knihomolkaaa knihomolkaaa komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha se silným příběhem. Po dočtení se mi ještě dlouho promítal před očima. Doporučuji.

11.07.2020 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Už se těším na pokračování příběhu. Doporučuji k přečtení všem čtenářům, které zajímá odsun německého obyvatelstva ze Sudet a to, jak vypadalo jejich soužití s Čechy před ním…. Knihu přečtete jedním dechem.

03.02.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Velmi dobré! Příběh byl napínavý a musím říci, že v mlze mě do lesa už nikdo nedostane:-D:))

02.05.2023

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Nádherná knížka, kterou jsem dostala od kamarádky dárkem. Knížku jsem přečetla hltem a při čtení jsem si připadala, že jsem opravdu v kavárně v Kodani ♥

02.04.2020

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knížka od které se nebudete chtít odtrhnout. Pohltila mě od 1.stránky. Bude Vás zajímat, kdo v knize za vším stojí a konec je opravdu velmi překvapivý:-) ...krimoška, zápletka v jednom:))

02.06.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

První přečtená knížka od této autorky. Doporučuji, pokud hledáte k přečtení knížku, která vás bude bavit svým dějem.:)) ???? Určitě si přečtu i další příběhy????

19.04.2020 5 z 5

Zvoník z Cukmantlu: Dvacet pozapomenutých osobností předválečných Jeseníků Zvoník z Cukmantlu: Dvacet pozapomenutých osobností předválečných Jeseníků Matěj Matela

Už od dob mého dětství zbožňuji Jeseníky. Srdcovou záležitostí jsou pro mne právě Zlaté Hory. O koupi této knihy u mne nebyla žádná pochybnost (koupena byla přímo v Muzeu v Jeseníku při jédné z návštěv tohoto města). Publikace se četla sama, je prokládána fotografiemi, potah desky má nádhernou ilustraci... opravdu jako když se díváte na kopce okolo Bišovky.. prostě nádhera;)
. Viktor Heeger a Alois Kunz (moje nejoblíbenější osobnosti této knihy).. autorovi přeji mnoho úspěchu při tvoření dalších publikací z tohoto regionu. Knihu doporučuji.

06.09.2022 5 z 5

Čti Jeseníky (obrazová publikace) Čti Jeseníky (obrazová publikace) kolektiv autorů

Nádherná knížka, která obsahuje dobové fotografie. Určitě knihu doporučuji všem nadšencům těchto hor, kteří mohou porovnat, jak a co se zde za tu dobu změnilo.

16.01.2022 5 z 5

Klíč k Morgenlandu Klíč k Morgenlandu Pavel Šuba

Smutný krásný příběh, který jsem zhltala během dne. Doporučuji k přečtení.

20.11.2022 5 z 5

Stromy do nebe Stromy do nebe Ivan Fíla

Přečteno během dne.. neobyčejné příběhy lidí ze Zlatých Hor, kdy se člověk od čtení nemůže odtrhnout. Pan Fíla knihu zase prokládal nádhernými fotografiemi, tak jako v předešlé knize, kterou jsem přečetla taky ,,na jeden zátah” :) Zlatými Horami doslova žiji :) a už se nemohu dočkat až tam zase zavítám a ,,najdu” či se spíše ujistím, že znám ty dva modříny, co rostou do nebe…. Děkuji a přeji si, aby byla brzy další kniha.

05.10.2022 5 z 5

Jeseníky: Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti Jeseníky: Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti Ivan Fíla

Nádherné fotografie (zajímavé příběhy) z kraje, který miluji…

14.05.2022 5 z 5

Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích Vítězslava Klimtová

Krásná pohádková knížka, jak pro děti, tak i pro dospělé. Takový malý úprk od každodenního ,,racionálního” smýšlení. Určitě si ráda přečtu i pokračování.

30.10.2022 5 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Doporučuji.

30.12.2020 5 z 5