KnihomolkaYulča KnihomolkaYulča komentáře u knih

Před soumrakem Před soumrakem Alexander Stainforth (p)

Kniha Před soumrakem se četla velice dobře a svižně, narozdil od prvního dílu, jsou zde dvě časové linky, současnost a minulost. Je tu více děje , který je tak zamotany že neodhadnete co bude nasledovat, což je skvělé. Je vidět že autor se vypsal, rozdil jde znát, taky není čemu se divit protože mezi prvním a druhým dílem je odstup 3 roku. Pokud mate rádi přízraky a duchy je to to pravé po čem sahnou. Příběh je trošičku řízlej fantasy. Ale to vůbec nevadí. Knihu 100% doporučuji jak první tak i druhý díl. Já tuto sérii řadím mezi sve nej nej.

09.12.2018 5 z 5

Pád noci Pád noci Alexander Stainforth (p)

Nejvíc top top top kniha. Nejlepší a kdo ji četl a nelíbila se vám jste blázni je to úžasná knížka a řádí se mezi mé nejoblíbenější knihy. Autor má ohromný talent.

28.10.2018 5 z 5

Pouštní včela Pouštní včela Veronika Matysová

Kde začneme. Asik na začátku, že ????? . Samotna kniha má ne moc povedenou obálku, ví to i paní spisovatelka,která bojovala za jinou ale bohužel ji jiný návrhy zamítli a což je ohromná škoda. Protože obalka odpovida pouze části knihy a ne přímo tomu co se v ní odehrává. Kniha je z pohled, televizních novin (reporteru), lidí z bílého domu v USA a hlavního hrdiny Adama který se narodil v USA českým rodičům. Děj se odehrává po atentátu na dvojčata 11.9. A tohle téma odstartovalo následný sled události. Adam se jednoho dne rozhodl, že chce poznat sve kořeny, tak jednoho dne odjíždí do Česka, ale postupem času se tam dostává na úplně dno. Bílý dům oznamil jednoho dne dost šokující výzvu, kdy privolaval obyvatele na misi ve které půjde o jejich smrt. Míse Pouštní Včela. Adam nevahal a napsal jim. A tim prave odstartovalo vše. Ale neni to jen o nějaké válce, je to hlavně o mezilidských vztazích a především zklamání v lásce a nalezení lásky, kdy už si člověk myslí že už nic nemá cenu. Také se tam řeší i homosexualita a moc hezký . Adam si píše celý zivot deníky a právě při odpočinku si je pročítá a vzpomíná , a vysvětluje to vše proč se dostal na úplné dno. Víc radeji psat nebudu už takmi přijde, že to je samy spoiler. V knize se pořád něco děje, konec no cca nějakých 50 stran, možná o něco víc, mě dostal ale nejvíc. Ale o tom si budete muset přečíst sami. Je to výborná kniha. A myslím si že obálka dost odrazuje, ale samotný příběh je propracovaný a kniha se čte sama.

17.10.2018 5 z 5

Damídci aneb Ochránci pohádkového světa Damídci aneb Ochránci pohádkového světa David Řezanina

Doporučuji koupit nejen pro děti ale i pro dospělé, už dlouho jsem se tak moc nenasmala jak u této knížky, kdybych ji četla dítěti, tak by ze mě trošku nechápalo co se děje.:-D:-D:-D Ne ale teď vážně...... Knižka je od samého začátku skvělá, dobře se čte a hned vás vtáhne do příběhu, kdy budete neustále chtít číst dál, abyste se dozvěděli jak to dopadne. Pro děti to je hlavně v mnohém jako vysvětlivky k určitým věcem co se jak má dělat, co to znamená a tak, když jsou rodiče občas v koncích a nevědí jak to mají vysvětlit. Určená je jak pro holky tak pro kluky. Je tam i to, jak donutit dítě uklízet, ale bez křiku, bití a slz v zábavné formě. Za mě tato kniha musí mít 5 hvězdiček a doufam Pane Davide Řezanino, že to není vaše první a poslední kniha a že jich bude víc. Protože to je naprosta bomba. Jinak Damídci jsou boží. A doporučuji opravdu pořídit, protože k předčítání se hodi náramně a má i velká písmenka, takže při učení se číst jen k lepšímu.

19.01.2018 5 z 5

Pohádky (40 pohádek) Pohádky (40 pohádek) Božena Němcová

Některé pohádky jsem už znala, ale nějak se mi nespojovali s Boženou Němcovou a některé ne. S klidným svědomí musím uznat, že se opravdu řadí mezi nejlepší české spisovatele. Úžasně napsané, čtivě, velikanské +Veľká slovní zásoba. Určitě doporučuji i jakoukoliv jinou knihu od ni, protože věřím, že všechny její knihy jsou skvělé. A nesou určitě ponaučení.

17.01.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Abych ji k něčemu přirovnála, tak asi k dnešní Selekci, jen se nejedna o kasty, ale o rody. Příběh je naprosto brilantní a konec naprosto dokonalý. Výhoda krátkých kapitol, obsahuje dopisy, které příběh osvěží. Asi bych v té době chtěla žít. Doporučuji všem, kdo ještě nečetl, protože rozhodně nesahnete vedle :-):-*

10.01.2018 5 z 5

Moc moc se povedla. Dekuji spisovatelce z celeho srdce ze tuto knihu napsala. Je v ni vse bolest, smutek, laska, nenavist, vášeň, prvni zamilovani atd. Vsechny pocity ktery clovek dokaze zazit. Bylo to smutny brecela jsem, mozna i dyl jak u nekterych filmu. Usmivala jsem se jak pošuk. Hrali ve me všechny emoce. Chci si poridit druhy dil protože to dopasala tim zpusobem že toužím znát pokračování. Vyjadrovala pocity slovy tak že i nektery lidi nevedi jak to slovy vyjadrit. Hltala jsem kazde slovo teto knihy. Zamilovala jsem se. A dala mi tato kniha to ze se chci nekdy podivat do Irska a zjistit jestli jsou lide opravdu tak skveli jak je popsala autorka. Klobou dolu. Nejlepsi kniha kterou jsem zatim četla... Davam ji 1000 hvězdiček.

15.04.2017 5 z 5