

O dost delší než předchozí díly. Mariin vývoj citů k Markovi a Maxovi nemastný neslaný, ten první konec by tedy textu odpovídal více. Osobně se nemohu rozhodnout, jestli se mi to líbilo, nicméně preferuji jiné díly.

02.01.2023 3 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Viděla jsem napřed seriál, který se mi líbil, proto jsem sáhla i po knize. Ta je rovněž skvělá. Člověk má nakonec pocit, že se musí na nějaký šachový zápas sám podívat! Kniha je stručnější než seriál, ale je tam vše.

28.12.2022 5 z 5

O lásce vážně O lásce vážně Daniela Krien

Začátek dobrý, ke konci už moc ne. Kniha má naštěstí málo stran, takže se to dočte rychle. Konec knihy mě překvapil, čekala jsem pokračování textu a nějaké závěrečné větší provázání či moudro či co já vím. Byla jsem z toho v rozpacích. Očekávání kniha nenaplnila.

01.12.2022 3 z 5

Lvi na výsluní Lvi na výsluní Stefania Auci

Autorka má velký vypravěčský talent. Druhý díl ságy opět skvělý, přesto se mi více líbila jednička. Těším se však na pokračování!

16.11.2022 5 z 5

Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Susanna Leonard

V první půlce knihy jsem mnohé pasáže přeskakovala a v druhé půli se nutila do čtení. Za sebe říkám ne. Autorku neznám, ale přišlo mi, jako by neměla vypsanou ruku, styl jednoduchý, až naivní. Asi k mému názoru přispívá i to, že jsem toho o M. C. Sklodowské již přečetla hodně a jsem tématem přesycena. Dají se o ní najít lepší knihy.

09.11.2022 2 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Velké potěšení číst. Půjdu hned na druhý díl. Vřele doporučuji.

02.11.2022 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Dobré, ale pasáže s vyšetřováním mě bavily méně. Pro lidi trávící čas sledováním sociálních sítí to však nebude dostatečně šokující kniha. Konec z budoucnosti mě zklamal.

20.10.2022 4 z 5

Marie Curie: Průkopnice, nositelka Nobelovy ceny, objevitelka radioaktivity Marie Curie: Průkopnice, nositelka Nobelovy ceny, objevitelka radioaktivity Richard Gunderman

Kniha spíše odborná, hezky udělaná, čtivá. Kdo se zajímá o Marii Curie Sklodowskou, bude mít radost. Rozsahem kniha není obsáhlá, přitom však dostatečně podrobně představuje život a dílo nejen Marie, ale též jejího muže Pierra a dalších vědců.

06.10.2022 4 z 5

Dohazovačky Dohazovačky Maddie Dawson

Lehké čtení, nicméně hlavní hrdinka nebyla příliš sympatická a vůbec jsem nepochopila, proč se zničehonic zamilovala do Patricka, když do té doby s ním strávila jen pár chvil a v jejím zorném poli byli dva jiní muži. Tenhle kotrmelec nedával smysl. Začátek dlouho nuda. A k nějakému dohazování taky téměř nedojde. Čekala jsem něco jiného.

16.08.2022 3 z 5

Less Less Andrew Sean Greer

Knihu jsem četla na doporučení, sama bych však nedoporučila. Přestože se to četlo lehko, příběh mě nezaujal a do čtení jsem se musela trochu nutit. Konec překvapivý, a lá červená knihovna.

12.08.2022 2 z 5

Moji Dánové a skoro Dánové Moji Dánové a skoro Dánové Albína Mrázová

Dobře se to čte, je to zábavné. Nesouhlasím s názory, že to není o Dánech a reáliích. Je.

20.07.2022 4 z 5

Útěk do Toskánska Útěk do Toskánska Eva Rýznerová

Pro mě úplně zbytečná kniha. Malý rozsah, na kterém najdete něco o toskánském víně, něco o jídle a především spoustu depresivních myšlenek nejen o neplodnosti. Možná bych měla větší pochopení, kdybych věděla, že se jedná o autobiografickou zpověď, ale to jsem se nedozvěděla.

02.06.2022 2 z 5

Podnikatelské legendy první republiky a jejich následovníci Podnikatelské legendy první republiky a jejich následovníci Kamil Miketa

Zajímavá kniha, hodně fotek. Stručné životní osudy prvorepublikových i současných podnikatelů. Někdy mi nešlo na rozum spojení jednotlivých dvojic. Faktickou část hodnotit nemohu, ale chtělo by to pečlivější kontrolu před vydáním.

14.05.2022 4 z 5

Láska na Korfu Láska na Korfu Mandy Baggot

Vybráno pro ukrácení času před dovolenou v Řecku :) Kniha se čte velmi lehce. Pěkná červená knihovna. Někdy bych si však chtěla přečíst romantickou knihu s reálnými hrdiny. Kde nebude hlavní hrdina vždy svalnatý, opálený, bez deka tuku navíc a žena nebude jako manekýna s dokonalou postavou.

14.05.2022 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Princ Ládík nezklamal. S radostí přečteno. Autorovi děkuji.

28.04.2022 5 z 5

Balonem k severní točně Balonem k severní točně Salomon August Andrée

Povinná četba pro fanoušky knihy Expedice: můj milostný příběh. Kniha obsahuje faktický souhrn událostí spojených s nalezením ostatků Andréeho expedice. Kniha vyšla velmi brzy po objevu, což může být výhoda i nevýhoda. Přestože rozebírá expedici ze všech stran (přírodní poměry, technické vybavení, šatstvo, jídelníček, zápisky a fotografie členů expedice, převoz ostatků aj.), rozhodně není nudná a i v dnešní době se čte dobře.

12.04.2022 5 z 5

Země nomádů Země nomádů Jessica Bruder

Ráda čtu tento druh literatury (odrážející realitu). Tady to bylo smutné čtení. A trochu jako pohled do budoucnosti, opravdu neradostné. Co z toho se jednou může dít u nás? Nedostupnost bydlení už zažívá mnoho lidí dnes a přístup firem k zaměstnancům taky není leckdy vzorový. Ale přesto si ještě říkám - zlatá ČR.

18.03.2022 5 z 5

Není Není Mariusz Szczygieł

Nebylo to špatné, některé kapitoly se mi líbily více, jiné méně. Větší zážitek z toho však budou míti ti, kteří se orientují v polských reáliích.

14.03.2022 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Autorka nepochybně romantické knihy psát umí. Dobrému dojmu napomáhá i zasazení do atraktivního prostředí. Pro zmiňované destinace to musí být jistým způsobem výhra. Každopádně se mi víc líbila Kavárna v Kodani.

02.03.2022 4 z 5