knihovniceS knihovniceS komentáře u knih

Hlas srdce Hlas srdce Barbara Taylor Bradford

Jsem divná? Po knihách, které dějem "odsýpaly", jsem se nemohla začíst a po 260 stranách jsem knihu odložila, je mi líto. Všichni knihu doporučují, možná se k titulu ještě vrátím, ale dnes jen 3 hvězdy . Předešlé knihy této autorky se mi líbily, tak nevím čím to je ...

23.09.2020 3 z 5

Pohlednice z kavárny Pohlednice z kavárny Lenka Horňáková-Civade

Četla jsem Provence ..., Lanýže a teď Pohlednice ..., první se mi líbila, druhou jsem nedočetla a Pohlednice jsem sice přečetla, ale s přeskakováním – některé kapitoly se mi líbily, ale většinu jsem musela přeskočit (plácání o ničem). Jsem zklamaná, další knihy od autorky zkoušet nebudu, ale nikoho neodrazuji, třeba je chyba ve mně. Dnes jen 3 hvězdy.

08.09.2020 3 z 5

Rodinný nepřítel Rodinný nepřítel Barbara Taylor Bradford

Série Emma Harte se mi moc líbí. První tři díly jsem přečetla rychle, další díly prokládám jinými knihami v čase čekání na pokračování. Jsem netrpělivá a díly čtu na přeskáčku (4. a 6. zatím nemám), pátý díl a nyní sedmý „Rodinný nepřítel“. Zjistila jsem, že to tak moc nevadí. I v ději je časový odstup – postavy přibývají i ubývají, děj ubíhá bez zvláštního napětí. Ale pozor, v poslední pětině knihy děj nabral spád a nemohla jsem se odtrhnout ... Nic neprozradím, komu se líbily předchozí části, doporučuji!

04.09.2020 4 z 5

Hořící proud Hořící proud Julie Brožová-Malá

Dočetla jsem román - pravdivý příběh o nelehkém životě české pěvkyně z 19. století, o cestě k českému divadlu. Jsme svědkem vzniku Národního divadla, v příběhu potkáváme osobnosti národního obrození jako F. L. Čelakovského, J. K. Tyla a další známá jména. Příběh je napsán čtivě skoro „Kožíkovsky“ . Kniha se mi líbila a doporučuji.

05.08.2020 4 z 5

Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Vladimír Škutina

Četla jsem v 90. letech

31.01.2020 3 z 5

Jak nacpat věci do tatínka Jak nacpat věci do tatínka M. M. Cabicar (p)

Všechny díly jsou úsměvné, ani tento nezklamal. Jako oddechovku doporučuji dávkovat a od srdce zasmát.

09.01.2020 2 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Dnes jsem viděla film na motivy knihy, líbil se mi!

03.01.2020 5 z 5

Praha na vlnách věků Praha na vlnách věků Inka Delévová

Četla jsem už dřív, zapomněla jsem napsat hodnocení. Za sebe dávám 5 hvězd. Nádherně podaná historie Prahy ve verších a v obrazech.

30.12.2019 5 z 5

Ztracené dějiny Prahy: Kelley, Bruncvík a hlavy českých pánů Ztracené dějiny Prahy: Kelley, Bruncvík a hlavy českých pánů Františka Vrbenská

Jsem milovník Prahy, pověstí, příběhů a na tuto knihu se moc těším!

20.11.2019

Rukojmí - Lokomotivy v dešti Rukojmí - Lokomotivy v dešti Peter Pišťanek

Knihu jsem četla už dřív a moc se mi líbila. Včera jsem viděla film "Jak jsme hráli čáru", který vznikl na základě literární předlohy Rukojmí , a knihu jsem si připomněla. Moc pěkné čtení

16.08.2019 5 z 5

Útesy Útesy Jaroslava Černá

Moc pěkný příběh, čtivý i pro neznalce esoteriky jako jsem já. Prolínání snů a přítomnosti je zajímavé. Přečetla jsem rychle a vřele doporučuji.

28.07.2019 5 z 5

Nohama napřed Nohama napřed Boris Pralovszký

Tolik chvály a já jsem byla děsně zklamaná. po třetině knihy jsem četbu vzdala. Možná je to tím, že nejsem příznivcem černého humoru. Nikoho od četby neodrazuji, to neznamená, že když se nelíbila mně, nebude se líbit jiným.

24.06.2019 1 z 5

Pes ve městě Pes ve městě Veronika Hájková

Jsou to lehké povídky, které jsem si dávkovala mezi přečtenými knihami s vážným tématem.

09.06.2019 2 z 5

Klíč světla Klíč světla Nora Roberts

Knihy Nory Robertsové mám ráda. Tato kniha je první, která mi nesedla. Dočetla jsem do poloviny a pak jsem to vzdala - další 2 díly číst nebudu

09.04.2019 2 z 5

Praha bláznivá Praha bláznivá Lenka Reinerová

Prahu miluji, ale je škoda, že toto dílko není napsané lépe

06.04.2019 2 z 5

Kavárna nad Prahou Kavárna nad Prahou Lenka Reinerová

Milé vzpomínky na známá místa a známé autory viděné z "nebe".

06.04.2019 4 z 5

Naposledy se ohlédni Naposledy se ohlédni Janelle Brown

Ufff! Dočetla jsem, ale musela jsem se dost nutit. Tedy světový bestseller si představuji jinak. Děj se vlekl, chyběl tomu spád a lepší konec , který mě fakt zklamal.

11.02.2019 2 z 5

Praha má tajemná Praha má tajemná Ilona Borská

Knihu mám doma už dlouho, mrkla jsem do ní "letem světem", když jsem nevěděla co číst dřív. Teď mám více času, musím se do ní začíst znovu. Věřím, že teď už si ji vychutnám.

06.02.2019 3 z 5

Srdce v temnotách Srdce v temnotách Táňa Keleová-Vasilková

Autorku mám ráda a opět mě nezklamala. Četlo se to hezky a těším se na další romány .

29.01.2019 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Včera jsem dočetla a jsem spokojená. Knihu jsem koupila pro knihovnu na doporučení a nelituji. Barvité vyprávění Terezy se mi líbí a přála bych si pokračování.

12.01.2019 4 z 5