Knihomolka506 Knihomolka506 komentáře u knih

Bětka a ztracený míč Bětka a ztracený míč Kateřina Svozilová

Je to kulaté , hraje s tim většinou venku a skáče to. Co je to ?
Nápověda nejen hned na obrázku, ale i v samotném krátkém příběhu. Jakou věc hledá malá Běta?

29.03.2024 5 z 5

Krabička Krabička Isabella Paglia

Trochu škoda času ... příběh o pár stranách s poučením na konci, jaký se vyplácí být. A co obsahuje podivná krabice nebo, co vůbec dělá v lese.

20.03.2024 3 z 5

Jak si vychovat sourozence Jak si vychovat sourozence Tereza Pařízková

No tak hned to nepůjde :)
Souhvězdí dudlíku mě taky pobavilo hlavně to, jak příchod sourozence vnímá malá holka . Bráchu nechtěla, tak zakročila po svém. Krátký a hezky laděný příběh.

19.03.2024 5 z 5

Ondřej jde do školy Ondřej jde do školy Carrie Weston

V angličtině je to Boris, česky Ondra. Zajimavý překlad, ale kvalitu příběhu to neovlivnilo:)
Pro nového žáka je těžké vstoupit mezi lidi, zapadnout , neví jak na to, nikoho nezná. Tak to má i medvěd, který místo pozdravu zavrčí , jak je u méďů asi zvykem , ale své nové spolužáky poleká. Jak si najit kamarády? Čtěte :)

19.03.2024 5 z 5

Frankův kouzelný fotbal 10 - Frankie v Austrálii Frankův kouzelný fotbal 10 - Frankie v Austrálii Frank Lampard

Hodnocení série :
Tahle parta v čele s Frankiem nezklame nikdy.
Malý kluk se prostřednictvím kouzelného míče dostane do jiných koutů světa, kde se nejen seznámí s různým postavami, ale aby se dostal zpět domů, musí pomoct novým přátelům s nalezením osobních věcí a odehrát zápasy. Ty nejsou vůbec lehké. Aby na výhry nebyl sám , má svůj tým - kouzelný tým FFC .
Frankie , do toho !

11.03.2024 5 z 5

Mařenka už říká Ř! Mařenka už říká Ř! Ester Stará

Edice : políčko

Další kniha od slavné autorky a logopedky E. Staré na rozvoj řeči.
Kniha s pořadným dějem to sice není , ale naučit se z ní něco dá .
Třeba to, že písmenka se dají slyšet .

10.03.2024 5 z 5

Pohádkový zvoneček Pohádkový zvoneček Jana Semelková

Vánoce v únoru? Proč ne :)
Sbirka básniček a říkadel s tématikou zimy , hromadou sněhových vloček a kaskádou dobré nálady pro malé děti.

11.02.2024 5 z 5

Strašidelná zvířata Strašidelná zvířata Lynn Huggins-Cooper

Kniha, která se zdá na první pohled knížkou pro děti(a tou také je) neni jen tak obyčejná. Je nabitá informacemi ze zvířecí říše, o kterých neví ani dospělí.
Kdo na útočníka stříká sliz, protože se sám cítí v nebezpečí?

04.02.2024 5 z 5

Dobrodružství Lapky a Ťapky Dobrodružství Lapky a Ťapky neznámý - neuveden

"Z doby kamenné"
Přiběh o dvou zvířatech a jejich rozmanitých dobrodružných příhodách.
Komiks o tom, jak spolu s kamarády jel pejsek s kočičkou na výlet do divočiny.

02.02.2024 5 z 5

O líné holce O líné holce Emil Ludvík

Zmiňovaný dětský film sice neznám, ale knížka se mi líbila. Měla děj, ale ne nijak složitý. Líná holka, která kromě osobní hygieny zanedbává taky úklid pokoje.

Medvěd nechce jít spát Medvěd nechce jít spát Oksana Bula

Tukoni opět v akci :)
Naposled jsem od autorky četla Jak tukoni zachránili strom. V tomle případě zachránili zřejmě všechny včelí úly v celém lese :)
Medvědovi se nechce spát, i když má už dávno nachystaný pelíšek. Misto spanku se vykecává s dalším chlupatým kamarádem. Co udělají lesní tvorové?

