knihomolka525 knihomolka525 komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

nádherný ,dojemný příběh.Kniha která skončila svoji pouť se mnou v momentě kdy ji má už odrostlá dcera někomu zapůjčila. :-(

29.06.2017

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

děj vedený formou dialogů.takže u mě problém :pamatovat si kdo co řekl na straně 30 když je to důležité na straně 220.A že tam toho napovídají :-( Proto,že je kniha plná dialogů nestačíte neustále obracet stránky. Pro mě velice rušivý element. .Nehledě na to, že kniha je objemná a špatně se drží v rukách.

27.04.2017 odpad!

Živý neodejdeš Živý neodejdeš René Lodge Brabazon Raymond

opravdu čtivá kniha.Sice dosti útlá ale o to víc nabitá dějem.

26.02.2017 5 z 5

Doktore, to je ale kotrmelec! Doktore, to je ale kotrmelec! Patrick Taylor

kniha je velmi dobře napsaná a opět nezklame.Mám je všechny a jsem za ně ráda.

14.08.2016 5 z 5

Neklid Neklid Jesper Stein

tak tohle bylo opravdu počteníčko.Nemám ráda krimi s politickým zaměřením a knihu jsem do ruky brala s rozpaky.Ale jelikož jsem dřív přečetla Sbohem,ptáčku (měla být v pořadí druhá).Tak jsem si řekla :uvidíme.Nezklamala.Nemáte pocit že čtete vymyšlený příběh.Máte dojem že se to muselo stát.Drsná realita.Politika je tam spíš upozaděná a autor se v ní příliš nepatlá.A jako byste se dívali na film.Stein je opravdu dobrý a už se těším na Fízla.

09.08.2016 5 z 5

Bez viny Bez viny Viveca Sten

příběh jako vždy od Sten dobrý jenom mi vadilo paralelní vyprávění o životě Thorwalda.Nakonec měl co do činění s hlavními aktéry ale pro mě to byl rušivý element kdy jste začali intenzivně vnímat současnost a do toho skočila kapitola z hluboké minulosti a tak to jde v celé knize.To je jako se začtete a někdo zazvoní....

01.08.2016 5 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

jedna z mých prvních knih před více jak padesáti lety.Podle přebalu to nebyla tahle.Co si vzpomínám měla nádherné obrázky a dialogy neměly chybu.Někdo připoměl že příběh mate děti.Co se blíží realitě:příběh z lesa nebo všelijaké létající železné nestvůry,plno ohně..atd.

21.07.2016

Z oříšku královny Mab Z oříšku královny Mab Eva Vrchlická (p)

Tuto knihu bych zařadila jako povinnou školní četbu.Jsou v ní polopaticky vyprávěné příběhy divadelních inscenací.Ilustrace Karla Svolinského a jeho typické ,jakoby uspěchané tahy štětcem

13.07.2016 5 z 5

Trest života Trest života Joy Fielding

číst tuto knihu bylo docela psycho máte pocit jakože v tom ději existujete

05.07.2016 5 z 5

Povolání: žena Povolání: žena Erma Bombeck

mám 9 knih této spisovatelky mimo titulu Ať žije Erma - hodnotím tedy jako celek

05.07.2016 5 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

nemám ráda příběhy kdy k jejich pokračování je zapotřebí celá série knih.Přijde mi že si tak spisovatelé zajišťují odbyt.U někoho mi to nevadí ale někdo to dělá moc okatě.Můj názor.

03.07.2016 3 z 5

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

všimli jste si taky že Seghers dokáže zahrát velké divadlo s málo herci?Nepotřebuje do svých příběhú nainstalovat spoustu postav a na nich postavit překombinovaný děj.Pořád jsem nevěděla čím mě knihy Segherse upoutaly a ono to bylo tohle

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Olsen Adler opět nezklamal

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

jméno Adler Olsen je samo o sobě zárukou ,že pokud vezmete jeho knihu do ruky,neprohloupíte

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

skvěle vedený příběh.Napětí od začátku do konce.

Čo bolo potom Čo bolo potom Jojo Moyes

mám ji ve slovenštině.Opravdu dobrý překlad!Čekala jsem na ni netrpělivě tři měsíce a nezklamala.Tak jako všechny knihy které jsem od Moyes přečetla,mám pocit jako bych se dívala na film.Tak dobře spisovatelka popisuje děj.Jak se říká:vidím to v barvách :-)

Rozvod Rozvod Moa Herngren

klasický příběh o tom ,jak je důležitá ve vztahu k druhým sebereflexe.A o tom když vlak manželství rozdělí na dvě koleje a každý jedinec se octne na jedné z nich a cesty se rozdělují ,aniž by si toho nejdřív oba všimli. Když prozří, je konec.Zvlášť , když jeden z nich najde pochopení v náručí někoho jiného. Pak začne rychle jízda z kopce.

13.06.2024

Kořeny Kořeny Miika Nousiainen

Do knihy jsem se musela nutit.Spíš šlo o geniální zápletku, kterou ještě nikdo nevymyslel.Podle které se poznají dva bratři.A následuje kolotoč historek z jejich bývalého a současného života.

11.03.2024 2 z 5

Žena s mateřským znaménkem Žena s mateřským znaménkem Håkan Nesser

Další příběh ,kdy jsem měla pocit že je inspirován Až nezbyl žádný.Po dlouhé době jsem si početla.Děj plynul lehce,žádná extra divočina.Fajnová zápletka.

24.12.2023 5 z 5

Stále spolu Stále spolu Sophie Hénaff

,,... je to se vším stejné...."Podívej se na nosorozčí roh.Jednou nějakej blbec uviděl nosorožce řekl si:,Páni,skvělý,chci taky takovej,možná stačí ho roztlouct a spolykat,abych byl postelovej borec´´, a od těch dob zvadlí fíci celýho světa nosorožce vyhlazujou,jen aby toho svýho dostali do pozoru." A víc takových hlášek vás povznese ze špatné nálady.Nebo strana 207 akce s poníkama....já jsem se skvěle pobavila.Nic pro sebe zde nenaJdou čtenáři kteří dávají přednost vážnějším tématům.Řešení témat kolem vražd je jakoby okrajouvé ,spíš se tady popisují individuální vztahy jednotky uvnitř.Paní překladatelka si zřejmě práci užívala :-)))

21.07.2023 5 z 5