Kde bydlí princezny? Kde bydlí princezny? Walt Disney

Princezny poslaly své pozvánky do celého světa. Vy jste také jednu dostali. Sice nedržíte v rukou zlatý kupón a průvodcem není slavný Johny Depp, ale trochu zábavy na vás (s porovnáním s dětmi, kterým se při pohledu na ilustrace jakékoliv princezny rozzáří oči) přeci jen čeká.
Pokoje princezen čekají na otevření...

České královny České královny Jiří Fidler

Nechci se opakovat , protože myslim, ze už asi bylo napsáno vše, ale proč nenapsat pár vět.
Obsahlý a rozhodně nestručný průvodce historií z pohledu žen, jejich tehdejšího postavení, ale také vlastních životů. Doplňující fakta jsou obsažena barvitými ilustracemi a daty narození a úmrtí královen. Do hodin literatury nebo jako povinnou četbu bych rozhodně zařadila.

Klikaté cesty Klikaté cesty Elin Olofsson

" jde o to, co člověk skrývá a co ukazuje."
Němka Ulli cestuje vlakem. Zní to přirozeně kdyby nebylo pár let po druhé světové válce a Němci nebyli vyhánění ze všech koutů světa. Končí většinou jako služky nebo v jiných podřadných povolaních. Ulli právě pracovala jako jedna z levných pomocných sil do doby než odešla do ciziny.

Elsa skrývá něco, co neměly slyšet lidské uši.
2 ženy, 1 časová propast.

07.01.2024 5 z 5

Prázdniny s kouzelným deníkem Prázdniny s kouzelným deníkem Stefanie Dörr

Poslední kniha letošního roku.
Poslední díl série Prázdniny s kouzelným denikem. V tomhle díle se nejedná o prázdniny vánoční , ale letní, kdy se hlavně píšou vzpomínky a zážitky z léta. Ale také se zde holky směřují se svými tajnými zkušenostmi s kluky a nejen to. Laura, její kamarádka a bláznivý pes Goethe. Víc vědět nepotřebujete :D

31.12.2023 5 z 5

Kouzelné karamelky na dobrou noc Kouzelné karamelky na dobrou noc Kateřina Kubalová

Předposlední kniha letošního roku :)
Kouzelné karamelky paní cukrářky, které přenesou toho, kdo ochutná do světů kouzel . Tam se dějí všelijaké věci od světa neuklizených hraček po brečící strom.
Večer si smlsnu na zbytku adventního kalendáře a Silvestr může začít!

Skřítci Skřítci Maciej Szymanowicz

Něco na spravení chuti jak jinak než oddechová dětská kniha o malých nápomocných tvorech .
Jak vypadají co vůbec nosí nebo jaké sporty přímo milují.
Krásné ilustrace i děj :)

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Moje poslední přečtená kniha do výzvy. Letos jsem ji nestihla, takže už ji plnit nebudu . Bylo to fajn, ale nač se zbytečně stresovat...
Ke knize jen krátce: Byli ve špatném čase na špatném místě aneb normalizace a zákazy. V té době bohužel bylo normální mučit a zavírat nevinné lidi i kvůli obyčejnému žertíku.
Osudy často tragické... Kde, že končili?
Pohledneme do útrob věznice Minkau-" novodobé Osvětimi", podle které vznikla tahle zvláštní přezdívka s krutým obsahem .
Příběh může, který přežil.
Došla slova ...

Gorila a já Gorila a já Frida Nilsson

Příběh o lásce, naději, ale hlavně o tom, že je jedno jak kdo vypadá nebo jaké má postavení ve společnosti.
Jonna je zlou ředitelkou z dětského doma, kde odmalička žila umístěna k adopci. Komu? Zvířeti, ještě k tomu z pralesa.. teda momentálně ze skládky. Hodila sice "doma"uklizeno, ale to, co Jonně v domově nikdo nikdy nedal ji dá s radostí.

30.12.2023 5 z 5

Ztratil pejsek trenýrky Ztratil pejsek trenýrky Hynek Vilém

Ztratil pejsek trenýrky, nafouká mu do dirky.
Vybuchla jsem při té představě :)
Sbírka básní pro děti. Ne jen tak ledajakých, ale pěkně neslušných. Ale ne zase tolik, aby je nemohly číst děti.
Kniha slouží jako logopedické hrátky a naučení /zopakování abecedy pro starší děti. Pojmy jsou ve sbírce uvedeny v abecedním pořadí.
Už se těším na další , ta nebude k zahození. Stejně jako tahle :)

30.12.2023 5 z 5